Міжнародний день миру
А через 20 років, в 2001 році, Генеральна Асамблея одноголосно прийняла резолюцію 55/282, в якій постановила, що з 2002 року Міжнародний день миру буде відзначатися щорічно 21 вересня як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір це свято залучило мільйони людей, охопивши багато країн і регіони, де силами громадських і молодіжних організацій проводяться різні акції та заходи. Адже День покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити що-небудь заради нього.
ООН пропонує всім країнам і народам в цей День припиняти всі військові дії і відзначати цей День проведенням освітніх і громадських інформаційних акцій з проблем світу. А також використовує святкування Міжнародного дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи на підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією та практичним досвідом діяльності з його досягнення.
Так, щороку заходи ООН, присвячені Дню, традиційно починаються з церемонії Дзвону миру в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку - спочатку звучить звернення Генсекретаря ООН, після якого він вдаряє у дзвін, потім, після хвилини мовчання, зі зверненням виступає голова ради безпеки ООН.
А ще кожен рік День миру присвячений певній темі. Так, в різні роки він проходив під гаслами: «Права людини та підтримання миру», «Роззброєння і нерозповсюдження», «Молодь за мир і розвиток», «Мир і демократія: вислови свою думку», «Стійкий світ заради сталого майбутнього», «Освіта в дусі миру», «Право народів на мир», «Цілі в галузі сталого розвитку: складові елементи світу» та ін. Події останніх років - війна, тероризм, військові витрати, глибокі протиріччя, що розділяють народи і окремих людей у всьому світі, зумовили безпрецедентну актуальність Міжнародного дня миру сьогодні.
За матеріалами: Calend.ru