В Києві всьоме пройшов конкурс за звання найкращого дипломата серед студентства
11.12.2018
|
3-го грудня 2018 року всьоме відбувся традиційний захід Інституту міжнародних відносин – конкурс «Містер Дипломат». Однак, вперше за історію конкурсу участь в ньому взяли і дівчата, тому він мав нову назву – «Містер та Міс Дипломат».
Організатори відзначають, що давно розмірковували про таку трансформацію конкурсу. «Ідея конкурсу «Містер Дипломат» виникла у студентки «міжнародної інформації» Дарини Кирилко та ініціативних студентів ІМВ у 2011-му році як альтернатива конкурсу «Міс ІМВ», в якому брали участь лише дівчата.
«Містер та Міс Дипломат» має на меті перевірити та продемонструвати, якими якостями має володіти майбутній дипломат, – зазначає головний організатор Олександра Короткова. – Так, конкурс для розумних та впевнених хлопців розвивався та зростав. У 2015-му ми відчули, що досягли певного нового рівня та насправді задаємо тренди в івентах університету. У 2018-му після річної творчої паузи ми прийшли до того, що така зміна формату просто необхідна. Ми хотіли надати дівчатам такі ж можливості показати все, чого вони навчились та досягли, на сцені головної події року ІМВ. Гадаю, нам це вдалося».
Незмінним ведучим конкурсу був український актор театру і кіно, теле- та радіоведучий, шоумен, випускник Інституту міжнародних відносин Андрій Джеджула.
Вісім найрозумніших та найсміливіших студентів – чотири хлопці та чотири дівчини – відчайдушно змагались за титул переможця конкурсу. Організатори відзначають, що спеціально вирішили, що переможець має бути лише один, а не один хлопець та одна дівчина. Конкурс складався з трьох етапів: вікторини, перевірки знань дипломатичного протоколу та етикету і фінального етапу – відео-запитання та промови учасника.
Оцінювали учасників суворі, але справедливі, члени журі – директор Інституту міжнародних відносин Валерій Володимирович Копійка, завідувач кафедри іноземних мов Валентина Вікторівна Дайнеко, голова прес-центру та благодійної організації ІМВ Катерина Сербіна, Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент Асоціації платників податків України та випускник ІМВ Грігол Шалвович Катамадзе, координатор виховної роботи ІМВ Світлана Вікторівна Андрущенко, заступник директора з питань післядипломної освіти, завідувач кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби Віктор Михайлович Матвієнко, координатор наукової роботи Інституту Антон Олександрович Кориневич та доцент кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби Тетяна Іванівна Шинкаренко. Судді конкурсу відзначили напрочуд сильну підготовку всіх учасників.
«Вперше на сцені в рівних умовах дівчата та хлопці ІМВ виборювали право на статус найкращого дипломата. І мені, дійсно, було дуже важко оцінювати конкурсантів. Хлопці стримували свої емоції, показували себе професіоналами, відповідали на всі питання з етикету, знали всі гімни та столиці. Дівчина-дипломат теж має свій шарм. Учасниці були неперевершені, гідно трималися та відповідали на всі питання, але саме їх емоції під час відповідей запам’ятались найбільше! Я дуже пишаюся нашими студентами! Вони дуже ерудовані, розумні, харизматичні. Вони – справжні! Мрію про кращу долю України саме з такими дипломатами», – ділиться враженнями суддя конкурсу Катерина Сербіна.
В результаті, у півфінал конкурсу пройшли Ярослав Павлюк, Богдан Костюк, Сілвестер Носенко та Анастасія Лозік. У півфіналі експерти з дипломатичного протоколу та етикету перевірили, наскільки учасники орієнтуються у культурних особливостях протоколу прийому та подарунків в різних країнах.
Директор департаменту державного протоколу Міністерства Закордонних Справ України Ольга Олександрівна Чубрикова модерувала для півфіналіста практичну ситуацію по Туреччині. Генеральний директор проекту «OUTLOOK», що працює у сфері культурної дипломатії, та випускниця ІМВ Дарія Карякіна давала півфіналісту завдання, що стосувались Саудівської Аравії. Керівник міжнародної громадської молодіжної організації союзу українсько-арабського співробітництва та доцент кафедри міжнародних організацій і дипломатичної служби Роман Костянтинович Петюр виступив експертом з культурних особливостей Японії. Керівник експертної групи з питань цифрової інфраструктури на транспорті в Міністерстві інфраструктури України, експерт з етикету і дипломатичного протоколу, випускник ІМВ та перший переможець конкурсу «Містер Дипломат» Фарід Сафаров оцінював відповідь одного з півфіналістів за завдання, пов’язані з Китаєм.
У фінал конкурсу пройшли Сілвестер Носенко та Анастасія Лозік. «Якщо чесно, я цьому дуже зраділа. Адже, за результатами відповідей учасників та оцінок журі, у фіналі ми побачили надзвичайно сильних хлопця та дівчину. Гадаю, цей факт довів усім, що ми не даремно вирішили залучити до конкурсу і дівчат», – зізнається Олександра Короткова. У фіналі Сілвестер та Анастасія змагались у знанні англомовних промов відомих політичних особистостей – вони мали із зав’язаними очима почути та впізнати за голосом міжнародного діяча, а також розказати усі історичні деталі промови. Фіналісти також проголошували власну промову на вільну тему. І Сілвестер, і Анастасія у своїх промовах підняли соціально важливі питання.
Усі учасники «Містер та Міс Дипломат» отримали подарунки від пре-паті бару «Doca», міжнародної асоціації «Об’єднані Україною» та «АВТ Баварія». Засновники конкурсу Дарина Кирилко, Юлія Решитько та Олексій Хорошенький обрали свого фаворита – вони подарували книгу Генрі Кіссінджера «Дипломатія» фіналістці конкурсу Анастасії Лозік. За результатами голосування в залі номінацію «Вибір народу» здобув фіналіст конкурсу Сілвестер Носенко. Він виграв подарунки від бренду «АНТІМОДА» та мото-школи «One Road». Переможницею он-лайн голосування в соціальній мережі «InRating» стала Софія Біленко – партнери конкурсу подарували Софії сертифікат «MUST-HAVE KIT для дипломата».
За результатами відповідей фіналістів та оцінок журі, переможцем конкурсу став Сілвестер Носенко! Він виграв ексклюзивну вишиванку від бренду Юлії Магдич, поїздку на два дні у Відень від туроператору «Караван», а також подарунки від «АВТ Баварія», клубу віртуальної реальності «Vnature» та кастомайз-бренду «Hood Famous». Грігол Шалвович Катамадзе подарував переможцю книгу Генрі Кіссінджера «Дипломатія» (ред., це був надзвичайно популярний подарунок того вечора) та особисто запросив на презентацію наступної книги із серії найвагоміших книг, перекладених українською.
«Насправді готуватися до МД (ред., так студенти ІМВ скорочено називають конкурс «Містер та Міс Дипломат») не важко. Ти або готовий з народження, або займаєшся не тією справою. Складніше виходити на сцену, знаючи, що не можеш підвести тих, хто тебе підтримує», – коментує свою перемогу Сілвестер.