26 червня День незалежності святкує одна з наймальовничіших держав планети - Мадагаскар.
До 1960 року Мадагаскар був французькою колонією. Однак жорстоке поводження колонізаторів з місцевим населенням призвело до національного бунту і війни за незалежність. У результаті демократичних виборів, на які змушена була піти Франція, країна здобула незалежність і до влади прийшла партія Соціал-демократів, яку очолював Філібер Ціранана. Проте довго пробути при владі йому не вдалося, і в країні знову почалися заворушення, які затяглися на кілька десятиліть.
У 2002 році главою держави став найбільший промисловець Марк Раваломанана. Він провів ряд важливих господарських, економічних, а також політичних реформ і почав активну боротьбу з корупцією в країні.
Жителі Мадагаскару дуже релігійні і державні свята з розмахом тут не відзначаються. Більшість населення сповідує місцеву релігію, яка базується на зв'язку між живими і мертвими. 40% населення є християнами Римсько-Католицької Церкви. Цікаво, що більша частина населення намагається поєднувати обидві релігії.
На острові мешкає близько 12 тисяч видів тварин і рослин, з яких понад 10 тисяч є унікальними. Тільки тут можна зустріти величезні папоротеві дерева та пальми, дивовижні пустельні рослини і таких тварин як лемури, які знаходяться під загрозою зникнення, тому що більш 90% їх природного середовища існування було знищено несприятливими природними умовами і людиною.
Сьогодні Мадагаскар є найбільшим у світі виробником і експортером ванілі.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.