HALLOWEEN: від світових horror-практик до власних
Традиційні гарбузи в День усіх святих стали практично твором мистецтва в руках американського скульптора і майстра карвінгу (різьблення по фруктах та овочах) Рея Віллафейна (Ray Villafane). Матеріалом для нього послужили одразу два гарбузи: гігант вагою 761 кілограм, вирощений родиною Бордсен, і 825-кілограмовий велетень Джима Брайсона.
Згідно з опитуваннями, 48% дорослих жителів планети вірять у привидів, 22% стверджують, що бачили або відчували примар, а 78% вірять у життя після смерті.
Загадковий ілюзіоніст Гаррі Гудіні (1874–1926), збіг це чи ні, помер через апендицит саме в ніч на Геловін, а цього ж дня, тільки 1922 року Муссоліні стає прем'єром Італії. Якось моторошно...
Перші світильники (Jack-o'-lantern) робили зовсім не з гарбуза
... а з ріпи!
Ті, хто вважає Геловін новомодним і відносно молодим святом, можуть помилятися. Останнім часом набирає популярності теорія, що витоки його беруть свій початок приблизно в 4000 р. до н.е. Отже, Геловін існує вже понад 6000 років!
У Китаї свято Геловін називають Teng Chieh – фактично в китайській інтерпретації це фестиваль багать і ліхтариків, які своїм світлом мають показати заблукалим духам дорогу. У Гонконгу є свій Yue Lan (Фестиваль голодних духів) – з назви неважко здогадатися, що гнівних привидів цього дня непогано підгодовують ... ну або принаймні вдають. ☺
А в Японії ви не побачите канонічного Геловіну, зате зможете побувати на фестивалі Обон (інші назви Мацури або Урабон), також присвяченому духам пращурів. Він обов'язково зачарує вас видом ліхтарів і свічок, котрі плинуть по воді.
Американське місто Анока (Міннесота), чисельністю трохи більше 17 тисяч люду, проголосило себе світовою столицею Геловіну. Саме тут 1920 року відбувся один з перших великих парадів на честь цього свята.
Самайнофобія – нав'язливий страх Геловіну.
Утім, не знаємо, як де, але в Києві його не злякалися. Такий висновок ми зробили, відвідавши HALLOWEEN KIDS FASHION NIGHT SHOW – яскраве шоу, організоване журналом JFSTAR. Ресторан і мюзик-бар SEREBRO цього вечора перетворився на середньовічний замок з привидами. Перевертні, вампіри, чорні маги, чаклуни, потопельники, русалки, зомбі та інша погань з настанням темряви потягнулася під похмурі склепіння.
Стараннями квіткових кутюр'є LORA SHEN зали були декоровані відповідно: «світильники Джека» посміхалися беззубими ротами, над вежами кружляли кажани, зі стін звисало павутиння, тьмяно мерехтіли свічки.
Містичного настрою додавали мікси, які DJ TEAM IAN спеціально припас до свята. Ведучі вечора Андрій Романіді і Тетяна Алієва усім своїм зовнішнім виглядом демонстрували прихильність до злих сил, скидаючись на героїв булгаківського балу в Сатани. І тільки чарівна усмішка ведучої, раз по раз зводячи нанівець зусилля візажистів, зрадницьки демонструвала найкращі наміри.
Make-up заслуговує на окреме заохочення, адже було на що подивитися! Поки гості розсідалися, їхні діти опановували ази магії і чаклунства, навчившись вирізати з гарбуза «світильники Джека» разом з флористами компанії LORA SHEN, а також робити свічки і наносити магічний татуаж під керівництвом інструкторів дитячого еко-клубу «Еврика».
Після запального виступу гурту OPEN KIDS сцену віддали на відкуп «силам зла»: на модне дефіле від японського дитячого бренду MIKI HOUSE вийшли мами і діти, вразивши глядачів приголомшливими костюмами і макіяжем у стилі "horror".
Фотозвіт дивіться в нашій галереї, бо описувати дійство лишень словами – справа невдячна: