Посол Індонезії презентував столиці Боробудур з нагоди днів незалежності Індонезії та України
Висота київського Боробудуру відповідає оригіналу, що знаходиться на острові Ява. 51 день було необхідно майстрам аби звести цю буддійську ступу.
Відтворення саме Боробудуру у столиці України було обрано через те, що цей архітектурний шедевр є однією з найбільш відвідуваних локацій серед туристів Індонезії і став справді візитною карткою країни.
Надзвичайні та Повноважні Посли та очільники дипустанов Азербайджану, Алжиру, Туреччини, США, Афганістану, Ірану, Лівії, Малайзії, Марокко, Словенії, В’єтнаму, Литви, ОАЕ та Кувейту взяли участь у церемонії відкриття скульптурного об‘єкту.
У вітальній промові Надзвичайний та Повноважний Посол Індонезії в Україні Юдді Кріснанді від імені уряду та народу Республіки Індонезія висловив найщирішу подяку гостям та керівництву ботсаду за присутність та сказав: «Боробудур, що означає храм на схилі, є найбільшим буддистським храмом у світі, а також культурною спадщиною індонезійців, яка будувалась більш ніж сто років – з 8 по 9 століття нашої ери, і розташований храм на півночі м. Джок’якарта, провінція Центральна Ява. Ступа зображує величезний Всесвіт, священне місце духовного життя. Боробудур - шедевр, який символізує велич індонезійської цивілізації, колись був обраний одним із семи чудес світу, а в 1991 році був визначений ЮНЕСКО місцем всесвітньої культурної спадщини.
Представлена нами Ступа зображує репліку однієї з 72 Ступ Боробудура і має такий самий розмір, що й оригінальні Ступи в Індонезії. Ця Ступа була побудована трьома індонезійськими майстрами художнього будівництва, яких ми запросили з Індонезії».
Ідея створення нової локації в індонезійському саду належить особисто пану Послу:
«Одного дня, влітку 2018 року, я завітав до ботсаду і побачив багато українських сімей, що відвідують парк і насолоджуються його красою. Деякі з них сиділи, бігали, гралися та займалися різними видами активності. Тоді мені прийшла думка побудувати щось красивіше у цьому місці, щось родом з Індонезії, і чия краса могла б завжди радувати українців. Тому Боробудур - індонезійський шедевр і став подарунком народу України. Впевнений, що Боробудур буде джерелом творчого натхнення для наступних поколінь наших двох країн - Індонезії та України, які об'єднають вічну дружбу як частину зусиль обох держав задля сприяння світовому миру. Нехай присутність Боробудура в Україні надихає світ на значущість безмежної дружби та вічної любові».
Open air захід супроводжувався дегустаціями національних страв, перфомансами та традиційними танцями.
Нагадаємо, що Індонезійський Сад в Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка був відкритий в 2017 році за підтримки дипломатичної установи.
Цей флористистий острів найбільшої мусульманської держави світу створюється під особистим контролем пана Юдді Кріснанді і руками індонезійських озеленювачів та садівників.
Індонезійський сад знаходиться на стадії будівництва, але вже зараз в ньому знаходиться побудований для здійснення мусульманської молитви-намазу павільйон, об‘єкти в культурному стилі Західної Яви і центральною скульптурою тепер став Боробудур.
Фоторепортаж OUTLOOK з церемонії відкриття Боробудуру у Києві гортайте в нашій галереї.