RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Джакарта - «Здобута перемога»

Джакарта - «Здобута перемога»

Автор: 14.12.2019 | Індонезія
Індонезія – величезна країна, четверта за кількістю населення на планеті і 12-та за площею території. А її пречудова Джакарта – одна з найдавніших і найцікавіших світових столиць. Та величною і незалежною вона була далеко не завжди…

Враховуючи складний індонезійський шлях до цієї заповітної свободи, нам захотілося дослідити саме пам’ятки «Здобутої перемоги» (так з індонезійської перекладається назва), котрі стали символом цього досягнення.

Точно невідомо, коли саме розпочалася історія Джакарти. Та спочатку це поселення називалося Сунда Келапа. А перша згадка її як столиці датована IV століттям – це час індонезійського королівства Таруми. Утім, місцеві жителі святкують День свого міста 22 червня, ведучи відлік з 1527 року. Справа в тому, що з цією датою пов’язана важлива історична подія, котра ствердила Джакарту як центральну точку з-поміж індонезійських міст, значущу у боротьбі цієї нації проти колонізаторів. Саме цього дня місцеві війська султана Демака здолали португальців, які раніше захопили землі і мали намір заснувати тут свій форт. Саме тоді Сунда Келапа і стала іменуватися містом перемоги. Та недовго судилося індонезійцям насолоджуватися свободою. Уже менш ніж через 100 років місцевість було взято в облогу англійськими колонізаторами, а потім – практично повністю зруйновано голландцями. Останні зводили тут будинки на свій смак і стиль (один із районів Джакарти навіть називається Маленький Амстердам – настільки яскравий тут слід цієї культури). Вони навіть мали нахабство перейменувати місто на честь своїх предків батавів – у Батавію. Цей процес тривав понад три століття. 1942 року місто переходить під владу іншого запеклого завойовника – Японії. Та вже через шість років Індонезія отримала незалежність, і тоді Джакарта поновила статус столиці і повернула своє індонезійське ім’я.taman-mini.jpgФото indonesia-holidays.com

Індонезія розташована у Південно-Східній Азії. Джакарта міститься на північно-західному узбережжі острова Ява. Тут річка Чиливунг впадає у Яванське море, місто перетинається безліччю великих і малих водойм. Як би це не було чудово в естетичному розумінні, але в реальності воно часто страждає від розливів і повеней.

Місцевий клімат дуже теплий і вологий. Тому для вивчення пам’яток Джакарти краще обирати ранок або вечір. Адже місцеву полудневу спеку витримає далеко не кожен турист. Її краще перечекати на мальовничих пляжах навпроти міста з чистим морем і золотистим піском, до яких можна дістатися у лічені хвилини на орендованих човнах.jakarta-main-image.jpgФото independent.co.uk

Тут безліч храмів, переважно буддійських, тінистих парків, красивих палаців, а також сучасних розваг. Чого вартий, приміром, зоопарк «Рагунан Зоо» з тропічним парком, птахами, басейнами і ресторанами – місце для веселого сімейного проведення часу. Або ж «Ріа Ремага» в дусі нашої сучасності – акваріуми, лагуни для катання на човнах, боулінги, нічні клуби і відкритий театр. Та дух старовини виявляється в іншому…

Безумовно, перше, на що має подивитися турист, котрий прибуде в це місто, – це Національний пам’ятник незалежності.

Головний символ Індонезії розташований на центральній площі Джакарти – Медан Мердека (площа Свободи). Ця вежа циклопічної форми заввишки 132 метри загалом зовні нагадує величезний факел. Природно, вінчає сувору, але величну будівлю «Полум’я Незалежності» – бронзова скульптура, що уподібнюється язикам полум’я. вона повністю вкрита справжнім золотом – рівно 33 кілограми коштовного метала. Власне, на вершині цей вогонь оточений оглядовим майданчиком, куди неодмінно варто залізти. Звідси відкривається чудовий вид на всі красоти.10090y000000m153a448E.jpgФото trip.com

Те, що на перший погляд символізує факел, насправді втілює філософію єдності лінгама і йоні. Це символи поєднання жіночого і чоловічого начал, що зародилися в давньоіндійській міфології. Вони отримали свій розвиток в течіях індуїзму і ґрунтовно утвердилися в шиваїзмі.

