Мене звуть Гарвард
Мене звуть Гарвард, я живу в Кембриджі, штат Массачусетс. Якщо ви хочете знати, як і де починають вчитися змінювати світ, знайоммося.
Барак Обама, Марк Цукерберг, Білл Гейтс, Джон Кеннеді, Джордж Буш, Теодор Рузвельт, Девід Рокфеллер, Майкл Блумберг, Метт Деймон, Наталі Портман – це все мої випускники.
На третьому курсі Гарварда Білл Гейтс разом зі Стівом Балмером заснував Microsoft і покинув університет. Після світової слави і через 32 роки Білла таки визнали alumni – випускником Гарварду – і вручили йому диплом.
Перший чорношкірий президент США Барак Обама і його дружина Мішель в різний час навчалися у Школі права Гарвардського університету, оскароносна Наталі Портман, знімаючись у "Зоряних війнах", вступила на факультет психології, де колись навчався і Марк Цукерберг – геній соціальної мережі Facebook і доларовий мільярдер.
Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, який заснував найбільше інформаційне агентство Bloomberg і сам собі призначив зарплату в 1 долар на посаді міського голови, – магістр Гарвардської школи бізнесу. А також людина, яка завершує десятку найбагатших людей планети.
Усе почалося 1636-го, мій перший випуск – 9 осіб. Зараз, у 2014-му – понад 18 000 студентів з усіх американських штатів і 100 країн світу, а також перші рядки в усіх рейтингах за якістю освіти.
Знаючи це, не дивно, що мої випускники – найбільш високооплачувані співробітники на ринку праці... Утім, це не означає, що вони зануди – під час студіювання вони, крім опанування наук, встигають бігати голяка, справляти нужду на статую Джона Гарварда і вручати Шнобелівську премію за найбезглуздіші винаходи.
Меценат Джон Гарвард, в честь якого назвали і мене, у далекому XVII столітті заповів половину своїх статків і 400 книжок університету. Тепер його пам'ятник, а точніше ліва нога – відполірована туристами до блиску з твердою впевненістю, що це на щастя. У студентів же із Джоном пов'язана інша традиція – гарвардським must do вважається вночі помочитися на бронзову ногу філантропа.
Поки українські студенти звуть Халяву із Шарою, у Гарварді перед сесією репетують від душі. Primal scream, відомий як первісний крик – це зняття стресу в ніч перед іспитами. Така студентська традиція згодом трансформувалася в Гарварді у ... масовий забіг голяка!
І на завершення: мої студенти вигадали власну премію – Шнобелівську (Ig Nobel Prize) – за найнепотрібніші наукові винаходи. Лауреати, котрі досліджують тертя між підошвою черевика і шкіркою банана; тестують, як олені реагують на людей, переодягнених в білих ведмедів; доводять, що заблукалі жуки-гнойовики знаходять дорогу додому по Чумацькому шляху, і вивчають вплив сексуальності страусів на людину, отримують нагороду за свій "вагомий" внесок у науку від справжніх призерів Нобелівської премії.
Мій день народження тепер став майже космічною подією: можу похвалитися, що на мою честь названо астероїд! На тлі тієї кількості зірок, котрі вийшли з моїх стін – я вважаю цей факт символічним, а ви?
Фото з відкритих джерел