RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Експрес-тест на вразливість. Музеї анатомії

Експрес-тест на вразливість. Музеї анатомії

Щоб отримати можливість на власні очі порівняти легені курця і звичайної людини, побачити справжній мозок і нарешті зрозуміти, що таке селезінка і де вона міститься, зовсім не обов'язково вступати до медичного вузу. Поглянути на себе зсередини пропонують численні анатомічні виставки. Вони по-справжньому зачіпають за живе...

«Як пройти до печінки?» або «Не підкажете, де тут гланди?» – такі питання є звичними для відвідувачів нідерландського Музею людського тіла поблизу містечка Лейдена. Піша прогулянка реалістичними нутрощами, збільшеними в рази, значно підтягне ваші пізнання з анатомії. Різницю між апендиксом та апендицитом професійно пояснюють співробітники-медики. А подорожуючи імпровізованою серцево-судинною системою, можна відчути себе справжньою… молекулою крові. Та й поповнити фотоальбом знімком з гігантською людською ниркою, нехай і пластиковою, відмовляться хіба що надто гидливі.

Якщо вас беруть дрижаки від вигляду скарифікатора й ватки, просоченої спиртом, а обробити курку і зовсім видається нездійсненним завданням, тоді музей Доктора Смерті в німецькому містечку Губені навряд чи потрібно вам відвідувати. Гюнтер фон Хагенс (як можна здогадатися, він і є тим самим одіозним засновником) отримав своє прізвисько через хобі скуповувати тіла переважно страчених в'язнів. А досягнувши успіху в мистецтві правильної обробки, чоловік вирішив, що талант від Бога ховати негоже. Відтак трупів азартних картярів, мумій ковбоїв-вершників і подібних персонажів тут стільки, що саме час запрошувати сценаристів фільмів жахів черпати натхнення.

Забальзамованою людською плоттю шокує і переїзна виставка The Human Body Exhibition. У ній організатори намагалися зобразити всю красу та гармонію людського тіла зсередини. Про те, чи замисел вдався – промовисто свідчить кількість відвідувачів, яка вже перевалила за мільйон. Це дає їм можливість побачити справжнє серце в розрізі з усіма м'язами та артеріями, що перекачують кров. Або ж споглядати сумнозвісний рак легенів, часто згадуваний на сигаретних пачках. Той, кому виставлені експонати неабияк запали в душу, може тут-таки залишити посмертний заповіт і колись приєднатися до експозиції.

Кунсткамеру в Санкт-Петербурзі засновано ще на початку XVIII ст. за наказом Петра I. Вочевидь, монарх був ще тим «естетом», оскільки там представлено безліч мутацій людського тіла. Спочатку їх використовували для наукових цілей, та сьогодні це винятково «музей виродків». Без нашатирю спостерігати за метаморфозами, які природа творить з людьми, вдається не кожному. Взяти хоча б немовлят-циклопів або сіамських близнюків.

Пропонує до огляду подібні експонати і нідерландський Museum Vrolik, що в Амстердамі. Вивчення мутацій допомогло Герардасу і Вільяму Вролікам здобути професорські ступені. Тож викидати піддослідний матеріал, який збирали впродовж XVIII-XIX століть і який уславив їх у вчених колах, батько та син не мали жодного бажання. Адже реальні аномалії не завжди намалює навіть найбурхливіша фантазія. Однак немовлята, котрі плавають у формаліні з хвостами або чотирма руками, мабуть, здалися засновникам вельми «завзятими», про що свідчить дослівний переклад назви музею.

З виховною метою тих, хто не любить мити руки, можна зводити на екскурсію в Паразитологічний музей у Токіо. Людський мозок, заспиртований разом із гельмінтами, котрі існували в ньому при житті – ось справжній показовий приклад того, які ж вони, паразити, і до чого призводить нехтування правилами гігієни.

Фото http://www.medischerfgoed.nl/, http://nederlanden.ru/, http://urbanurban.ru/, http://i2.cdn.turner.com/, http://darkroom.baltimoresun.com/

