RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Посол Індії Партха Сатпатхі відкрив пам'ятник Махатмі Ганді в столиці

Посол Індії Партха Сатпатхі відкрив пам'ятник Махатмі Ганді в столиці

З нагоди 150-річчя Махатми Ганді Посольство Республіки Індії в Києві у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка відкрило бронзовий пам’ятник Махатми Ганді у Ботанічному саду імені О.В. Фоміна.

Серед гостей заходу були присутні Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім.Тараса Шевченка Петро Бех, члени дипломатичного корпусу, професори та студенти університетів, а також представники індійської діаспори в Україні.

Захід розпочавсяі із вітального слова Посла Індії в Україні Партха Сатпатхі, який зазначив, що на честь 150-річчя з дня народження лідера ненасильницького руху за незалежність Індії, посольство відкриває Бронзовий пам’ятник "Апостолу миру". Для індійців він є ототожненням ненасильницького супротиву, мужності, співчуття та прагнення до правди, а для українців це можливість долучитись до поширення філософії Махатми Ганді на теренах своєї держави. І саме цей день, день народження Махатми Ганді, Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародним днем ненасильства.

Захід продовжився читанням віршів Дмитром Васильовичем Павличко — українським поетом, перекладачем і літературним критиком.

5f76d8af70adf.jpeg

Довідка: Почесний титул «Махатма», який у перекладі означає «Велика Душа», Ганді отримав за свій внесок у поширені людяності та боротьбі з гнобленням. Після вивчення права в Лондоні, Велика Британія, у 1893 році Махатма Ганді переїхав до Південної Африки, де прожив 21 рік. Саме у Південній Африці Ганді вперше застосував ненасильницький опір у кампанії за громадянські права. У 1915, у віці 45 років він повертається до Індії, де приступає до організації протестів фермерів та міських робітників проти надмірного оподаткування землі та дискримінації. У 1921 році, Ганді стає лідером Індійського національного конгресу і очолює загальнонаціональні кампанії з викорінення бідності, розширення прав жінок, побудови етнічної та релігійної єдності, припинення декадентських соціальних практик і, перш за все, для досягнення самоуправління проти колоніальної влади. Він носив індійську настегнову пов’язку або коротке дхоті, взимку шаль, зіткану на традиційній індійській ручній прялці, відомій як чаркха, для ототожнення з сільською біднотою Індії. Пізніше скромно жив у самодостатній громаді, їв просту вегетаріанську їжу, часто довго постився для самоочищення та у формі політичного протесту. Після поширення антиколоніального націоналізму серед звичайних індійців, у 1930 році Ганді очолив 400-кілометрового Соляний похід проти введеного Британією податку на сіль, у 1942 році, він закликав британців покинути Індію. Махатма провів багато років свого життя в ув'язнені: у Південній Африці та в Індії. У серпні 1947 року Індія здобула незалежність від Британської імперії. За внесок Махатму Ганді також називають «Бапу» або «Батьком» сучасної Індії.

5f76de65dfcb6.jpeg

Його життя та його методи боротьби залишаються прикладом для всіх людей, що люблять свободу. Мартін Лютер Кінг-молодший, відомий лідер громадянських прав у США, який прийняв ненасильство як метод боротьби, що допомагає мільйонам афроамериканців відстоювати свої права, сказав: «Христос дав нам цілі, а Махатма Ганді – тактику». Вчений Альберт Ейнштейн назвав Махатму Ганді «взірцем для наслідування для наступних поколінь» і зазначив, що, на його думку, «погляди Ганді були найбільш просвітленими серед усіх політичних людей у наш час».

