14 травня у Грузії відзначають Тамароба – день пам’яті цариці Тамари.
Основні урочистості пройдуть сьогодні в Тбілісі в храмі Дідубійської Богоматері, де правителька вінчалася зі своїм другим чоловіком. Розвинений культ Тамари і в містечку Ахалціхе на півдні країни. Тут в самому центрі встановлено великий пам’ятник цариці.
Посівши престол 1184 року після смерті батька, Георгія III, Тамара стала першою жінкою, яка керувала державою одноосібно. Історики називають вік її правління – золотим. Їй вдалося усунути розбрат у церковному житті, встановити адміністративний порядок і змістити всіх, хто зловживав владою.
Під своїм заступництвом Тамара зуміла об’єднати горців Абхазії, а також Імереті та Кахеті. Вона особисто у військових обладунках очолювала грузинське військо проти мусульман. Авторитет цариці був настільки великим, що ключі від обложеного міста Карса противники погодилися видати лише їй.
Тамара померла 18 січня 1212 року і згодом була канонізована грузинською і російською православними церквами.
За даними Агентства цивільного реєстру Міністерства юстиції Грузії, ім’я Тамара є одним із найпопулярніших жіночих імен в країні поряд з Ніно та Маріам. Сьогодні в державі проживає понад 80 тисяч Тамар віком від 16 років і старше. У це число також входять зменшувально-пестливі імена, такі як Тако, Тамуна, Тамріко та інші.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.