RU  UK  EN
Статьи  >  Міжнародний день корінних народів світу

Міжнародний день корінних народів світу

Автор: 09.08.2014 | світ, суспільство, ООН
Міжнародний день корінних народів світу, що відзначається щорічно 9 серпня, встановлений в 1994 році Генеральною Асамблеєю ООН.

Перше міжнародне десятиліття корінних народів світу, розпочате в 1995 році, допомогло більш чітко почути голос корінних народів в усьому світі і підвищити увагу до проблем корінних народів.

У 2004 році Генеральна Асамблея ООН проголосила Друге міжнародне десятиліття корінних народів світу на період 2005-2014 років з темою «Десятиліття дій і гідності». Мета Десятиліття - не тільки зосередити увагу на діях на захист прав корінних народів та на підтримку поліпшення їх становища, в тому що стосується їх земель, їх мов, їх джерел до існування і їх культур, а й у подальшому зміцненні міжнародного співробітництва у вирішенні проблем, стоять перед корінними народами в таких областях, як освіта, охорона здоров'я, права людини, навколишнє середовище і соціальний і економічний розвиток.

13 вересня 2007 Генеральною Асамблеєю була прийнята Декларація про права корінних народів, згідно з якою, основоположним критерієм виділення того чи іншого корінного народу є власне усвідомлення ним себе як корінного народу.

І хоча корінні народи становлять лише 5% населення Землі, на їх частку припадає 15% найбіднішого населення планети. Адже вони продовжують стикатися з безліччю проблем, їх права нерідко порушуються. І саме для залучення уваги широкої громадськості і властей різних рівнів до даних питань, і для направлення зусиль для вирішення проблем корінних народів в усьому світі і був заснований дане свято.

До речі, щороку заходи проводяться в рамках Дня присвячені певній темі. Так, у різні роки девізами Дня були: «Примирення і партнерство між державами і корінними народами», «Корінні народи і ВІЛ / СНІД», «Творчість корінних народів: гідна оцінка переказів і культур, створення нашого власного майбутнього», «Створення альянсів корінних народів: дотримання положень договорів, угод та інших конструктивних домовленостей »та інші.

Вам это будет интересно:
Всесвітній день черепахи
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
Опубліковано перший прототип атласу
20 травня 1570 року було опубліковано перший прототип географічного атласу, розроблений південноірландським картографом Абрахамом Ортеліусом.
Міжнародний день ромів
Сьогодні роми всього світу святкують своє національне свято - День циган.
Всесвітній день вечірок
Всесвітній день вечірок відзначається щорічно 3 квітня як синхронізоване глобальне масове святкування, присвячене поліпшенню світу і активного створення бажаної реальності.
Всесвітній день хіджабу
сесвітній день хіджабу - щорічна кампанія, спрямована на розвиток релігійної толерантності і розуміння. День був заснований в 2013 році жителькою Нью-Йорка Назмі Хан і відзначається щорічно 1 лютого.
ООН назвала кількість мігрантів у світі
Організація об'єднаних націй нарахувала в світі 258 млн мігрантів. Дані були опубліковані у всесвітній день мігрантів.
Визначено кращих знавців англійської мови в світі
Жителі Нідералндів визнані кращими знавцями англійської мови серед не-носіїв.
Всесвітній день чоловіків
В першу суботу листопада за традицією відзначають Всесвітній день чоловіків. Це свято було проголошено з легкої руки Михайла Горбачова.
День поминання всіх покійних
Традиційно 2 листопада, слідом за Днем всіх святих, католицька церква відзначає День поминання всіх покійних вірних. На відміну від Дня всіх святих, це, перш за все, поминання померлих рідних і близьких.
Всесвітній день заощаджень
Сьогодні, 31 жовтня відзначається всесвітній день заощаджень або День економії.
Міжнародний день білої тростини
Міжнародне співтовариство позначило на календарях чимало знаменних і пам'ятних дат. У їх числі - Міжнародний день білої тростини. Це - не свято. Це - своєрідний знак біди, що нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність.
Глобальний день миття рук
15 жовтня в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день миття рук. Завдання цієї кампанії - пропаганда миття рук з милом як ключового підходу до профілактики багатьох захворювань.
Міжнародний день дівчаток
11 жовтня відзначається Міжнародний день дівчаток. Цю дату проголосила Генеральна Асамблея ООН на знак визнання прав дівчаток і унікальних проблем, з якими їм доводиться стикатися у всьому світі. Вперше день дівчаток відзначався в 2012 році і був присвячений актуальній для багатьох країн світу проблемі - дитячим шлюбам.
Всесвітній день психічного здоров'я
Всесвітній день психічного здоров'я відзначається в світі з 1992 року з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров'я, з метою підвищення інформованості населення щодо проблем психічного здоров'я і способів його зміцнення, а також профілактики і лікування психічних розладів.
Всесвітній день житла
Щорічно в перший понеділок жовтня в системі міжнародних днів ООН відзначається Всесвітній день Хабітат (інший варіант назви українською - Всесвітній день житла). Він був заснований Генеральною Асамблеєю ООН в 1985 році і відзначається щороку починаючи з 1986 року.
Європейський день мов
Починаючи з 2002 року 26 вересня відзначають Європейський день мов. Цей міжнародний день був проголошений Радою Європи в рамках Європейського року мов і підтриманий Європейським союзом.
Міжнародний день миру
У 1981 році своєю резолюцією 36/67 Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру (International Day of Peace) і встановила його святкування на третій вівторок вересня. Заснувавши цей День, Генеральна Асамблея присвятила його відзначенню та зміцненню ідеалів миру як всередині держав і народів, так і між ними.
Президент Болівії запропонував увести «універсальне громадянство»
Президент Болівії Ево Моралес на 72 сесії Генеральної Асамблеї ООН вніс пропозицію про створення єдиного громадянства для всіх жителів Землі, вважаючи, що таким чином буде вирішена проблема нелегальної міграції.
Парламент Швеції зняв заборону на танці в барах і ресторанах
Шведським розважальним закладам відтепер не потрібна спеціальна ліцензія, щоб дозволяти відвідувачам спонтанні танці.
Сліпий петербуржець організував екскурсії з закритими очима
Житель Санкт-Петербурга Олексій Орлов, який втратив зір кілька років тому, організував екскурсії з закритими очима. Про це повідомляє місцевий інформаційний портал «Місто +». Під час прогулянки чоловік вчить туристів орієнтуватися по місту за запахами і звуками. Проект отримав назву «Відчутний Петербург».
Закрыть
Outlook facebook page