Посольство Таджикистану готує книгу про співвітчизників, які воювали за визволення України в роки ВВВ
Як повідомили OUTLOOK в посольстві, в ході пошукової роботи та збору документальних матеріалів з'являється чимало нових відомостей про Таджікістанців, які брали участь в боях на українській землі, в тому числі про тих, хто вважається безвісти зниклими на фронтах війни.
У цьому зв'язку особливий інтерес представляють виявлені співробітниками посольства листи фронтовиків на Батьківщину в Таджикистан, які, по всій видимості, так і не дійшли до адресатів.
Завдяки публікаціям цих листів в засобах масової інформації Таджикистану нещодавно вдалося знайти близьких і родичів безвісти зниклого фронтовика Фозилова Соліха, які тільки через сім десятиліть змогли дізнатися про долю свого дядька і діда, який загинув у роки Великої Вітчизняної війни. Також за підтримки музейних працівників України вдалося з'ясувати місце служби Фозилова - 836-й механізований полк 240-ї моторизованої дивізії 12-ї армії Південно-Західного фронту.
У ході роботи над книгою співробітники посольства звернулися в Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни» в Києві з проханням надати документи про уродженців Таджикистану, які були в'язнями табору для радянських військовополонених «Гросслазарет», створеного восени 1941 року недалеко від міста Славути Каменец- Подільської (нині Хмельницької) області України. Слід підкреслити, що збереглися окремі списки в'язнів цього табору, в тому числі 79 уродженців Таджикистану.
В даний час ці списки нами направлені в ЗМІ Таджикистану, і ми сподіваємося, що на них відгукнуться рідні та близькі загиблих, і через десятиліття проллється світло на долю Таджікістанців, які воювали за визволення України.