29 травня відзначається Міжнародний день миротворців, проголошений 2003 року Генеральною асамблеєю ООН.
Головна мета дати – нагадати людству про той внесок, який щодня здійснюють ці мужні люди, покликані полегшити страждання і примирити ворогуючі сторони.
Перша місія миротворців була скликана у 1948 році, тоді ніхто не міг і припустити, у яку масштабну програму обернеться цей невеликий експеримент ООН.
У даний час миротворчі операції набувають дедалі складнішого характеру, вони не обмежуються лише перевіркою дотримання режиму припинення вогню, а фактично вирішують завдання відбудови країн, що опинилися на межі краху після тривалих воєн і конфліктів. Найчастіше миротворці організовують вибори на територіях своєї діяльності, беруть участь у реформуванні поліції і судової системи, займаються захистом прав людини, стежать за дотриманням прав чоловіків і жінок, проводять розмінування територій, підтримують заходи з повернення біженців на батьківщину.
Сьогодні у 18 миротворчих операціях по всьому світу беруть участь понад 72 тисячі військових і 15 тисяч цивільних осіб.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
У перші вихідні листопада на вулиці Лондона традиційно виїжджають старовинні автомобілі, щоб позмагатися не тільки в швидкості, але і в красі та грації.
15 жовтня в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день миття рук. Завдання цієї кампанії - пропаганда миття рук з милом як ключового підходу до профілактики багатьох захворювань.
Президент Болівії Ево Моралес на 72 сесії Генеральної Асамблеї ООН вніс пропозицію про створення єдиного громадянства для всіх жителів Землі, вважаючи, що таким чином буде вирішена проблема нелегальної міграції.
Рідкісний дорогоцінний камінь з однієї із самих найбільших колекцій світу, що став причиною десятирічного розбрату всередині однієї родини і побував в руках завзятих гравців і аристократів, виставлений на продаж вперше за столітній період.
Знімки з супутника підтверджують знищення одного з головних пам'ятників античності в Сирії - храму Бела - бойовиками терористичного угрупування «Ісламська держава».
День 28 серпня відомий в Сполучених Штатах Америки під неофіційною назвою «День мрії». Саме в цей день в 1963 році Мартін Лютер Кінг виголосив свою найвідомішу промову - «У мене є мрія» («I have a dream»).
27 серпня 1991 року Парламент Республіки Молдови ухвалив Декларацію про незалежність, наслідуючи приклад прибалтійських країн, Грузії, Вірменії та України. Через кілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.
Сотні пар зібралися на Таймс-сквер у Нью-Йорку, щоб повторити поцілунок моряка і медсестри, відображений на даній площі фотографом Альфредом Ейзенштадт, в День перемоги над Японією.
Національний Айстедвод - це найстаріше, крупне і важливе свято валлійської культури та спадщини в світі. Воно присвячене пісні, поезії та в цілому кельтській культурі.
Римська мозаїка із зображенням чорного пса на ланцюгу і написом «Cave Canem», що в перекладі з латині означає «Бійся собаки», безсумнівно, є однією з найвідоміших у світі. Ланцюговий пес немов попереджає всіх, хто переступає поріг Домуса Поета-трагіка в Помпеях.