RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  США: корисно знати

США: корисно знати

Автор: 20.01.2016 | США
Близько 70 мільйонів туристів з усієї планети щороку відвідують Сполучені Штати. А оскільки США – країна своєрідна, як, утім, і будь-яка інша, більшість мандрівників раз по раз стикаються з різними проблемами: від ментальних до юридичних. Ми хочемо допомогти вам не потрапити в незручну ситуацію, тому зібрали невелику добірку порад, корисних під час відпочинку в Америці.

Privacy всюди

Мова йде про так званий «особистий простір», який для американців означає те саме, що і свобода. На перший погляд, жителі США – неймовірно товариські та привітні, але це лише ввічливість. Коли ж ідеться про щось особисте, то ніхто не буде ані ділитися переживаннями, ані вислуховувати, якщо це не оплачувані взаємини «психолог-пацієнт». Говорити про свої проблеми просто не прийнято, радше навіть нечемно, хоча традиційне запитання «як ти?» звучить постійно, тож якоїсь миті можна забутися й почати розповідати про те, що тебе непокоїть. Крім ментального вільного простору, не менш важливим є і фізичний. Усілякі загородження, величезна кількість дверей, кас і багато інших зручностей у повсякденному житті створені спеціально, щоб люди уникали черг і дотиків.

Дорогу корінним жителям
За останніми підрахунками, нині у США живе не більше п'яти мільйонів неасимільованих індіанців. Це, безумовно, украй мало для трьохсотмільйонної держави, тому самі американці та влада на законодавчому рівні всіляко намагаються їх підтримувати. Корінним жителям, навіть попри їхню замкнутість і похмурість, прийнято стримано усміхатися і ввічливо притримувати двері, пропускати в черзі, допомагати розібратися з міською навігацією тощо. Щомісяця муніципалітети виплачують їм соціальну допомогу, приблизно тисячу доларів на людину. Американці вважають, що на кожному жителеві країни лежить провина за те, як жорстоко колись обходилися з індіанцями, тому слід хоча б дрібницями намагатись її загладити.

Правило вісімнадцяти

Навіть західні європейці, які вважають себе вельми сучасними в плані взаємин усередині сім'ї, дивуються з того факту, що в Америці, коли дитині виповнюється вісімнадцять, батьки не надто делікатно натякають, що пора б роз'їжджатися. Тут просто не прийнято жити під одним дахом кільком поколінням, тому навіть незаможні батьки знаходять якісь гроші, щоб відселити своє чадо і допомогти йому попервах орендувати житло. Ну а далі крутись, як хочеш – уже дорослий. Багато в чому завдяки цьому юнаки й виростають самостійними і впевненими в собі людьми, а американська мрія – це не тільки затишний будинок, гарна машина і барбекю у вихідні на задньому дворі, а й self-mademan– успішна людина, яка зробила себе сама.

Законодавство всьому виною

Окремої згадки заслуговують американські закони, а точніше той факт, що в кожному штаті вони неабияк відрізняються один від одного. Тому тут не можна якось узагальнювати, а слід обов'язково вивчати чинне законодавство саме того штату або штатів, куди прямуєш, аби полегшити собі подорож, адже, приміром, у патріархальному і традиційному Техасі підліткам заборонено носити зухвалі зачіски, а ось у Теннессі не можна продавати... порожнисті дрова. Чим керуються можновладці, ухвалюючи іноді абсурдні рішення, часто загадка навіть для самих американців.

Запросити – не означає покликати

Під час розмов на роботі, випадкових зустрічей на вулиці чи просто телефоном американці постійно запрошують одне одного в гості «на каву». У більшості випадків робиться це із ввічливості, тому розраховувати всерйоз на візит не варто. Навіть близькі друзі дуже рідко бувають удома одне в одного, віддаючи перевагу посиденькам у барах чи кафе, яких в Америці безліч на будь-яку кишеню, адже «мій дім – моя фортеця». Інша річ, якщо тебе запрошують письмово. Тоді відповідати треба у такий самий спосіб – залежно від того, емейл це чи лист, надісланий поштою. Якщо людина погоджується, то вона бере на себе зобов'язання, порушувати які означає образити того, хто запрошує. Саме тому американці, надумавши зібрати у себе вдома друзів, скажімо, просто подивитися баскетбол і поспілкуватись, намагаються сповістити про це заздалегідь, щоб потенційний гість міг зважити всі «за» і «проти», ретельно розібратись у власному розкладі і дати точну відповідь.

