RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Привези-но мені, батечку, червоненьку квіточку. Незвичайні сувеніри

Привези-но мені, батечку, червоненьку квіточку. Незвичайні сувеніри

Якщо, мандруючи, ви купуєте всілякі сувеніри і дрібнички за принципом «не знаю, навіщо воно мені, але я його куплю», – це явна ознака захворювання на шопоголізм. І найпевніше, ваші полиці, серванти, дверцята холодильників уже вгинаються під вантажем всякої всячини.

Якщо, мандруючи, ви купуєте всілякі сувеніри і дрібнички за принципом «не знаю, навіщо воно мені, але я його куплю», – це явна ознака захворювання на шопоголізм. І найпевніше, ваші полиці, серванти, дверцята холодильників уже вгинаються під вантажем всякої всячини. Від неї немає жодної практичної користі,одначе кинуте мимохідь виправдання, мовляв, «на згадку» і характерне закочування очей сигналізує про різновид хвороби під назвою шопоголізм ностальгійний. Тож, аби стати на шлях одужання, час уповільнити темпи, опанувати себе і приймати свіжі ідеї.

Провідним трендом на ринку сувенірів нині вважається так звана «стихійна торгівля». Ні-ні, річ зовсім не в тім, що продаж товарів здійснюється в недозволеному місці та без необхідних дозволів. Мова йде саме про торгівлю стихіями. Банку з повітрям Праги або гір Ісландії, смог Лос-Анджелеса і навіть туман Сан-Франциско можна придбати за цілком прийнятними цінами. 

Дивно, що заповзятливі європейці, котрі набили руку на комерції, не примудрилися бронювати наперед і продавати саму погоду. (На замітку тим, хто подумує про стартап.) Поки ж тільки консервують у баночки деякі її похідні. Зрозуміло, що застосування подібних речей у побуті сумнівне, але так ви зможете бодай не кривити душею, вдягаючи майку «be original»!

Не так давно вітчизняні підприємці вдало запозичили ідею і вже підраховують дивіденди від одеського повітря, наступаючи своїм креативом на одвічні тільняшки. Гроші з повітря не робляться, скажете ви. Та невже?

Ще одним сувенірним кліше, хоч і значно приємнішим, є всілякі їстівні фігурки або ж просто традиційні місцеві ласощі. Утім, ті ж французькі макаруни можна з легкістю знайти в будь-якій пристойній кондитерській. Інша річ – печене яблуко в карамелі, присмачене для пікантності свіжими молодими личинками, або пряні цвіркуни, котрі радісно похрустують на зубах. Гурмани, не забудьте про льодяники зі скорпіоном усередині! Французькі кондитери вміють не тільки дивувати, але й шокувати. З огляду на такі смаколики, повітряно-ванільна Франція вже не сприймається як найбільш романтична і витончена країна світу.

Лікери і настоянки з не менш страхітливими компонентами можна побачити у В'єтнамі. Спиртні напої, доповнені мертвими рептиліями, як-от ящірки чи змії – головна фішка тамтешніх прилавків. Купуєте пляшечку – отримуєте цілу заспиртовану кунсткамеру в подарунок.

У разі, якщо практичність і доцільність придбаного має для вас значення, з Нової Зеландії привезіть кумедну шапку або шкарпетки. Але тільки за умови, що ви не екзальтована дівиця, яка втрачає свідомість, вгледівши лабораторних мишей, і не гидливі за вдачею... Не переймаючись умовностями, новозеландці шиють свій теплий одяг з хутра або вовни опосума. А звірятко це, нехай навіть тричі нешкідливе і пухнасте, зовні підозріло скидається на такого собі щура-переростка.

Ще «потрібнішу» річ – відкривачку для пляшок – можна купити в Австралії. Та майте на увазі, виробляють її з лапи кенгуру. Якщо ж вас це не бентежить, то, ставши щасливим власником такої собі стилізованої кінцівки, можете сміливо постити її в Інстаграмі та збирати лайки. Нудним колекціонером вас точно ніхто не назве.

Усе це дивакуваті сувеніри. Та реальність така, що більшість туристів не готові платити за відвертий треш. А тому стоятимуть у черзі за попсовими статуетками, чия позолота починає облущуватись ще в сувенірній крамниці. Тож перш ніж витратити останні кревні на старання китайських умільців, задумайтесь: чи не краще на ці гроші випити горнятко кави перед вильотом і оживити у своїй пам'яті моменти, цінніші, ніж безглуздий непотріб?

