RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Український художник розробив ідею зростаючого міста майбутнього

Український художник розробив ідею зростаючого міста майбутнього

Український художник і архітектор Степан Рябченко розробив концепцію сучасного зростаючого міста. OUTLOOK пощастило поспілкуватися з автором, його революційними ідеями ми ділимося з вами.

Свій проект Степан Рябченко називає Октанти. В його основі образ двох'ярусного мегаполісу, де пішохідна частина піднята на висоту двох поверхів над рівнем землі. Нижня частина використовується для транспорту. Там же розташовуються паркувальні місця для автомобілів, технічні установи та приміщення.

А його верхня частина належить виключно людині і природі. Вся територія повсюдно засаджена зеленими насадженнями, тут знаходяться архітектурні композиції парки і сади, музеї, магазини, кафе, офіси і тд. Пересування відбувається завдяки системі ліфтів, мостів і коридорів.

За словами художника, особливість такого міста полягає в дотриманні балансу екології та високих технологій, а головним елементом є людина. Крім цього його унікальність і в тому, що кожен на свій розсуд може перебудовувати споруди та замінювати їх складові, а також змінювати конфігурації будов за рахунок швидкої перебудови їх елементів і перенесення житлових осередків.

Сам Степан Рябченко не сумнівається, що його дітище може бути втілене в життя на Сході України після закінчення військових дій і реконструкції регіону. Також Октанти можуть виникати як на периферії міст, так і в їх межах, на місці застарілих спальних районів.

Вперше проект був представлений на виставці Українська мрія, яка проходила в Мистецькому Арсеналі в червні цього року. Однак презентації Октантів передувала робота над створенням житла, що трансформується в проекті «Сімейне гніздо», за що автор був удостоєний першої премії конкурсу в області концептуальної архітектури «Я так бачу» в 2010 році. В його основі лежала ідея дому, який можна розбирати і перевозити з собою.

В даний час, будівельні компанії вже виявили інтерес до його проекту, і найближчим часом він може бути реалізований, проте вартість такого футуристичного мегаполісу поки залишається невідомою.

Степан Рябченко - український художник, архітектор, скульптор і автор інсталяцій. У творчості використовує сучасні комп'ютерні технології. Родом з Одеси. Член Національної Спілки Художників України. Лауреат престижних конкурсів в галузі архітектури та мистецтва. Триразовий лауреат конкурсу в області концептуальної архітектури «Я так бачу».

Лауреат першого всеукраїнського триєнале абстрактного мистецтва «АРТ-АКТ». У 2011 році був Номінований на Премію PinchukArtCentre. Лауреат міжнародного конкурсу сучасної скульптури «Kyiv Sculpture Project».

Живе і працює в Одесі. Роботи Рябченко неодноразово були представлені як на знакових українських виставках в PinchukArtCentre, Мистецькому Арсеналі, Національному художествен¬ном музеї України, так і за кордоном, в галереї Saatchi в Лондоні, Novomatic Forum у Відні, на Art Vilnius і т.д.

Роботи знаходяться в колекціях Музею сучасного мистецтва Одеси, Voronov Art Foundation, Firtash Foundation, приватних колекції України, Росії, США, Великобританії, Ізраїлю, Швейцарії.

Вам это будет интересно:
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Висоти Сходу
Стереотипи – страшна річ. За «допомогою» них у нас в голові формується певна картина світу, яку не так просто змінити. Взяти, приміром, поняття «хмарочос». У 90% людей в уяві відразу ж виникають американські міста, знайомі з фільмів і ТБ. Цілком логічно, та ось тільки в наш час, щоб побачити кращу панораму на шикарні хмарочоси, курс слід тримати на схід.
Вічна любов. Пам’ятники коханню в Україні
Скільки важить кохання і чи можна виміряти його обсяг? А чи має воно центр ваги і як поводиться у спеку та в снігову заметіль? Певна річ, кохання ефірне і радше нагадує шалених метеликів, що несамовито танцюють у животі. Однак люди, котрі особливо глибоко відчувають, навчилися «творити кохання» і передавати його сенс у камені, дереві, металі для інших.
ФОТОПРОЕКТ: Варшава звисока
Ми ловили промені весняного сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Харківський Дипломатичний Клуб святкує першу річницю створення!
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Цією статею ми хочемо надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів підбіркою найбільш вражаючих університетських містечок і кампусів. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
Вісім новопризначених послів вручили вірчі грамоти Президенту України
У четвер, 9 грудня, новопризначені Надзвичайні та Повноважні Посли Алжирської Народної Демократичної Республіки, Боснії і Герцеговини, Грузіїі, Домініканської Республіки, Нової Зеландії, Республіки Сенегал, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка та Японії вручили вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.
Онлайн-семінар від Міжнародного жіночого клубу Києва
1 грудня з 10:00 до 11:30 Міжнародний жіночий клуб Києва запрошує долучитись до онлайн-заходу на платформі Zoom на тему: «Як бути у часи невизначеності? Секрет вашого успіху»
Баальбек – місто Сонця
Можливо, це були атланти під три метри на зріст або інопланетяни, які випадково забрели на Землю й були змушені побудувати космодром. А може, це фінікійці так намагалися вшанувати свого верховного бога Баала гігантською спорудою. Досі ніхто не дав відповіді, що ж за цивілізація звела Баальбек – одну з величних пам'яток Лівану.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
Закрыть
Outlook facebook page