Гендерна рівність

Не дарма кажуть, що фемінізм та американське громадянство – практично одне і те ж саме. У цій країні жінки почали боротися за свої права раніше за всіх і тепер так само успішні, як і чоловіки. Американки вимагають до себе такого ж ставлення, як і до сильної статі, тому такі незначні знаки уваги, як спроба подати незнайомій дамі руку при виході з автобуса чи притримати двері, нерідко сприймають як особисту образу чи навіть сексуальне домагання. Тому й на роботі, заходячи в офіс, чоловіки вітаються за руку і з колегами-чоловіками, і з жінками. А на побаченні хлопець та дівчина платять кожен за себе. Ба більше, за словами дівчат, якщо молодик на першому ж побаченні надто наполягає заплатити за неї, це розцінюється майже як домагання, що неприпустимо.

Вам это будет интересно:
Гетто світу: польський квартал Нью-Йорка
Нью-Йорк справедливо вважається одним з найцікавіших міст планети. Причин цьому безліч, у тому числі і його унікальний етнічний склад з більш як двадцятьма великими громадами. Самі ньюйорківці жартують, що їм і не надто потрібно подорожувати – досить просто проїхатися національними анклавами та познайомитися ближче з новими культурами.
Сонце під склом. Найкращі оранжереї світу
Весна вже цілий місяць панує на планеті! Невдовзі холод і сірість відступлять, пригріє лагідне сонечко, і замість теплих курток ми дістанемо із шаф легкі вітровки. Ну і яка ж весна без зелених дерев і прекрасних квітів? А щоб очікування омріяних барв та ароматів було легшим, пропонуємо вам насолодитися красою, яка протягом року тішить відвідувачів найцікавіших оранжерей планети.
Продається все: найкращі ринки планети
У наш час складно здивувати людину, особливо міську, якимось великим магазином або ринком, оскільки навіть у міні-маркеті біля будинку можна купити все. Утім, по всій планеті продовжують працювати легендарні базари, про які століттями складають легенди і розказують із захватом, розуміючи, що вони – набагато більше, ніж просто місце для збуту товарів.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Першим у нашому циклі буде Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Гетто світу: китайський розмах у Сан-Франциско
Ми продовжуємо серію матеріалів про національні гетто. Сьогодні OUTLOOK розповість про найбільший етнічний анклав американського міста Сан-Франциско – про місцевий Чайна-таун, або Китайський квартал, якому, гарантуємо, є чим вас здивувати!
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
Незвичайні шкільні уроки різних країн світу
На честь сьогоднішнього свята - Дня знань ми вирішили розповісти Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу! Гризти граніт науки, осягаючи основи алгебри і геометрії, або запам’ятовувати роки правління монархів, гортаючи підручники з історії, – буденна справа для школярів.
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не теплої пори року підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому Outlook розповість вам про сім неповторних каньйонів.
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Тварини у місті – коли люди з природою в злагоді
Багатьох містян іноді дратують кішки, собаки і навіть голуби на вулицях. А спроби зоозахисників вберегти їх від нападок людей і голоду часто малоефективні. Але у світі прекрасні міста, в яких люди відмінно уживаються з оленями, павичами і великою рогатою худобою…
Літо на справжньому ранчо!
Після перегляду фільмів про американський Дикий Захід не одне покоління дітей тягнуло батьків до коней у цирку, щоб хоч на п'ять хвилин приміряти улюблені образи й відчути ту саму атмосферу. Та особисто мені п'яти хвилин завжди було замало. Тому я, подорослішавши, на кілька місяців вирушила у штат Колорадо...
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Альпійське містечко під Сіетлом
У жителів США можна навчитися багато чому, але що заслуговує на особливу повагу – це любов до своєї землі. Американський патріотизм виявляється у всьому, навіть у внутрішньому туризмі: як слід не дослідивши власну країну, американець навряд чи вирушить кудись за її межі. Сьогодні ми розповімо про одне з найпопулярніших міст внутрішнього туризму – Лівенворс.
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Закрыть
Outlook facebook page