RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  "Не взлетимо, так попливемо"

"Не взлетимо, так попливемо"

Пролетіти на величезному боїнзі всього в декількох метрах над пляжем з відпочивальниками, приземлитися на аеродромі, який знаходиться в морі, або прокотитися по злітно-посадковій смузі, що пролягає через жваве шосе з автомобілями, – цілком реально.

Аеропорт «Принцеса Юліана» приваблює туристів неймовірним видовищем, що відкривається як з вікна ілюмінатора, так і з землі. Його злітно-посадкова смуга перетинає всю територію острова Сен-Мартен, розділеного між Нідерландами і Францією. Це найменший шматочок суші, що має подвійне громадянство. Розташований на ньому аеродром входить до десятки найнебезпечніших у світі. Острів настільки малий, що зону для розгону і посадки літаків протяжністю 2180 метрів відокремлює від води лише вузька смужка знаменитого пляжу Махо Біч. Пілоти приземляються, пролітаючи в декількох метрах над відпочивальниками, піднімаючи піщаний пил і морські хвилі. Незважаючи на те, що для гігантських лайнерів це практично неможливі умови (занадто коротка смуга), аварій тут зафіксовано не було.Princess-Juliana-International-Airport.jpgФото outlookindia.com

Крім того, острів Сен-Мартен приваблює велику кількість туристів-плейнспоттерів. Ці люди люблять спостерігати і фотографувати літаки, які пролітають низько над землею. Аеропорт «Принцеса Юліана» настільки популярний, що став прототипом для відомої гри – симулятора польотів Microsoft Flight Simulator X.

Ще один інтригуючий аеровокзал знаходиться на мисі Гібралтар біля самого підніжжя скелі і належить Міністерству оборони Великобританії. Здебільшого він використовується для військових потреб, але й цивільні авіалайнери теж відправляються звідси в рейси. Інтерес для туристів становить злітно-посадкова смуга Гібралтарського аеропорту: через нестачу місця вона перетинається з пожвавленим автомобільним шосе. Таким чином, зустрічаються два транспортні потоки – повітряний і наземний.ФОТО 1 Гибралтар.jpgФото worldtravel.nameSCARIEST0615-gibraltar.jpgФото travelandleisure.com

Тим часом у центральній частині Японії літаки сідають по сусідству з круїзними лайнерами. Аеропорт Кансай височіє над водною гладдю поблизу міст Осака і Кобе. Ця унікальна і неймовірна за своїм втіленням авіагавань розташована на штучно створеному острові посеред Осакської затоки. Ідея поставити аеродром за межами суші була вимушеним заходом: місцеве населення побоювалося, що рівень шуму перевищуватиме норму, це й змусило конструкторів шукати інші варіанти. Спокій мешканців Осака обійшовся Японії в 15 мільярдів доларів. Інженери зробили насип площею 510 га у чотирьох кілометрах від берегової лінії. Сьогодні це найдорожчий з усіх наявних у світі повітряних причалів. За словами експертів, витрати на будівництво аеропорту, що відкрився майже два десятки років тому, окупляться ще не скоро.ФОТО 1 Кансай.jpgФото asia.nikkei.com

Незвичайні враження справляє й аеропорт Гісборна у Новій Зеландії. Він неодмінно здивує пасажирів, адже перед тим, як злетіти в повітря, літакам доводиться «постояти на світлофорі». Уся справа в тому, що злітну смугу перетинають залізничні колії, тому іноді лайнери зупиняються і чекають, коли проїде потяг.

Сто вісімдесят колон підтримують злітно-посадкову смугу аеродрому острова Мадейра. Гориста місцевість не дозволила постелити тут традиційне полотно для розгону лайнерів, тому силою інженерної думки і руками робітників було створено незвичайну лінію зльоту, що нагадує за конструкцією міст над водою, тільки вздовж берега.ФОТО 2 Мадейра.jpgФото worldtravellers.co.nz