Вам это будет интересно:
Кокні: глузлива британська говірка
Дивні прізвиська для предметів, знайомих кожному; відома нині форма ain't (замість am not), а також літера h, що пропадає в деяких словах – все це про британську говірку кокні, колоритний діалект, що шокує консервативних англійців саркастичністю й епатажем.
Оце так сервіс! Японське таксі
Найперше, з чим має розібратися кожен турист, опинившись у новій країні – це із транспортною системою. Часто вона здається складною і заплутаною, і щоб збагнути її, потрібні тижні, а може, й місяці. Наша читачка Наталія Усенко побувала в Японії і ділиться своїми враженнями про найбільш комфортний і безпечний транспорт у світі.
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким можуть наїстись місцеві. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди...
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Подивися на це небо. Найкращі планетарії світу
Добре це чи ні, та подорожі до далеких планет і зірок поки що залишаються тільки на сторінках наукової фантастики та у фільмах голлівудського кінопрому. Хоча можливість космічного туризму підібралася впритул, все ж до Юпітера і Сатурна ще ой як не близько.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Як незвично провести час у Копенгагені: Христианія – оплот свободи
Усі ми так чи інакше прагнемо свободи – особистої чи національної, матеріальної чи духовної. Дивне поселення Христианія в центрі датської столиці – одна із спроб досягти повної свободи від законів матеріального світу.
ВІДЕО: Антикварно-індустріальний Київ
Викидаючи речі у сміттєвий бак або відправляючи їх на звалище, ми не здогадуємося, що для них це не завжди смерть, часом навіть навпаки – початок нового життя...
Обігнути край світу. Мис Горн
Для моряків обігнути мис Горн, який розкинувся на самісінькому півдні Аргентини, – успіх, рівний підкоренню Евересту для альпіністів. Кинути виклик велетенським хвилям, ураганному вітру та прошмигнути під вітрилами навколо «старого людожера» вперше вдалося 29 січня 1616 року.
А ви знали...?
Перша у цьому році підбірка новин та цікавинок охопить інформацію з різних частин світу і, що головне, її буде вдвічі більше ніж зазвичай!
Глибокі музеї
Ще кілька століть тому морський транспорт був не просто найпопулярнішим, але й часом єдиним способом дістатися з точки А в точку Б. Однак, як відомо, форс-мажори трапляються на будь-яких дорогах, навіть водних, і за історію людства безліч кораблів так і не пристало до берега. Проте відносна «збережність» дозволяє затонулим суднам знайти друге життя, перетворившись на музеї.
А ви знали...?
Добірка цього тижня насичена фото і відео матеріалами з різних куточків нашої планети. Хто налаштовує годинники у Букінгемському палаці? Як звучить Чорнобиль? Чи можливо у незвичний спосіб оглянути околиці міста Чунцинь? Ці та інші цікавинки ви сьогодні дізнаєтесь!
А ви знали...?
Добірка цього тижня у своїй більшості стосується фотографій і вони вас однозначно вразять! Тут зібрані як знімки фотохудожників ХХ століття, так і переможця цьогорічного конкурсу аерофотозйомки Drone Awards. А от завершимо підбірку елементом сучасних реалій...
А ви знали...?
У цій рубриці ми коротко розповімо про ТОП-5 найбільш вражаючих новин зі сфери культури, які вразили суспільство за останній тиждень. Ми впевнені, нам є чим вас вразити!
Міські стежки. Найвужчі і найширші вулиці світу
Понад половину населення планети живе в містах, пронизаних безліччю вулиць – довгих і коротких, широких та вузьких, гарних і не дуже. Критеріїв тут немає, комусь нетрі Ріо миліші за бродвейські авеню. Ми не беремося стверджувати, що краще чи гірше, а просто зосередимось на показниках.
Чумова пошта. Курйози доставки
Далекого вже 1920 року влада США ухвалила дивовижну постанову – заборону на… пересилання дітей у посилках. Мабуть, в XXI столітті це рішення виглядає дико, проте майже 100 років тому до нього поставилися з розумінням, а це значить, якісь дбайливі батьки все-таки відправляли своїх чад у бандеролях... Ми говоримо про курйози, котрі трапляються в роботі пошти.
Швейцарія: банки, шоколад та армія
Ні для кого не секрет, що наш світ сповнений парадоксів. Outlook намагається в них розібратися, тому сьогодні ми розповімо про збройні сили найбільш мілітаризованої країни світу, яка при цьому вже понад два століття ні з ким не воює. Наш матеріал про армію Швейцарії.
У мандри по-своєму. Транспорт для подорожей
OUTLOOK не може уявити життя без подорожей. Але квитки, розклади, черги, повільність – усе це може неабияк зіпсувати мандрівку. Тому як добре мати біля дому чи в гаражі транспорт, який дозволить побачити і пережити щось нове, забувши про проблеми.
10 маловідомих фактів про Ізраїль
Об'їхавши цю маленьку за площею, проте надзвичайно цікаву країну, наша команда OUTLOOK підготувала добірку незвичайних фактів про неї. Ви ж не знали, що на івриті звичного нам равлика @ називають «штруделем»? Тож читайте далі, і ми розкриємо інші цікавинки, про які ви й не підозрювали!
Закрыть
Outlook facebook page