Вам это будет интересно:
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Оце так сервіс! Японське таксі
Найперше, з чим має розібратися кожен турист, опинившись у новій країні – це із транспортною системою. Часто вона здається складною і заплутаною, і щоб збагнути її, потрібні тижні, а може, й місяці. Наша читачка Наталія Усенко побувала в Японії і ділиться своїми враженнями про найбільш комфортний і безпечний транспорт у світі.
Чумова пошта. Курйози доставки
Далекого вже 1920 року влада США ухвалила дивовижну постанову – заборону на… пересилання дітей у посилках. Мабуть, в XXI столітті це рішення виглядає дико, проте майже 100 років тому до нього поставилися з розумінням, а це значить, якісь дбайливі батьки все-таки відправляли своїх чад у бандеролях... Ми говоримо про курйози, котрі трапляються в роботі пошти.
Швейцарія: банки, шоколад та армія
Ні для кого не секрет, що наш світ сповнений парадоксів. Outlook намагається в них розібратися, тому сьогодні ми розповімо про збройні сили найбільш мілітаризованої країни світу, яка при цьому вже понад два століття ні з ким не воює. Наш матеріал про армію Швейцарії.
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким можуть наїстись місцеві. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди...
ВІДЕО: Антикварно-індустріальний Київ
Викидаючи речі у сміттєвий бак або відправляючи їх на звалище, ми не здогадуємося, що для них це не завжди смерть, часом навіть навпаки – початок нового життя...
У мандри по-своєму. Транспорт для подорожей
OUTLOOK не може уявити життя без подорожей. Але квитки, розклади, черги, повільність – усе це може неабияк зіпсувати мандрівку. Тому як добре мати біля дому чи в гаражі транспорт, який дозволить побачити і пережити щось нове, забувши про проблеми.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
10 маловідомих фактів про Ізраїль
Об'їхавши цю маленьку за площею, проте надзвичайно цікаву країну, наша команда OUTLOOK підготувала добірку незвичайних фактів про неї. Ви ж не знали, що на івриті звичного нам равлика @ називають «штруделем»? Тож читайте далі, і ми розкриємо інші цікавинки, про які ви й не підозрювали!
Підбери собі колеса. Незвичаний транспорт
Перша частина прислів’я «Готуй сани влітку…» для жителів одного з регіонів Португалії навряд чи може бути актуальною. Навіщо чекати снігу, якщо ті відмінно їздять по асфальту. Про це та про інші незвичайні види транспорту – від громадського бюджетного до ексклюзивного елітного – ми й розповімо вам сьогодні.
Попкорн. Подарунок від індіанців
Найкращий спосіб уникнути реальності та зняти стрес - це поїздка в кіно. З традиційних причин одним із обов'язкових умов такого проведення часу є жування попкорну. У послідовному порядку спочатку з'являються заголовки, а потім титри на темному екрані; деякі люди затишно влаштувалися в м'яких кріслах і захоплено очікують новий фільм.
На краю світу. 10 фактів про Нову Зеландію
Максимум, що знає пересічна людина про Нову Зеландію, це те, що вона міститься десь «поруч» з Австралією і Пітер Джексон знімав там свої екранізації Толкієна. Outlook заповнює географічні та культурні прогалини і з радістю ділиться незвичайними фактами про цю дивовижну країну.
Подивися на це небо. Найкращі планетарії світу
Добре це чи ні, та подорожі до далеких планет і зірок поки що залишаються тільки на сторінках наукової фантастики та у фільмах голлівудського кінопрому. Хоча можливість космічного туризму підібралася впритул, все ж до Юпітера і Сатурна ще ой як не близько.
Незвичайні шкільні уроки різних країн світу
На честь сьогоднішнього свята - Дня знань ми вирішили розповісти Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу! Гризти граніт науки, осягаючи основи алгебри і геометрії, або запам’ятовувати роки правління монархів, гортаючи підручники з історії, – буденна справа для школярів.
Леніну й не снилося... Вражаючі мавзолеї
Великі й не дуже світу цього змушують голосно говорити про себе не тільки за життя, але й після смерті. А як, власне, можна промовчати, дивлячись на помпезну усипальню того чи іншого діяча, навіть не беручи до уваги єгипетські піраміди. Outlook переконався в тому, що мавзолей Володимира Ілліча на Красній площі – досить скромний притулок на відміну від...
Посидимо? Частина друга
Не так давно ми вже писали про незвичайні лавочки, які можна побачити на вулицях різних міст. В один матеріал не вдалося «вмістити» всі об’єкти, які нам сподобалися, тому сьогодні – друга частина огляду. Почнемо із французького дизайнера Пабло Рейносо. Уже кілька років він подорожує країнами і залишає за собою «сліди». Ми вибрали дві найцікавіші його роботи.
Перегоріла? Не біда!
Зазвичай, коли лампочки в наших квартирах перегорають, ми, не замислюючись, викидаємо їх у смітник: яка від них тепер користь? Однак трішки фантазії – і руки «з потрібного місця» творять дива. Якщо у вас є дитина, то перегорілий освітлювальний прилад може перетворитися на чудову іграшку, зроблену своїми руками...
Посидимо?
Гуляючи київською Пейзажною алеєю, завжди помічаєш дивовижні лавки, створені українськими майстрами. Моя улюблена – з пледом і подушкою, адже вона здається затишною навіть у негоду. Сидячи на ній, я згадав картину з дитинства: бабусі виносять з дому довгу дошку, кладуть її одним кінцем на пеньок, іншим – на перила під’їзду, і виходить лавочка. Чим не дизайнерське диво?
Інфраструктура по-китайськи: неймовірний міст, що єднає Макао і Гонконг
Коли скептики кажуть, що все «най-най» уже збудоване людством, і кивають на різноманітні і справді видатні витвори інженерної думки, вони найчастіше погано поінформовані і навряд чи дивляться далі за розвинені західні країни. А тим часом, приміром, у Китаї держава піднімає просто нечувані інфраструктурні проекти.
Міські стежки. Найвужчі і найширші вулиці світу
Понад половину населення планети живе в містах, пронизаних безліччю вулиць – довгих і коротких, широких та вузьких, гарних і не дуже. Критеріїв тут немає, комусь нетрі Ріо миліші за бродвейські авеню. Ми не беремося стверджувати, що краще чи гірше, а просто зосередимось на показниках.
Закрыть
Outlook facebook page