Дипломат посольства Австралії Тім Болотнікофф відкрив власну фотовиставку у столиці
Він - австралійський дипломат і фотограф. У 2011 році провів шість тижнів, подорожуючи східною Антарктидою, та відвідав п'ять дослідних станцій в Австралійській Антарктичній Території. Тім жив і працював у Папуа-Новій Гвінеї, Соломонових островах, Таїланді, Бангладеші та Україні.
Відкриття виставки розпочала промовою Посол Австралії в Україні пані Мелісса О‘Рурк подякувавши присутнім за увагу до ініціативи австралійського дипломата. «Культурні події - дуже важлива складова діяльності нашого посольства, ми з радістю ділимося цими світлинами, що прикрашають стіни сьогодні бібліотеки, аби Ви більше змогли дізнатися про такі цікаві території Австралії та Антарктиди. Це одна з найцікавіших граней роботи Посла мати змогу привнести шматочок своєї країни до країни перебування. Для багатьох українців Австралія - це дуже віддалений світ з паралельним життям, а Антарктида і подавна. Австралію і Україну пов’язує з Антарктидою той факт, що ми маємо на цій території власні дослідні станції, і, до речі, українські дослідники 17 січня вирушили на станцію «Академік Вернадський» – це найбільша українська експедиція за останні 18 років» – сказала Посол.
Варто зазначити, що Австралія та Антарктида видаються європейській спільноті екзотичними краями, напрочуд віддаленими, здавалося б, на краю світу. Два континенти разюче не схожі між собою, але подібні за розмірами та неосяжними просторами під безкрайнім небом. Збірка фоторобіт демонструє величність та контрастність пейзажів цих континентів.
Антарктичні фотографії зображають Австралійську Антарктичну територію - Австралія претендує на понад 42 відсотків континенту. Австралійські дослідники, такі як Дуглас Моусон, відіграли важливу роль у так званій “героїчній ері” дослідження Антарктики. Багато міжнародних станцій проводять важливі наукові дослідження в частині Антарктиди, яка відноситься до зовнішніх територій Австралії. А ще 200 мільйонів років тому, до дрейфу континентів, Австралія та Антарктида були єдиним материком.
Антарктида дивовижно красива, але всередині материка - безплідна земля, позбавлена життя. Фотографії Австралії, навпроти, показують живий пейзаж, але, який водночас може здаватися далеким та неземним, як біла антарктична пустеля. Хоча це не є предметом виставки, важливо зазначити, що Україна також має наукову присутність в Антарктиці - науково-дослідну базу «Академік Вернадський» на аргентинських островах західної Антарктиди.
Захід відвідали посол Індонезії в Україні, дипломати посольства Словенії, очільник Представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні, представники ЗМІ та громадські активісти.
Фотографії OUTLOOK