Вам это будет интересно:
Гастрономічний туризм: через їжу до культури
Не варто поблажливо ставитися до гастротурів як до новомодної вигадки. Гастрономічний туризм – один із аспектів світової науки. Її світило вчений Ерік Вольф, котрий 2001 року заснував Міжнародну асоціацію гастрономічного туризму, твердить: їжа – це квінтесенція нації, її менталітету, характеру і, звісно, історії.
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Життя на воді: 7 маловідомих конкурентів Венеції
Коли ми чуємо вираз «місто на воді», одразу на думку спадає Венеція, чи не так? Неквапливі гондоли, вузенькі вулички по обидва боки, ніжне світло сонця, що заходить, і старовинна архітектура створюють той п’янкий романтичний коктейль, котрий приваблює туристів з усього світу.
Дипломатія в умовах карантину. Вручення вірчих грамот новопризначеними послами
11 грудня Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Австралії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Монголії, Норвегії, Пакистану, Таджикистану, Таїланду, Таджикистану та Філіппін. На церемонії були присутні заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.
Квіти по-українському. Катерина Білокур
Сьогодні виповнюється 120 років з дня народження відомої української художниці - Катерини Білокур. Її талант був визнаний за життя, її роботами захоплювався Пабло Пікассо, а в наші дні її картини виставлені у музеях, а Google присвячує їй свій дудл. А розпочиналось все за тоталітарних часів, коли всі сфери людського життя контролювались...
А ви знали...?
Добірка цього тижня сповнена загадковістю, красою та величчю духу... У ній поєднане мистецтво архітектури і живопису, сила духу людини із можливістю відчути аромат "старої Європи". Про все це - читайте далі!
Гуманітарна допомога від Об’єднаних Арабських Еміратів у часи пандемії
З нагоди 49-го Національного Дня і в рамках посилення міжнародного співробітництва у боротьбі з поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 Посольство ОАЕ в Україні передало понад 1,5 мільйона експрес-тестів на COVID-19 (IgM/IgG) та масок для українських державних установ...
А ви знали...?
Фарби, які роблять картини незабутніми... Емоції, які додають скульптурам душі... Різнобарвна краса, створена природою... Про все ми хочемо вам сьогодні розповісти!
А ви знали...?
У цьому випуску ми розповімо про жінок у Китаї, які мали свою мову, про жінку, яка зачинила свою квартиру на 70 років, а також про мистецтво графіті, скульптуру і місто, яке визнали історичним пам'ятником. Впевнені, вам сподобається!
Вебфорум з прав дітей на освіту у період пандемії під егідою Фонду "Zamin", очолюваного дружиною Президента Узбекистану
Вчора, 19 листопада 2020 року, Міжнародний громадський фонд «Zamin», Представництва ООН і ЮНІСЕФ в Узбекистані спільно організували міжнародний вебфорум на тему «Права дітей на освіту: актуальність, безперервність і інновації в умовах пандемії».
Гендиректорка OUTLOOK Дарія Карякіна про роль громадських ініціатив в сфері культурної дипломатії
18 листопада Генеральна директорка проекту OUTLOOK, громадська діячка Дарія Карякіна взяла участь у якості експертки у транскордонному проекті «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Грузія».
А ви знали...?
Добірка цього тижня насичена фото і відео матеріалами з різних куточків нашої планети. Хто налаштовує годинники у Букінгемському палаці? Як звучить Чорнобиль? Чи можливо у незвичний спосіб оглянути околиці міста Чунцинь? Ці та інші цікавинки ви сьогодні дізнаєтесь!
Мехенді – замість тисячі татуювань
Про те, щоб зробити татуювання, нехай і не справжнє, а всього лиш тимчасове, замислювався кожен другий. Абсолютно безболісне нанесення малюнків, які можна змінити через кілька тижнів, пропонує мистецтво мехенді – розпис хною.
Посол Аргентини Елена Летісія Мікусінскі відкрила виставку "Аргентина очима жінок-мисткинь"
Посольство Аргентинської Республіки в Україні спільно з інформаційним агентством «Укрінформ» та у співпраці з асоціацією «Маріанне Аргентина» та аргентинським журналом «Be Cult», відкрило унікальну фотовиставку про різноманіття та красу Аргентини та її мешканців.
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Колоритний континент. Красиві племена Африки
Повсякденне життя африканських племен може видаватися дивним навіть для мешканців цього континенту. І тільки природа і допитливі мандрівники лишаються наодинці з колоритом і незвичністю побуту етносів за межею мегаполіса.
Кров. Гроші. Пір'я
Дана розвага під суворою забороною майже у всіх країнах світу. Але любителів півнячих боїв це не зупиняє. На напівлегальні змагання завжди збираються повні зали або двори, залежно від того, де проходять криваві пташині поєдинки. Глядачі буквально смакують те, як пернаті рвуть один одного на шматки, без жалю до себе і суперника.
Замість візка – човен: знамениті плавучі ринки
Магазини, супермаркети, ринки – всі ці місця невід’ємна частина життя будь-якої людини на нашій планеті. Здавалося б, що в них незвичайного – кругом усе схоже, хіба що товари і ціни різняться в залежності від країни чи міста. Насправді все не зовсім так – до деяких базарів слід діставатися вплав… Про них ми і розповімо.
Четвертий міжнародний турнір із гольфу «Ambassador’s Cup»
Гольф-турнір «Ambassador’s Cup» - спортивне змагання для дипломатичних гостей, яке уже кілька років поспіль організовує ДП «ГДІП» спільно із гольф-центром “Kozyn”.
Закрыть
Outlook facebook page