1 липня в Канаді відзначають головне державне свято - День Канади.
Воно проголошено на честь об'єднання всіх північноамериканських колоній Британії в єдиний домініон Канада на підставі Акту про Британську Північну Америку. У цей день перші колонії Британської Північної Америки - провінції Онтаріо, Квебек, Нова Шотландія і Новий Бронсуік, об'єднавшись у конфедерацію під назвою Домініон Канада, поклали початок існуванню нової країни.
Прийнявши до свого складу одну за одною ще 6 провінцій, Канада до кінця 19 століття набула сучасних обрисів. Процес остаточного формування Конфедерації завершився в 1949 році, коли десятою провінцією Канади став колишній британський домініон Ньюфаундленд. Сьогодні крім десяти провінцій до складу Канади входять також і три Північні території.
Передача конституційної влади від Великобританії Канаді відбулася на Парламентському пагорбі в Оттаві, де Королева Єлизавета II оголосила новий документ.
Канадці святкують День народження своєї країни з величезним ентузіазмом. Багато тисяч людей беруть участь у святах на Парламентському пагорбі. Звичним явищем на вулицях канадських міст став в цей день перекритий рух транспорту. У всіх кінцях країни проводяться святкові церемонії і паради, концерти та вистави на відкритому повітрі, виступи хорів та оркестрів. У багатьох містах ввечері влаштовуються розкішні святкові феєрверки. У провінції Ньюфаундленд і Лабрадор День Канади відзначається як Меморіальний день. Жителі провінції віддають в цей день особливі почесті пам'яті своїм співвітчизникам, убитим на полях битв в Європі під час Першої світової війни.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.