Говорить і показує BBC

З моменту появи каналу у 1922 році було проведено мільйон ефірів, інтерв'ю і розслідувань. Співробітники компанії отримували нагороди різного ступеня, деяким навіть пощастило стати лицарями Британської імперії. Працювати в BBC мріяли і мріють журналісти всього світу – це не тільки престиж, а й певний знак якості.
Разом із тим від курйозів ніхто не застрахований, у тому числі й професіонали-бібісішники. Іноді це було смішно й комічно, іноді – трагічно, і коштувало комусь не тільки роботи... Отож, зазирнемо в історію й подивимося, як дивачили наші колеги.
У далекому квітні 1930 року один з дикторів BBC заявив, що новини сьогодні такі, що й обговорювати їх не варто. Весь день на радіо грала фортепіанна музика. Приємні вуху мелодії – це, звісно, чудово, але повторювати подібний експеримент у наші дні все-таки не рекомендується, адже втримати увагу аудиторії стало значно складніше.
Божевільний ритм ТБ і прагнення максимальної оперативності має й зворотний бік. Так, 8 травня 2006 року в прямому ефірі перед глядачами мав виступити експерт Гай К’юні. Та в шаленому поспіху ТБ-конвеєра працівники каналу помилилися і вивели в ефір замість К’юні безробітного Гая Гома, який прийшов на співбесіду в надії отримати посаду на BBC. Він чекав інтерв'ю в спеціальній кімнаті для гостей, звідки й було вирішено провести включення з експертом. Почувши своє ім'я, чоловік впевнено пішов до мікрофона...
Компанія не приховувала власну промашку. Після цього інциденту Гая Гома ще кілька разів запрошували для жартівливих інтерв'ю: помилка співробітників каналу зробила його неймовірно популярним у Великобританії.
Однак не всі промахи закінчувалися хепі-ендом. У листопаді 2012 року гендиректор ВВС Джордж Ентвістл подав у відставку через те, що в ефір вийшла передача, у якій одного високопоставленого чиновника звинувачували в педофілії. Після проведення додаткового розслідування такі підозри були визнані помилковими. Ентвістл сказав, що, крім першої посади, він ще й головний редактор, а головному редактору неприпустимо так помилятися.
Взагалі, листопад 2012-го – важкий час для ВВС. Через кілька тижнів після звільнення гендиректора, компанію звинуватили в непрофесіоналізмі. Причиною став документальний фільм "Andrew Marr's History of the World". У ньому представники давніх африканських народів були одягнені в пов'язки на стегнах. Однак історики з Африки заявили, що їхні предки ходили голими, і якщо фільм претендує на достовірність, то актори мали постати без одягу на екрані. Бібісішники визнали свою помилку, але вирішили, що ніяких змін вносити не будуть, оскільки цензура не пропустить оголених людей у денний ефір...
Нам хотілося б додати, що не помиляються тільки ті, хто нічого не робить. Тому, незважаючи на деякі промахи, BBC все одно вважається однією з найбільш авторитетних компаній у медіасфері. А наостанок, щоб вас повеселити, – недавній курйоз. Ведучий новин, Саймон Маккой, так поспішав на початок випуску, що з'явився в кадрі з пачкою паперу у руці замість айпеда. Проте він впорався навіть без електронного помічника і провів ефір.
Фото з відкритих джерел