В Ізраїлі знайшли сто доісторичних святилищ
У Ейлатских горах вчені знайшли безліч об'єктів з каменю, в тому числі кола діаметром від півтора до двох з половиною метрів - і спрямовані в їхній бік фалічні стовпи. Крім того, дослідники виявили менгіри, кам'яні чаші і людиноподібні фігури.
Святилища знаходяться в тісному сусідстві один з одним: 44 комплексу знайшли на площі всього 0,8 квадратних кілометри. «З урахуванням топографії, кліматичних умов і невеликої кількості людей, що мешкали в південному Негеві в епоху неоліту, така концентрація є феноменальною», - зазначають вчені.
Поки археологи утрудняються сказати, які ритуальні дії проводилися в святилищах: наявність кісток тварин вказує на жертвопринесення.
На думку вчених, спрямовані на камені з дірками фалічні обеліски вказують на культ родючості. При цьому закопані догори ногами людиноподібні камені, швидше за все, є символами смерті. «Поєднання родючості і смерті - відоме явище в древніх культах предків», - пишуть археологи.
Усі сто святилищ були знайдені на гористій місцевості, де випадає не більше 20 міліметрів опадів в рік. При цьому вісім тисяч років тому клімат був вологим (опадів випадало на 20-40 відсотків більше).
Святилища зводили на плоских схилах гір, що, на думку вчених, дозволяло збиратися декільком десяткам осіб (великій родині). Археологи планують знайти ще кілька сот «святилищ в пустелі».