RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Критичні температури: не дай собі засохнути

Критичні температури: не дай собі засохнути

У тих куточках Землі, про які зараз піде мова, люди живуть за особливими правилами природи. Тут дощі не трапляються зненацька, а морози не приходять несподівано. Усе набагато серйозніше. І якщо одного разу вас занесе в один з них – будете вже підготовлені і, можливо, згадаєте OUTLOOK з вдячністю.

Залишаємося зимувати

Недаремно про російські морози ходять легенди. Селище Оймякон на території Республіки Саха – найхолодніше жиле місце на Землі. У 1926 році тут було зафіксовано - 71о С. Чому в таких точках досі мешкають люди, запитаєте ви? Дивно, але низькі температури додають їм життя. Серед місцевих дуже багато тих, чий вік перевалив за сто років. У процентному співвідношенні селище належить до лідерів за кількістю довгожителів на душу населення. Мимоволі починаєш думати про ефективність загартовування.Cz-0jePWIAAyjVo.jpgФото twitter.com

Гаряче місто

Найбільш задушливим містом світу вважається Бангкок. Здавалося б, в Африці та Азії стільки пустель! А проте пальму першості отримав знаменитий мегаполіс. Проблема його в тому, що температура тут не падає навіть вночі. Середньорічний показник становить + 32о С. Через високу вологість, після настання сутінків позначка термометра опускається лише до + 28о С. Кількість жителів мегаполіса вражає – 12 мільйонів осіб. А якщо додати туристів, які погоди не бояться, то місто починає нагадувати сауну. До речі, у такій спеці прекрасно вживаються настирливі комахи. Тож мухобійка – не тільки корисний побутовий предмет в Бангкоку, а й давній символ влади.1526187681_lumpini_park_bangkok_thailand_at_lake_before_sunrise.jpg
Фото tripoto.com

Це не марево

Тепер поговоримо про нежилі місця. Найжаркішим з них вважається іранська пустеля Лут. Кілька років тому супутник НАСА зафіксував тут + 71о С. Варто уточнити, що він визначив температуру в небі. На землі ж могло бути ще спекотніше. Дізнатися, наскільки, поки що нереально: більшість сучасних приладів просто не можуть функціонувати в таких умовах...Die-Wüste_19.jpgФото takingalookat.com

Гарячі шахти

У Південній Африці зареєстрували найвищу температуру серед місць, де працюють люди. У золотій шахті «Мпоненг» на глибині 3 метрів доводиться трудитися майже при 50-градусній спеці. Заходи з охолодження вживаються серйозні: стіни в шахті навіть покривають льодом. Це, звісно, допомагає, та не зовсім.smelting-deepest-mine-in-the-world-15.pngФото preciousmetalinfo.com

Якщо на Землі все ще більш-менш, то в космосі температури справді екстремальні. «Найтеплішим» місцем вважається поверхня Юпітера: «зігрітися» там можна більше, ніж на Сонці. А ось перша в списку холодних зон – туманність Бумеранг. Завдяки нещодавно встановленому в Чилі телескопу вчені з'ясували, що у цій точці температура сягає - 272о С...

Якщо доля занесе вас у місця з екстремальними температурами, то тут не обійтися без кількох важливих порад. Отже, щоб зігрітися, потрібно:

максимально розслабитися, оскільки нервове напруження підсилює охолодження;

стежити за диханням. Фахівці з виживання рекомендують робити вдихи і видихи в одяг – повільно і не дуже глибоко. Таким чином він наповниться теплом;

проявити творчість. Тибетські ченці живуть в суворих погодних умовах і часом вони змушені зігріватися нетрадиційним способом, щоб вижити. У такі моменти священики сідають на сніг і уявляють всередині себе вогняну кулю, яка щосекунди стає дедалі більшою, витісняючи холод;

не вживати алкоголь. Багато хто вважає, що в морозну погоду він допомагає зігрітися, однак ця думка хибна, адже після прийому міцних напоїв на певний час судини розширяться, а потім знову звузяться, і вам стане ще холодніше. Спиртне можна використовувати для розтирання

У разі ж найсильнішої спеки необхідно:

припинити будь-яку діяльність, навіть розмови і розумовий процес забирають енергію в організму і, що ще небезпечніше, рідину;

максимально довго не пити. Коли сил терпіти більше немає – воду слід вживати маленькими ковтками. Останній треба затриматив роті: посилиться відчуття насичення;

не ігнорувати солону чи брудну воду, непридатну для пиття, – нею можна змочувати одяг і головні убори;

спробувати протягнути до ранку. На світанку навіть невелика ділянка землі здатна дати до літра роси.

Головне фото scoopnest.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Висоти Сходу
Стереотипи – страшна річ. За «допомогою» них у нас в голові формується певна картина світу, яку не так просто змінити. Взяти, приміром, поняття «хмарочос». У 90% людей в уяві відразу ж виникають американські міста, знайомі з фільмів і ТБ. Цілком логічно, та ось тільки в наш час, щоб побачити кращу панораму на шикарні хмарочоси, курс слід тримати на схід.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Закрыть
Outlook facebook page