У нижній частині монумента розташований Музей національної історії Індонезії. Його визнали одним із найкращих у Південній Азії завдяки багатству колекцій – 62 тисячі артефактів (серед них і антропологічні експонати) і 5 тисяч археологічних експонатів родом не тільки із країни, але й усієї Азії. Старе крило музею в народі називають «Дім слона» – перед його входом розташована мила бронзова статуя у вигляді цієї тварини. Тут близько 50 масштабних діорам, що відображають події історії. Колекція музею містить також археологічну та етнологічну колекції. А от друге, нове крило, прозвали «Домом статуй» – тут представлено величезну кількість пам’ятників різних епох.d884051dce68d8e1dec12bf7c490f8eb-museum-nasional.jpgФото lonelyplanet.com

Природно, в колонізаторські часи іслам зазнавав утисків. Історично на цих землях сповідували буддизм, але в ХIII–ХV століттях тут розпочалося поширення ісламу, котрий прижився і припав місцевим до душі. Так що можна сказати: Індонезія – автохтонно мусульманська країна, так само як, приміром, Україна православна, хоч тут і був період язичництва. У ХVI–ХIХ століттях почалися утиски ісламу в Індонезії через місії португальців, котрі насаджували католицизм, і голландців із протестантськими ідеалами.

З-поміж світових мечетей Істікляль займає третє місце за величиною – уявляєте, ця будівля може вмістити близько 120 тисяч паломників. Архітектурна споруда вражає величчю і красою. Головні молитовні будівлі мають вигляд приміщень прямокутної форми. А в їхньому центрі – металеві конструкції імен Мухамеда й Аллаха. Високий купол у 45 метрів покриває головну будівлю Істікляля і тримається на 12 колонах, вкритих алюмінієм. А перед ним – аванзал із ще одним величезним куполом, діаметр якого становить 10 метрів.

Що стосується внутрішнього оздоблення, то воно виконане у мінімалістичній стилістиці. Декор – тільки невелика кількість геометричних елементів із того ж алюмінію.Фото asean.travel

Незважаючи на всю ісламську велич, мечеть відійшла від чисто релігійного призначення, перетворившись для індонезійців у справжній центр не тільки духовного, але й культурного, а також наукового життя країни. Тут окрім служінь і молитов проводять різноманітні світські заходи – лекції, семінари, конференції, реалізуються освітні програми.

Мечеть розташована навпроти ще одного символу незалежності Індонезії – Президентського палацу, зведеного 1876 року. Нині це діюча резиденція Президента. Індонезійці називають її «Istana Merdeka», що в дослівному перекладі означає «Палац свободи». Перед ним розкинулася затишна площа з різноманітними пам’ятниками в оточенні затишних парків. Ця зона закрита від автотранспорту, тому люб’язно зустрічає туристів для неквапливих прогулянок і насолоди від старовинної архітектури.

Усі ці пам’ятки розташовані в центральній Джакарті. А от західна частина міста – це так звана Стара Джакарта. Серед місцевих вона іменується Кота Туа. Безумовно, дослідження символіки незалежності індонезійської столиці без відвідин цього району буде неповноцінним. Зараз він займає невелику площу і базується переважно на старому порту, з якого і почалося зародження Джакарти: невеликий центр торгівлі поступово став обростати різноманітними будівлями і таким чином переріс у величезне місто. У наш час Кота Туа охороняється ЮНЕСКО, тому всі будівлі тут зберегли свій історичний вигляд. Щоправда, чарівність старовини в Старій Джакарті неабияк зіпсована часом і виснажливим вологим кліматом Індонезії, та, на мою думку, це тільки додає їй самобутності.deaab59080053586e7e85945db4528ec.jpgФото arrivalguides.combatavia-old-town2-1024x768.jpgФото wandernesia.com

Безумовно, свій слід в архітектурі цього міста залишили і колонізатори. Тому тут мирно співіснують зразки архітектури різних культур і епох, та сторонні вкраплення в Кота Туа незначні. Тому і вважають, що саме в Старій Джакарті турист має змогу відчути справжній дух Індонезії і її народу. Своєрідний шик цього місця незбагненний і заворожливий. Недаремно ж цей район називають і Діамантом Азії, і Королевою Сходу.