Головне фото travelweekly.com.au

Вам это будет интересно:
Висоти Сходу
Стереотипи – страшна річ. За «допомогою» них у нас в голові формується певна картина світу, яку не так просто змінити. Взяти, приміром, поняття «хмарочос». У 90% людей в уяві відразу ж виникають американські міста, знайомі з фільмів і ТБ. Цілком логічно, та ось тільки в наш час, щоб побачити кращу панораму на шикарні хмарочоси, курс слід тримати на схід.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Кокні: глузлива британська говірка
Дивні прізвиська для предметів, знайомих кожному; відома нині форма ain't (замість am not), а також літера h, що пропадає в деяких словах – все це про британську говірку кокні, колоритний діалект, що шокує консервативних англійців саркастичністю й епатажем.
Оце так сервіс! Японське таксі
Найперше, з чим має розібратися кожен турист, опинившись у новій країні – це із транспортною системою. Часто вона здається складною і заплутаною, і щоб збагнути її, потрібні тижні, а може, й місяці. Наша читачка Наталія Усенко побувала в Японії і ділиться своїми враженнями про найбільш комфортний і безпечний транспорт у світі.
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким можуть наїстись місцеві. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди...
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Подивися на це небо. Найкращі планетарії світу
Добре це чи ні, та подорожі до далеких планет і зірок поки що залишаються тільки на сторінках наукової фантастики та у фільмах голлівудського кінопрому. Хоча можливість космічного туризму підібралася впритул, все ж до Юпітера і Сатурна ще ой як не близько.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Як незвично провести час у Копенгагені: Христианія – оплот свободи
Усі ми так чи інакше прагнемо свободи – особистої чи національної, матеріальної чи духовної. Дивне поселення Христианія в центрі датської столиці – одна із спроб досягти повної свободи від законів матеріального світу.
ВІДЕО: Антикварно-індустріальний Київ
Викидаючи речі у сміттєвий бак або відправляючи їх на звалище, ми не здогадуємося, що для них це не завжди смерть, часом навіть навпаки – початок нового життя...
Обігнути край світу. Мис Горн
Для моряків обігнути мис Горн, який розкинувся на самісінькому півдні Аргентини, – успіх, рівний підкоренню Евересту для альпіністів. Кинути виклик велетенським хвилям, ураганному вітру та прошмигнути під вітрилами навколо «старого людожера» вперше вдалося 29 січня 1616 року.
А ви знали...?
Перша у цьому році підбірка новин та цікавинок охопить інформацію з різних частин світу і, що головне, її буде вдвічі більше ніж зазвичай!
БагатоМЕТРОва краса
Жителі великих міст чи не щодня користуються метрополітеном. На жаль, у стрімкому ритмі сучасного життя мало хто може дозволити собі насолоджуватись дизайном підземок. OUTLOOK не навчився зупиняти час, однак ми змогли підібрати для вас п'ятнадцять найдивовижніших станцій з усього світу.
На чортовім кружляли колесі…
Крім кількох східноєвропейських країн, круглий металевий атракціон більше ніде не називають «чортовим». Іменоване за прізвищем творця «колесо Ферріса» вперше відкрило панораму Чикаго з 80-метрової висоти 1893 року. Відтоді вертикальний круг з кабінками почав з'являтися мало не в кожному великому місті. OUTLOOK пропонує вам дізнатися про найбільш вражаючі його екземпляри.
Глибокі музеї
Ще кілька століть тому морський транспорт був не просто найпопулярнішим, але й часом єдиним способом дістатися з точки А в точку Б. Однак, як відомо, форс-мажори трапляються на будь-яких дорогах, навіть водних, і за історію людства безліч кораблів так і не пристало до берега. Проте відносна «збережність» дозволяє затонулим суднам знайти друге життя, перетворившись на музеї.
А ви знали...?
Добірка цього тижня насичена фото і відео матеріалами з різних куточків нашої планети. Хто налаштовує годинники у Букінгемському палаці? Як звучить Чорнобиль? Чи можливо у незвичний спосіб оглянути околиці міста Чунцинь? Ці та інші цікавинки ви сьогодні дізнаєтесь!
А ви знали...?
Добірка цього тижня у своїй більшості стосується фотографій і вони вас однозначно вразять! Тут зібрані як знімки фотохудожників ХХ століття, так і переможця цьогорічного конкурсу аерофотозйомки Drone Awards. А от завершимо підбірку елементом сучасних реалій...
А ви знали...?
У цій рубриці ми коротко розповімо про ТОП-5 найбільш вражаючих новин зі сфери культури, які вразили суспільство за останній тиждень. Ми впевнені, нам є чим вас вразити!
Міські стежки. Найвужчі і найширші вулиці світу
Понад половину населення планети живе в містах, пронизаних безліччю вулиць – довгих і коротких, широких та вузьких, гарних і не дуже. Критеріїв тут немає, комусь нетрі Ріо миліші за бродвейські авеню. Ми не беремося стверджувати, що краще чи гірше, а просто зосередимось на показниках.
Закрыть
Outlook facebook page