29 травня 1953 року вперше була підкорена найвища вершина на планеті Еверест.
Першопрохідцями стали новозеландець Едмунд Гілларі та шерп Норгей Тенцинг. План сходження на цей гігантський гірський масив був розроблений ще 1893 року, а першу спробу підкорити гору вони здійснили у 1921 році, проте для них і ще 50 інших вона завершилася невдачею.
Лише через 30 років Гілларі і Тенцинг вилізли на висоту майже в дев’ять тисяч кілометрів і таким чином підкорили найвищий пік Гімалаїв на кордоні Непалу та Індії.
Новина про це дійшла до решти світу лише 2 червня, у день коронації Єлизавети Другої. Королева Британії удостоїла Гілларі лицарського звання і права додати до свого імені титул «сер». Шерп Тенцинг Норгей, який не був громадянином Британської Співдружності, отримав від королеви медаль.
З моменту першого сходження на Джомолунгму до теперішнього часу на її схилах загинуло більше 200 чоловік. Навіть найдорожче сучасне спорядження не завжди гарантує удачу на найвищій вершині світу. Тим не менше щороку Еверест намагаються підкорити близько 500 осіб.
Підйом займає близько 2 місяців з акліматизацією і встановленням таборів. Втрата маси після сходження – в середньому 10-15 кг. Країни, на території яких знаходяться підступи до вершини, беруть за сходження великі гроші. Найдешевше підкорити Джомолунгму з боку Тибету.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
Росіянин Богдан Буличов підкорив крайню північну точку планети і поставив два світові рекорди: по-перше, він досяг Північного полюса на велосипеді, а по-друге, йому вдалося зробити найшвидшу велокругосвітку в історії - впорався за 48 секунд.
З ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також ЮНЕСКО святкується щорічно 29 вересня Всесвітній день серця. Вперше цей день відзначили у 2000 році.
В жовтні 2005 року, згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, третю неділю листопада оголошено Всесвітнім днем пам'яті жертв дорожньо-транспортних аварій.
Американець Нік Валленда в неділю, 2 листопада, без страховки пройшов по тросах між хмарочосами в Чикаго на висоті 183 метра. Про це повідомляє Chicago Tribune.
Знаменитий американський модельєр, один із старожилів американської моди, Оскар де ла Рента помер в понеділок у своєму будинку в графстві Кент, штат Коннектикут.
Неофіційне свято під назвою День краватки відзначається щорічно 18 жовтня. Батьківщина цього свята - Хорватія, так як саме в цій країні з'явився прообраз сучасної краватки.
Фестиваль природи Мадейри - це новий захід, який проводиться з жовтня 2011 року і дає можливість учасникам фестивалю познайомитися з природним багатством архіпелагу Мадейра. Під час святкування фестивалю учасникам будуть запропоновані різні види здорового і активного відпочинку як на землі, так і в повітрі і в океані.
19 вересня в різних країнах світу відзначають неофіційне пародійне свято - Міжнародний день наслідування піратів або просто Міжнародний піратський день.
11 вересня відзначається Всесвітній день тата. Незважаючи на назву, знають про це свято далеко не у всіх країнах світу, хоча засноване воно було досить давно, в 2000 році.