У Києві відсвяткували День трону Марокко
Висловити свою повагу і привітати Главу місії з державним святом прибули її колеги - Надзвичайні і Повноважні Посли Алжиру, Малайзії, Кувейту, Туреччини, ОАЕ, Казахстану, Туркменістану, Пакистану, ПАР, Сербії, Саудівської Аравії, Іраку, Мексики, Македонії, Катару, Польщі , Індії, представники посольств Єгипту, Чорногорії, Японії, Палестини, духовенство, бізнесмени, громадські діячі, ЗМІ.
Відкриваючи свято, Пані Тунсі подякувала усім гостям за візит і привітання. "Святкування нашого національного дня збігається з 25-річчям встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами. Приємно, що Україна і Марокко мають дружні і плідні двосторонні відносини", - підкреслила Посол.
У своїй урочистій промові вона також зазначила, що дане свято присвячене відновленню довіри мароканцев до великого символу єдності країни. "День трону - видатний момент в житті марокканської нації, він присвячений торжеству досягнень, яких вдалося досягти протягом останніх років і прокладанню шляху в майбутнє до ще більших звершень", - сказала Пані Тунсі.
З 1999 року День трону в Марокко відзначається 30 липня, це свято присвячене сходженню на трон короля Мухаммеда VI. Королівська родина Марокко належить до династії Алауітів, яку заснував Мулай Рашид ібн Шериф, в 1666 році проголосив себе султаном Марокко і тим самим поклав кінець династії Саадітів.
День трону був заснований після набуття Марокко незалежності, коли в країні був скасований титул султана і введений замість нього титул короля. У період правління короля Мухаммеда V (до 1961 року) свято відзначали 18 листопада, під час правління Хасана II (з 1961 по 1999 рік) - 3 березня, а після сходження на трон Мухаммеда VI дату свята перенесли на 30 липня.
Фактично Мухаммед VI став королем Марокко 23 липня 1999 року, в день смерті його батька Хасана II. Однак офіційна церемонія інтронізації (зведення на трон) відбулася тиждень тому, 30 липня. Ця дата і відзначається тепер в Марокко як День трону.