ГДІП презентував 18-й випуск щорічника «Україна дипломатична», присвяченого 100-річчю дипломатичної служби України
Видання цього збірника стало важливою подією в рамках відзначення сторічного ювілею заснування Генерального секретарства міжнародних справ – першої повноцінної державної структури української зовнішньополітичної служби.
У заході взяли участь Державний секретар МЗС України Андрій Заяць, колишні міністри закордонних справ України, керівництво Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, глави іноземних дипломатичних місій, вчені, науковці, ветерани, працівники дипломатичної служби, а також Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
З промовами про століття історії української інституційної дипломатії та важливість формування літопису становлення та розвитку взаємодії України зі світом виступили: Андрій Заяць, державний секретар МЗС України; Володимир Огризко, міністр закордонних справ України (2007, грудень – 2009, березень), керівник Центру розвитку Росії; Володимир Хандогій, в.о. міністра закордонних справ України (2009, березень – жовтень), президент Української асоціації зовнішньої політики; Володимир Горбулін, директор Інституту стратегічних досліджень, академік НАН України, доктор технічних наук, професор; Сергій Корсунський, директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка; Павло Кривонос, генеральний директор ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», член правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин; Анатолій Денисенко, головний редактор щорічника, кандидат історичних наук; Ірина Матяш, доктор історичних наук, професор, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин. Про важливість співпраці в інформаційному аспекті виступили Надзвичайні і Повноважні Посли Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті та Малайзії в Україні Датук Аюф Бін Бачі.
Загалом презентацію відвідало 150 осіб. Серед гостей були представники 43 посольств, акредитованих в Україні, науковці з Болгарії, Румунії, Білорусі та України, дипломати і ветерани дипломатичної служби, представники громадськості.
У книзі вміщено 68 публікацій: статті зарубіжних і вітчизняних дипломатів, наукові розвідки про сучасний стан та історію міжнародних відносин, української дипломатії. Формат цьогорічного випуску щорічника було оновлено та змінено. Його обсяг сягає майже 800 сторінок тексту українською й англійською мовами. 100-річчю української дипломатичної служби приурочено спеціальну рубрику «Українська дипломатія 1917–1924 рр.: початок інституційної історії дипломатичної служби». З’явилися також такі нові рубрики, як «Інституційна історія дипломатії очима її учасників», «Фаховий погляд дипломата», «Сучасна дипломатія: концепції та реалії», «Публічна дипломатія», «Культурна дипломатія» та «Бібліографія. Критика».
Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет у своїй промові наголосив, що видання «Україна дипломатична» посіло належне місце в духовному, дипломатичному та соціальному житті суспільства. Щорічник є вагомим інструментом боротьби у часи інформаційної війни. Долучилися до обговорення зі словами вітання члени редакційної колегії видання, ветерани дипломатичної служби Ігор Турянський та Юрій Богаєвський, які наголосили, що спогади українських дипломатів, вміщені у книзі, не тільки сприяють обміну досвідом, а й є важливим джерелом у формуванні історії української дипломатії сучасного періоду.
“Україна дипломатична” – це унікальне видання, яке системно й на високому рівні висвітлює проблематику міжнародного життя нашої країни та світу, робить значний внесок у формування української наукової дипломатичної школи, сприяє академічній науці пропагувати й утілювати власні розробки з низки актуальних проблем дипломатії та зовнішньої політики.
Інформація надана ГДІП