Канада: особливий колорит молодого урбана
CN Tower: ми гуляли по карнизу
Вежу вважають символом Торонто, та й самої Канади, адже її назва розшифровується як «Canada’s National». Висота вежі – 553 метри. Це вдвічі більше висоти Ейфелевої вежі. До 2007 року CN була найвищою будівлею у світі, до появи Дубайської вежі. А в разі необхідності може стати сховищем від природних катаклізмів для канадців. Вона витримає землетрус у 8,5 балів, а також пориви вітру 420 км/год.
CN Tower було збудовано для виконання телекомунікаційних функцій. Сьогодні це одне з найбільш популярних туристичних місць у світі. Щороку вежу відвідують близько 2 мільйонів людей.Фото nationaltrustcanada.ca
Спершу, ступивши на територію CN, вам, напевно, буде вдивовижу проїхатися на ліфті, котрий рухається зі швидкістю 22 км/год. На ньому варто доїхати до незвичайного ресторану, котрий обертається на висоті 351 метр. Звідси відкривається чудовий краєвид міста і навіть пагорбів, розташованих далеко від Торонто.
Також у вежі є дивовижна розвага – атракціон «Edge Walk». Він дає змогу всім охочим здійснити екстравагантну й екстремальну прогулянку – пройтися оглядовим майданчиком по відкритому карнизу.
Адреса: 301 Front St W, Toronto, ON M5V 2T6.
Зустріти павука на щастя
Є така прикмета: якщо по тобі повзе павук, то він принесе величезне щастя. До того ж у народі кажуть: павуків не можна вбивати – буде горе. Канадці, очевидно, теж вірять у такі прикмети. Адже на центральній площі їхньої столиці прямо перед будівлею Національної галереї гордо розмістився величезний пам’ятник павуку.
Примітно, що пам’ятник нічим не огороджений і без п’єдесталу. Створюється враження природного перебування «павучихи», ніби вона просто вийшла на прогулянку. Наприкінці 90-х скульптура стала сенсацією у світовому мистецтві. А влада Оттави заплатила авторові за його зведення 3 мільйони доларів. Тепер у різних країнах світу створюють його копії.Фото cutprintfilm.com
Автор одного з найбільш незвичайних пам’ятників у світі – Луїза Буржуа. Вона назвала свою бронзову скульптуру заввишки 10 метрів ласкаво «Маман». Так черево павучихи екстравагантний скульптор наповнила білими яйцями з мармуру. Причому присвятила його певним чином своїй матері, котра втілювала для неї образ материнства. А порівняння саме з цією комахою невипадкове.
Луїза вважала, що павуки – це символ дружелюбності стосовно навколишнього світу з одного боку, і водночас – трепетної турботи про своїх дітей і домашнє вогнище. Ця скульптура була останньою в творчості мадам Буржуа, пов’язаною з темою природи.
Піднебесна прогулянка
Калгарі – третє місто за чисельністю населення в Канаді (трохи більш як мільйон жителів). Одна з найцікавіших споруд у цьому мегаполісі – «+15». Це своєрідна система наземних переходів, що поєднує будівлі в центрі міста. Їх ще метафорично називають небесними доріжками. Калгарійська система найбільша у світі – сьогодні це 59 мостів. Їхня загальна довжина становить 16 кілометрів.
Переходи розташовані на висоті 15 футів над землею, а це 4,6 метра. Спершу їх створювали з фундаментальною метою, але з часом вони стали родзинкою мегаполіса. «+15» розробив архітектор Гарольд Хенон у 60-ті роки минулого століття.Фото pinterest.com
Засклені і підігріті переходи дуже зручні для прогулянок «над містом» у негоду. Вони дають змогу комфортно пересуватися по центру Калгарі, навіть якщо він завалений снігом чи дощ ллє як із відра.
Як знайти «+15»? Ці переходи єднають практично всі будівлі в центрі Калгарі, так званого даунтауна.
Наше мистецтво народжується на вулицах
Монреальський музей сучасного мистецтва – один із найбільших в Канаді. Його постійні виставки переважно експонують роботи найкращих місцевих авторів. Та це не заважає йому бути знаменитим у всьому світі.Фото macm.org
Музей засновано 1964 року. У відповідності з тенденціями сучасного мистецтва, його експонати – це не тільки картини і скульптури, але й інсталяції, фото, експериментальні відеофільми. Музей постійно представляє художників всього світу, проводить тимчасові персональні виставки і перформанси.
Адреса: Sainte Catherine street, Монреаль.
Gastown: старовинний годинник ще йде
Усе в цьому районі нагадує про блискуче королівське минуле. Вузькі вулиці, приховані переходи, що породжують безліч підворіть, завуальовані внутрішні двори з чудовими ресторанами і магазинами…
Це Ґестаун! Легендарний район Ванкувера, третього за розміром міста Канади. Ґестаун – найстаріший район міста, що втілює всю його історію. Він серце Ванкувера у прямому і переносному сенсі і, природно, розташований у центрі. Ґестаун цікавий і цінний завдяки тому, що зумів зберегти свій первісний вигляд й архітектуру.Фото tripadvisor.com
Дивовижно, цей чарівний район названо на честь його першого простого жителя – Джека Дейтона, власника бару «Глобус». Він був аж надто говірким, тому отримав прізвисько Ґессі, тобто балакучий. Кажуть, будь-яку розмову Джек перетворював на розлогий монолог, ніскільки не переймаючись тим, чи слухають його взагалі. Статуя Ґессі-Джеку встановлено у сквері Мейпл-Трі.
З-поміж інших пам’яток Ґестауна:
Паровий годинник, що працює на паровій тязі. Кожні 15 хвилин годинник випускає хмару пари під радісні мелодії. Адреса: кут Камбі-стріт і Уотер-стріт.
Готель «Європа» – перша будівля Ванкувера, зведена на початку минулого століття. На жаль, тепер оселитися в ній не можна: її зачинено для постояльців.
Екстравагантна розвага – Музей поліції з моргом, автопсією і т. д.Фото convergence.malaysiaairports.com.my
Канада відносно молода країна. Найбільшим її містам ледве за кількасот років. Та, виявляється, вона багата чарівними пам’ятками, не менш привабливими, ніж європейські. Адже її народ зміг пройти важкий історичний шлях від колонії до самостійної держави. При цьому канадці дбайливо зберегли свою культуру, розвиваючи і поважаючи її.
Головне фото travelandleisure.com