День конфедерації в Швейцарії
Він встановлений в пам'ять події, яка сталася в цей день в 1291 році, коли три лісові кантони (кантон - окрема держава, з самостійним народними зборами і виконавчою владою) - Унтервальден, Урі і Швіц - оголосили про вічний альянс і союз.
Документ, фактично, був не тільки Декларацією незалежності, а й договором про взаємну оборону - зважаючи на можливу агресію з боку Римської імперії. Згодом до «вічного союзу» приєднувалися інші кантони. Їм ніхто не перешкоджав, однак, формально визнання Швейцарії відбулося тільки в 1648 році, коли її незалежність від Римської імперії була офіційно підтверджена Вестфальським договором.
У 1994 році День конфедерації був оголошений офіційним неробочим днем. 1 серпня багато дітей і дорослих радіють в передчутті феєрверків, лампіонів і багать на вершинах гір, які відбуваються поряд з урочистими заходами і промовами.
Традиція запалювати вогнища на вершинах гір сягає корінням у Середньовіччя, коли вздовж територіальних кордонів споруджувалася ланцюг сторожових пагорбів, на вершинах яких при наближенні ворога запалювалися сигнальні вогнища. Згідно з легендою ці багаття, які горіли на горах між Женевським і Більським озерами, відлякували «варварів», що пробиралися на цю територію. Побачивши відблиски на мерехтливій поверхні води, вони подумали, що опинилися на краю Землі, і що далі дорога йде прямо в Небеса.