Головне фото travelingyuk.com

Вам это будет интересно:
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Зоо-Азія: крокодили, бегемоти і зелений папуга
Однією з найбільших насолод, окрім одвічного споглядання за вогнем, що горить, стрімкою водою і людиною, яка працює, є спостереження за життям і поведінкою тварин. І на цей момент усі ваші мрії зводяться до елементарного – доторкнутись до когось м’якого і зрозуміти мову, переклад якої не знайти в жодному зі словників.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Квітень 2021 року - місяць святкування Великодня західного і східного обрядів, початок Рамадану, а також місяць активної роботи посольств у культурних та політичних напрямах. Добірка таких новин - далі у статті.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Чайні імперії світу
Мало хто з нас, заварюючи собі улюблену кружечку чаю, замислюється, а звідки до нашої кухні дістався саме цей напій? Звісно, стереотипно ми знаємо, що, мабуть, із Індії чи Китаю, але насправді – не факт. У світі близько 30-ти країн серйозно займаються саме чаєм, і всередині цього співтовариства вимальовується дуже чітка ієрархія, котру очолює так звана «Велика чайна сімка».
ФОТОПРОЕКТ: Балі: вулиця майстрів
OUTLOOK продовжує досліджувати цікаві куточки нашої планети. Зовсім нещодавно наші фотографи Нікіта Панісов та Анна Кравченко повернулися з дивовижного міста Убуд, розташованого в Індонезії. Це місце, вважається культурною столицею держави, вражає багатьма цікавинками, але найбільше - своєю вулицею майстрів...
Посол Індонезії в Україні Юдді Кріснанді та гендиректор OUTLOOK Дарія Карякіна провели спецпроєкт FEEL Indonesia
Посольством Республіки Індонезія в Україні та проєктом OUTLOOK 23 грудня 2019 року в творчому просторі "Арт Причал" в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL реалізовано спецпроєкт FEEL Indonesia.
У Києві відбудеться захід FEEL Indonesia від проєкту OUTLOOK та посольства Індонезії в Україні
23 грудня 2019 року в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL 2019 буде реалізовано спецпроект FEEL Indonesia.
Посол Індонезії презентував столиці Боробудур з нагоди днів незалежності Індонезії та України
У Києві в Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка з‘явився свій Боробудур. Посольство Індонезії з нагоди 74 - річниці незалежності своєї держави і 28 - ї річниці незалежності України зробили символічний подарунок столиці.
Незвичайна терапія: дельфіни знімають стрес
Як позбутися стресу й отримати море задоволення? Дельфінотерапія – дієвий засіб проти емоційного болю. Прогулянка разом з цими мешканцями морів здатна принести безмежну кількість емоцій і навіть розширити межі розуму… Принаймні так твердять прибічники цього напрямку. Отже, в які країни найкраще вирушити, щоб лікуватися за методом дельфінотерапії?
Плани на 2019 рік. Робочий ланч з журналістами від Посла Індонезії
Рік повинен починатись правильно і в проекту OUTLOOK він був відкритий робочим ланчем в резиденції Посла Індонезії в Україні пана Юдді Кріснанді. Представники посольства з гордістю представили проекти, які були організовані соціально-культурним відділом в 2018 році і поділились планами на майбутнє.
Посольство Індонезії поповнило експонатами Київський музей мініатюр
Посольство Республіки Індонезія встановило п'ять індонезійських архітектурних мініатюр в парку-музеї Києва "Україна в мініатюрі". Презентація екзотичних шедеврів відбулася 10 листопада. В експозицію включені Храм Боробудур, Кафедральний собор Джакарти - церква Пресвятої Діви Марії, Мечеть Істікляль - найбільша мусульманська святиня Південно-Східної Азії, Храм Улун Дану.
Посольство Індонезії в Україні одягнуло монумент королеви Ганни в Києві в традиційну весільну сукню балийської жінки
Посольство Республіки Індонезія в Україні під егідою Київської міської адміністрації ініціювало нову традицію перевдягання пам'ятника королеви Ганни на Львівській площі в національні вбрання різних країн. Першою сукнею в гардеробі стало традиційне весільне плаття балийской жінки.
Відбувся дипломатичний прийом Посольства Індонезії
У столиці України, Посол Індонезії Юдді Кріснанді провів урочистий захід приурочений до Дня незалежності країни.
Індонезія - рай коралових рифів
Вісімдесят відсотків від загальної території Республіки Індонезії складають водні ресурси. Вони володіють різноманіттям та магією морських глибин. Найперше, що зачаровує у водних володінняx Республіки Індонезія – це коралові рифи, які являються середовищем існування та пошуку їжі для безлічі морських жителів, місце нересту риб, появу на світ та зростання їх мальків.
Надзвичайні і Повноважні посли Індонезії та Малайзії взяли участь у конференції ASEAN 2015
Надзвичайні і Повноважні посли Індонезії Нінік Кун Нар'яті та Малайзії Чуа Теонг Бан взяли участь у лекції щодо місії ASEAN +2015, що проходила в рамках Тижня індонезійської культури в Національному університеті імені Тараса Шевченка.
Закрыть
Outlook facebook page