RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  США: корисно знати

США: корисно знати

Автор: 20.01.2016 | США
Близько 70 мільйонів туристів з усієї планети щороку відвідують Сполучені Штати. А оскільки США – країна своєрідна, як, утім, і будь-яка інша, більшість мандрівників раз по раз стикаються з різними проблемами: від ментальних до юридичних. Ми хочемо допомогти вам не потрапити в незручну ситуацію, тому зібрали невелику добірку порад, корисних під час відпочинку в Америці.

Privacy всюди

Мова йде про так званий «особистий простір», який для американців означає те саме, що і свобода. На перший погляд, жителі США – неймовірно товариські та привітні, але це лише ввічливість. Коли ж ідеться про щось особисте, то ніхто не буде ані ділитися переживаннями, ані вислуховувати, якщо це не оплачувані взаємини «психолог-пацієнт». Говорити про свої проблеми просто не прийнято, радше навіть нечемно, хоча традиційне запитання «як ти?» звучить постійно, тож якоїсь миті можна забутися й почати розповідати про те, що тебе непокоїть. Крім ментального вільного простору, не менш важливим є і фізичний. Усілякі загородження, величезна кількість дверей, кас і багато інших зручностей у повсякденному житті створені спеціально, щоб люди уникали черг і дотиків.

Дорогу корінним жителям
За останніми підрахунками, нині у США живе не більше п'яти мільйонів неасимільованих індіанців. Це, безумовно, украй мало для трьохсотмільйонної держави, тому самі американці та влада на законодавчому рівні всіляко намагаються їх підтримувати. Корінним жителям, навіть попри їхню замкнутість і похмурість, прийнято стримано усміхатися і ввічливо притримувати двері, пропускати в черзі, допомагати розібратися з міською навігацією тощо. Щомісяця муніципалітети виплачують їм соціальну допомогу, приблизно тисячу доларів на людину. Американці вважають, що на кожному жителеві країни лежить провина за те, як жорстоко колись обходилися з індіанцями, тому слід хоча б дрібницями намагатись її загладити.

Правило вісімнадцяти

Навіть західні європейці, які вважають себе вельми сучасними в плані взаємин усередині сім'ї, дивуються з того факту, що в Америці, коли дитині виповнюється вісімнадцять, батьки не надто делікатно натякають, що пора б роз'їжджатися. Тут просто не прийнято жити під одним дахом кільком поколінням, тому навіть незаможні батьки знаходять якісь гроші, щоб відселити своє чадо і допомогти йому попервах орендувати житло. Ну а далі крутись, як хочеш – уже дорослий. Багато в чому завдяки цьому юнаки й виростають самостійними і впевненими в собі людьми, а американська мрія – це не тільки затишний будинок, гарна машина і барбекю у вихідні на задньому дворі, а й self-mademan– успішна людина, яка зробила себе сама.

Законодавство всьому виною

Окремої згадки заслуговують американські закони, а точніше той факт, що в кожному штаті вони неабияк відрізняються один від одного. Тому тут не можна якось узагальнювати, а слід обов'язково вивчати чинне законодавство саме того штату або штатів, куди прямуєш, аби полегшити собі подорож, адже, приміром, у патріархальному і традиційному Техасі підліткам заборонено носити зухвалі зачіски, а ось у Теннессі не можна продавати... порожнисті дрова. Чим керуються можновладці, ухвалюючи іноді абсурдні рішення, часто загадка навіть для самих американців.

Запросити – не означає покликати

Під час розмов на роботі, випадкових зустрічей на вулиці чи просто телефоном американці постійно запрошують одне одного в гості «на каву». У більшості випадків робиться це із ввічливості, тому розраховувати всерйоз на візит не варто. Навіть близькі друзі дуже рідко бувають удома одне в одного, віддаючи перевагу посиденькам у барах чи кафе, яких в Америці безліч на будь-яку кишеню, адже «мій дім – моя фортеця». Інша річ, якщо тебе запрошують письмово. Тоді відповідати треба у такий самий спосіб – залежно від того, емейл це чи лист, надісланий поштою. Якщо людина погоджується, то вона бере на себе зобов'язання, порушувати які означає образити того, хто запрошує. Саме тому американці, надумавши зібрати у себе вдома друзів, скажімо, просто подивитися баскетбол і поспілкуватись, намагаються сповістити про це заздалегідь, щоб потенційний гість міг зважити всі «за» і «проти», ретельно розібратись у власному розкладі і дати точну відповідь.

Гендерна рівність

Не дарма кажуть, що фемінізм та американське громадянство – практично одне і те ж саме. У цій країні жінки почали боротися за свої права раніше за всіх і тепер так само успішні, як і чоловіки. Американки вимагають до себе такого ж ставлення, як і до сильної статі, тому такі незначні знаки уваги, як спроба подати незнайомій дамі руку при виході з автобуса чи притримати двері, нерідко сприймають як особисту образу чи навіть сексуальне домагання. Тому й на роботі, заходячи в офіс, чоловіки вітаються за руку і з колегами-чоловіками, і з жінками. А на побаченні хлопець та дівчина платять кожен за себе. Ба більше, за словами дівчат, якщо молодик на першому ж побаченні надто наполягає заплатити за неї, це розцінюється майже як домагання, що неприпустимо.

Вам это будет интересно:
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
Зимова казка: які міста найгарніше прикрашають до Нового року
До початку 2022 року лишилося зовсім обмаль часу, тому, якщо ви ще не вирішили, де саме будете відзначати найпопулярніше свято на нашій планеті, OUTLOOK пропонує свою добірку найбільш яскравих міст для святкування. У них всі бажання і мрії неодмінно збудуться!
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
Затримай дихання. Найнебезпечніші місця для дайвінгу
Після того, як легендарний француз Жак-Ів Кусто за своїми колегами винайшов і вдосконалив акваланг, підводне плавання міцно увійшло у список найбільш популярних,але, на жаль, небезпечних хобі. Outlook попереджує і розповідає про найбільш екстремальні для занурення місця.
Поласувати оригінально: найдивніші кафе світу
Маркетологи і ресторатори – народ підприємливий і готовий на все, аби тільки збільшити число відвідувачів власного закладу. Доволі часто способи їхнього «загравання» з публікою схожі одне на одне, а дизайн і меню мало чим відрізняються. Тому ми добряче пошукали по всьому світу і зібрали для вас колекцію справді оригінальних закладів.
Проводжаючих просимо залишити вагони: найцікавіші поїзди планети
Незважаючи на безупинний розвиток авіатранспорту, багато людей по всій планеті все ще люблять з різних причин подорожувати поїздами. І хай у більшості поїзд асоціюється з повільним пересуванням, у порівнянні з літаками, і комфортом у найкращому випадку рівня минулого століття...
Закрыть
Outlook facebook page