Міжнародний день корінних народів світу
Перше міжнародне десятиліття корінних народів світу, розпочате в 1995 році, допомогло більш чітко почути голос корінних народів в усьому світі і підвищити увагу до проблем корінних народів.
У 2004 році Генеральна Асамблея ООН проголосила Друге міжнародне десятиліття корінних народів світу на період 2005-2014 років з темою «Десятиліття дій і гідності». Мета Десятиліття - не тільки зосередити увагу на діях на захист прав корінних народів та на підтримку поліпшення їх становища, в тому що стосується їх земель, їх мов, їх джерел до існування і їх культур, а й у подальшому зміцненні міжнародного співробітництва у вирішенні проблем, стоять перед корінними народами в таких областях, як освіта, охорона здоров'я, права людини, навколишнє середовище і соціальний і економічний розвиток.
13 вересня 2007 Генеральною Асамблеєю була прийнята Декларація про права корінних народів, згідно з якою, основоположним критерієм виділення того чи іншого корінного народу є власне усвідомлення ним себе як корінного народу.
І хоча корінні народи становлять лише 5% населення Землі, на їх частку припадає 15% найбіднішого населення планети. Адже вони продовжують стикатися з безліччю проблем, їх права нерідко порушуються. І саме для залучення уваги широкої громадськості і властей різних рівнів до даних питань, і для направлення зусиль для вирішення проблем корінних народів в усьому світі і був заснований дане свято.
До речі, щороку заходи проводяться в рамках Дня присвячені певній темі. Так, у різні роки девізами Дня були: «Примирення і партнерство між державами і корінними народами», «Корінні народи і ВІЛ / СНІД», «Творчість корінних народів: гідна оцінка переказів і культур, створення нашого власного майбутнього», «Створення альянсів корінних народів: дотримання положень договорів, угод та інших конструктивних домовленостей »та інші.