Чехія і Словаччина починають святкування на честь 25-річчя найбільшої студентської демонстрації, з якої 17 листопада 1989 року почалася Оксамитова революція - падіння комунізму в тодішній ЧСРР і перехід країни до ринкової економіки.
Мирний протест у Міжнародний день студента вилився в сутички з поліцією, яка била демонстрантів.
Через місяць в Чехословаччині з'явилося перший за 41 рік некомуністичний уряд, а 29 грудня 1989 року Вацлав Гавел став президентом федерації за результатами голосування парламенту.
У 1993 році Чехія і Словаччина пережили так зване "Оксамитове розлучення", ставши двома окремими державами.
Однак, згідно з опитуваннями цього року, більше 16% чехів все ще мріють про повернення до комунізму.
У Словаччині скасували святковий концерт, намічений на понеділок, оскільки виконавці не бажали асоціюватися з його організатором - правлячою партією СМЕР.
При цьому 84% жителів Чеської республіки знають про свято 17 листопада, який зараз офіційно називається Днем боротьби за свободу і демократію.
У Словаччині, де більшість населення також позитивно оцінює події 25-річної давності, свято іменується Днем боротьби проти тоталітаризму.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
У перші вихідні листопада на вулиці Лондона традиційно виїжджають старовинні автомобілі, щоб позмагатися не тільки в швидкості, але і в красі та грації.
На думку МЗС республіки, що складається з одного слова термін, як у сусідній Словаччині, є більш гнучким і практичним у багатьох областях застосування.
У грудні у Празі панує чудова святкова атмосфера, а різдвяні ринки є ключовим елементом святкової магії, тому прикрашений і розцвічений вогнями центр міста вабить городян і туристів.
Рідкісний дорогоцінний камінь з однієї із самих найбільших колекцій світу, що став причиною десятирічного розбрату всередині однієї родини і побував в руках завзятих гравців і аристократів, виставлений на продаж вперше за столітній період.
Знімки з супутника підтверджують знищення одного з головних пам'ятників античності в Сирії - храму Бела - бойовиками терористичного угрупування «Ісламська держава».
День 28 серпня відомий в Сполучених Штатах Америки під неофіційною назвою «День мрії». Саме в цей день в 1963 році Мартін Лютер Кінг виголосив свою найвідомішу промову - «У мене є мрія» («I have a dream»).
27 серпня 1991 року Парламент Республіки Молдови ухвалив Декларацію про незалежність, наслідуючи приклад прибалтійських країн, Грузії, Вірменії та України. Через кілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.
Сотні пар зібралися на Таймс-сквер у Нью-Йорку, щоб повторити поцілунок моряка і медсестри, відображений на даній площі фотографом Альфредом Ейзенштадт, в День перемоги над Японією.
Національний Айстедвод - це найстаріше, крупне і важливе свято валлійської культури та спадщини в світі. Воно присвячене пісні, поезії та в цілому кельтській культурі.
Римська мозаїка із зображенням чорного пса на ланцюгу і написом «Cave Canem», що в перекладі з латині означає «Бійся собаки», безсумнівно, є однією з найвідоміших у світі. Ланцюговий пес немов попереджає всіх, хто переступає поріг Домуса Поета-трагіка в Помпеях.