Посол Індії Партха Сатпатхі відкрив пам'ятник Махатмі Ганді в столиці

Серед гостей заходу були присутні Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім.Тараса Шевченка Петро Бех, члени дипломатичного корпусу, професори та студенти університетів, а також представники індійської діаспори в Україні.
Захід розпочавсяі із вітального слова Посла Індії в Україні Партха Сатпатхі, який зазначив, що на честь 150-річчя з дня народження лідера ненасильницького руху за незалежність Індії, посольство відкриває Бронзовий пам’ятник "Апостолу миру". Для індійців він є ототожненням ненасильницького супротиву, мужності, співчуття та прагнення до правди, а для українців це можливість долучитись до поширення філософії Махатми Ганді на теренах своєї держави. І саме цей день, день народження Махатми Ганді, Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародним днем ненасильства.
Захід продовжився читанням віршів Дмитром Васильовичем Павличко — українським поетом, перекладачем і літературним критиком.
Довідка: Почесний титул «Махатма», який у перекладі означає «Велика Душа», Ганді отримав за свій внесок у поширені людяності та боротьбі з гнобленням. Після вивчення права в Лондоні, Велика Британія, у 1893 році Махатма Ганді переїхав до Південної Африки, де прожив 21 рік. Саме у Південній Африці Ганді вперше застосував ненасильницький опір у кампанії за громадянські права. У 1915, у віці 45 років він повертається до Індії, де приступає до організації протестів фермерів та міських робітників проти надмірного оподаткування землі та дискримінації. У 1921 році, Ганді стає лідером Індійського національного конгресу і очолює загальнонаціональні кампанії з викорінення бідності, розширення прав жінок, побудови етнічної та релігійної єдності, припинення декадентських соціальних практик і, перш за все, для досягнення самоуправління проти колоніальної влади. Він носив індійську настегнову пов’язку або коротке дхоті, взимку шаль, зіткану на традиційній індійській ручній прялці, відомій як чаркха, для ототожнення з сільською біднотою Індії. Пізніше скромно жив у самодостатній громаді, їв просту вегетаріанську їжу, часто довго постився для самоочищення та у формі політичного протесту. Після поширення антиколоніального націоналізму серед звичайних індійців, у 1930 році Ганді очолив 400-кілометрового Соляний похід проти введеного Британією податку на сіль, у 1942 році, він закликав британців покинути Індію. Махатма провів багато років свого життя в ув'язнені: у Південній Африці та в Індії. У серпні 1947 року Індія здобула незалежність від Британської імперії. За внесок Махатму Ганді також називають «Бапу» або «Батьком» сучасної Індії.
Його життя та його методи боротьби залишаються прикладом для всіх людей, що люблять свободу. Мартін Лютер Кінг-молодший, відомий лідер громадянських прав у США, який прийняв ненасильство як метод боротьби, що допомагає мільйонам афроамериканців відстоювати свої права, сказав: «Христос дав нам цілі, а Махатма Ганді – тактику». Вчений Альберт Ейнштейн назвав Махатму Ганді «взірцем для наслідування для наступних поколінь» і зазначив, що, на його думку, «погляди Ганді були найбільш просвітленими серед усіх політичних людей у наш час».