У Батумі відбулася Міжнародна конференція «Україна і Грузія: дипломатичні відносини, міжнародні зв’язки, культурна дипломатія»

Непересічність цієї наукової імпрези полягала в тому, що це був перший захід такого рівня за участю провідних науковців з України, Румунії, Польщі та Грузії в контексті ювілейних заходів 2017 року. Десять років тому подібну конференцію «Дипломатичні, громадські та економічні відношення між Українською Народною Республікою та Грузинською Демократичною Республікою у 1917–1922 роках» було проведено Посольством України в Грузії і Міжнародним культурно-благодійним і науково-просвітнім Союзом «Дніпро». Нинішня наукова зустріч мала значно ширший тематичний і часовий спектр. Науковці обговорили важливі питання історії та сьогодення дипломатичних зав’язків України і Грузії. Захід організували та провели Посольство України в Грузії, Дипломатична академія України, Батумський державний університет імені Шота Руставелі, Наукове товариство історії дипломатії і міжнародних відносин та Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв. Робота конференції відбувалася в приміщенні Батумського державного університету імені Шота Руставелі.
Під час урочистого відкриття ректор Батумського державного університету імені Шота Руставелі Мераб Халваши мету конференції окреслив як «поглиблення відносин між нашими державами і народами» й подякував кожному учаснику з України, Румунії, Польщі, науковцям з Грузії, за те, що знайшли можливість зібратися сьогодні для обговорення важливих подій, пов’язаних з дипломатичними відносинами між нашими країнами.
З вітальним словом виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грузії Ігор Долгов, який наголосив, що вважає таку конференцію справжнім дипломатичним успіхом, адже обговорення 25-річчя встановлення відносин між нашими державами сприятиме їх поглибленню. Почесний гість висловив сподівання, що ця конференція є першою, але не останньою, що вона започаткує низку заходів, присвячених 100-річчю встановлення дипломатичних зав’язків України й Грузії. «Я як посол щиро радію, що українців тут люблять і чекають» – сказав І.О. Долгов. Українська делегація привезла з Києва також відеозвернення Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні Міхеїла Уклеби, який наголосив, що наші народи пов’язані тривалою історією, але насамперед людьми. А ще наші нації зустрічаються зі схожими викликами сьогодення саме через свободолюбність і прагнення жити за своїми орієнтирами. «Такі заходи, як сьогодні свідчать про те, що ми на правильному шляху, ми рухаємося до успіху, до перемоги європейських цінностей», – констатував М. Уклеба.
Вітання учасникам конференції виголосив і перший проректор Дипломатичної академії України Вячеслав Ціватий, вказавши на такі три особливості конференції як унікальність, традиційність та інституційність. Ірина Матяш, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, доктор історичних наук, науковий куратор конференції з українського боку, повідомила учасникам заходу, що члени Товариства, якому всього рік, але чисельність якого щодень зростає, й надалі працюватимуть над поглибленням тематики досліджень та запросила грузинських гостей до участі в конференції, присвяченій 100-річчю дипломатичних відносин України та Грузії. Представники Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв долучилися до вітань і передали господарям та високоповажним гостям книги й сувеніри для музею на згадку про Україну та конференцію.
Після офіційного відкриття розпочалося плідне наукове спілкування в трьох тематичних панелях: «Україна і Грузія в міжнародних зв'язках: історія та сучасність», «Чорноморський регіон в міжнародних відносинах», «Персоналії української та грузинської дипломатії через призму дипломатичних архівів і приватних колекцій». Всі визначені в програмі доповіді було виголошено. Високий академічний рівень виступів учасників сприяв результативній дискусії. Приємно, що грузинські колеги дякували за репрезентацію раніше невідомої їм інформації, пов’язаної з історією українсько-грузинських дипломатичних і консульських відносин.
Під час конференції було здійснено візити до краєзнавчого та археологічного музеїв, налагоджено контакти щодо співпраці з їх представниками. За підсумками конференції заплановано видати збірник наукових праць.