RU  UK  EN
Статьи  >  Посольство Таджикистану готує книгу про співвітчизників, які воювали за визволення України в роки ВВВ

Посольство Таджикистану готує книгу про співвітчизників, які воювали за визволення України в роки ВВВ

Посольство Республіки Таджикистан в Україні до 70-річного ювілею Перемоги у Великій Вітчизняній війні планує випустити збірку матеріалів про участь воїнів - Таджікістанців у визволенні України від фашистських загарбників.

Як повідомили OUTLOOK в посольстві, в ході пошукової роботи та збору документальних матеріалів з'являється чимало нових відомостей про Таджікістанців, які брали участь в боях на українській землі, в тому числі про тих, хто вважається безвісти зниклими на фронтах війни.

У цьому зв'язку особливий інтерес представляють виявлені співробітниками посольства листи фронтовиків на Батьківщину в Таджикистан, які, по всій видимості, так і не дійшли до адресатів.

Завдяки публікаціям цих листів в засобах масової інформації Таджикистану нещодавно вдалося знайти близьких і родичів безвісти зниклого фронтовика Фозилова Соліха, які тільки через сім десятиліть змогли дізнатися про долю свого дядька і діда, який загинув у роки Великої Вітчизняної війни. Також за підтримки музейних працівників України вдалося з'ясувати місце служби Фозилова - 836-й механізований полк 240-ї моторизованої дивізії 12-ї армії Південно-Західного фронту.

У ході роботи над книгою співробітники посольства звернулися в Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни» в Києві з проханням надати документи про уродженців Таджикистану, які були в'язнями табору для радянських військовополонених «Гросслазарет», створеного восени 1941 року недалеко від міста Славути Каменец- Подільської (нині Хмельницької) області України. Слід підкреслити, що збереглися окремі списки в'язнів цього табору, в тому числі 79 уродженців Таджикистану.

В даний час ці списки нами направлені в ЗМІ Таджикистану, і ми сподіваємося, що на них відгукнуться рідні та близькі загиблих, і через десятиліття проллється світло на долю Таджікістанців, які воювали за визволення України.

Вам это будет интересно:
День визволення Африки
25 травня відзначається День визволення Африки, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
Опубліковано перший прототип атласу
20 травня 1570 року було опубліковано перший прототип географічного атласу, розроблений південноірландським картографом Абрахамом Ортеліусом.
Презентація автобусів МАЗ в Житомирі
Посол Білорусі в Україні Ігор Сокіл взяв участь в презентації автобусів МАЗ.
У цей день була запатентована газована вода
24 квітня 1833 в США була запатентована газована вода. Її творець - вчений Джозеф Прістлі, який довів процес фотосинтезу і творець звеселяючого газу.
Міжнародний день польоту людини в космос
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
День нарождення Джозефа Пулітцера
10 квітня - день народження засновника жовтої преси і знаменитої премії в галузі літератури та журналістики Джозефа Пулітцера.
Гонки автомобілів-ветеранів у Лондоні
У перші вихідні листопада на вулиці Лондона традиційно виїжджають старовинні автомобілі, щоб позмагатися не тільки в швидкості, але і в красі та грації.
Світова спадщина ЮНЕСКО поповнилося п'ятьма об'єктами
У 2015 році в список місць, що охороняються ЮНЕСКО, були внесені нові історично цінні локації.
Вперше за 100 років продадуть рідкісний коштовний камінь
Рідкісний дорогоцінний камінь з однієї із самих найбільших колекцій світу, що став причиною десятирічного розбрату всередині однієї родини і побував в руках завзятих гравців і аристократів, виставлений на продаж вперше за столітній період.
ООН підтвердила знищення храму Бела в Сирії
Знімки з супутника підтверджують знищення одного з головних пам'ятників античності в Сирії - храму Бела - бойовиками терористичного угрупування «Ісламська держава».
День мрії в США
День 28 серпня відомий в Сполучених Штатах Америки під неофіційною назвою «День мрії». Саме в цей день в 1963 році Мартін Лютер Кінг виголосив свою найвідомішу промову - «У мене є мрія» («I have a dream»).
День незалежності Молдови
27 серпня 1991 року Парламент Республіки Молдови ухвалив Декларацію про незалежність, наслідуючи приклад прибалтійських країн, Грузії, Вірменії та України. Через кілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.
На Таймс-сквер десятки пар повторили поцілунок моряка і медсестри
Сотні пар зібралися на Таймс-сквер у Нью-Йорку, щоб повторити поцілунок моряка і медсестри, відображений на даній площі фотографом Альфредом Ейзенштадт, в День перемоги над Японією.
Середньовічний тиждень на Готланді
З 3 по 10 серпня на шведському острові Готланд проходить найбільший середньовічний фестиваль.
Фестиваль Айстедвод в Уельсі
Національний Айстедвод - це найстаріше, крупне і важливе свято валлійської культури та спадщини в світі. Воно присвячене пісні, поезії та в цілому кельтській культурі.
День національного прапора на Гаваях
Сьогодні на Гаваях відзначають день Національного прапора.
День есперанто
Сьогодні шанувальники першої в світі штучної мови відзначають День есперанто.
У Помпеях відновили унікальну давньоримську мозаїку
Римська мозаїка із зображенням чорного пса на ланцюгу і написом «Cave Canem», що в перекладі з латині означає «Бійся собаки», безсумнівно, є однією з найвідоміших у світі. Ланцюговий пес немов попереджає всіх, хто переступає поріг Домуса Поета-трагіка в Помпеях.
Національний день Бельгії
Національний день Бельгії - головне свято країни - відзначається щорічно 21 липня, починаючи з 1890 року, на честь знаменної дати.
День взяття Бастилії
14 липня у Франції відзначають національне свято, присвячене Великій французькій революції, а саме дню взяття фортеці Бастилії.
Закрыть
Outlook facebook page