За організаційного сприяння Острозької академії та ГДІП іноземний дипломатичний корпус відвідав українське місто Острог. У поїздці взяли участь дипломати Афганістану, Болгарії, Бразилії, В’єтнаму, Грузії, Індонезії, Іраку, Киргизії, Конго, Мексики, Молдови, Палестини, Словаччини, Словенії, США, Фінляндії, Франції...
... представники Червоного Хреста, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Верховного комісаріату ООН у справах біженців і Міжнародного трейд-клубу, проєкту OUTLOOK.
Ознайомлення іноземних гостей із містом розпочалося з візиту до нового навчального корпусу Острозької Академії. Автор його проєкту - архітектор із Рівного Мирослав Чабак. Перед кампусом спроєктовано площу зі скульптурами Міртали Пилипенко, американської мисткині українського походження.
Національний університет «Острозька академія» – перший вищий навчальний заклад у Східній Європі. Князь Василь-Костянтин Острозький заснував його в 1576 році. В основу діяльності Острозької академії було покладено традиційну західноєвропейську систему освіти із залученням елементів візантійського шкільництва. Спудеї опановували слов’янську, польську, грецьку й латинську мови. Синтез різних культур і визначив оригінальність та унікальність цього навчального закладу. Знані випускники академії – митрополит Київський, Галицький і всієї Русі Йов Борецький, мовознавець, автор унікальної «Граматики слов’янської» Мелетій Смотрицький, гетьман Війська Запорозького Петро Конашевич-Сагайдачний.
З Острозькою академією пов’язано ренесанс української культури. Хроніка відродження в незалежній Україні почалася 1994 року з Указу Президента України Леоніда Кравчука.
Іноземна делегація ознайомилася в рамках поїздки з історією академії та її корпусами, студенти навчального закладу поспілкувалися з високоповажними гостями у форматі дипломатичного форуму. Під час зустрічі представники дипломатичних місій і міжнародних організацій відповідали на запитання молоді і ділилися своїми враженнями від подорожі. Мовою спілкування для учасників було обрано англійську. Дипломати відмітили високий рівень підготовки студентів й широке коло їхніх інтересів.
У межах дипломатичного форуму відбувся благодійний концерт камерної музики Назара Плиски-Пасічника (скрипка) й Міколая Пляка (фортепіано) – із метою підтримати музично обдарованих дітей. У програмі прозвучали твори Едварда Ґріґа, Йоганна Себастьяна Баха, Фредеріка Шопена, Назара Плиски-Пасічника, Ґражини Бацевич, Ежена Ізаї, Генрика Венявського й Мирослава Скорика.
На завершення одноденної подорожі Острогом представники дипкорпусу відвідали Музей книги та друкарства, де мали змогу торкнутися історії появи й розвитку української книги – від виникнення книгодрукування в Україні та до початку ХХ століття. Музей розміщено в пам’ятці оборонної архітектури національного значення – Луцькій надбрамній вежі середини XVI століття. Окрім експозиції, увазі відвідувачів тут також представлено рідкісні книги, серед яких найвідоміша – Острозька Біблія.
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Протягом лютого відбулась низка подій, які організували або до яких долучились іноземні представництва, акредитовані в Україні. Пропонуємо до вашої уваги підбірку деяких з них.
11 лютого в Харківському дипломатичному клубі відбулося засідання Асамблеї Громадської організації «Харківський дипломатичний клуб» за участі Почесних консулів Албанії Шахіна Омарова, Бразилії Сергія Куцевляка, Грузії Олександри Чихладзе та Казахстану Еміна Наджафлі.
Загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей! Вже чверть століття проект зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, які своїм професіоналізмом і яскравим талантом сприяють її прогресу, демонструють всьому світу безмежні можливості українського народу.
Скільки важить кохання і чи можна виміряти його обсяг? А чи має воно центр ваги і як поводиться у спеку та в снігову заметіль? Певна річ, кохання ефірне і радше нагадує шалених метеликів, що несамовито танцюють у животі. Однак люди, котрі особливо глибоко відчувають, навчилися «творити кохання» і передавати його сенс у камені, дереві, металі для інших.
Матеріалом про головну вулицю міста Дніпра, проспект Дмитра Яворницького, ми продовжуємо наш цикл, присвячений історіям вулиць. Проспект Дмитра Яворницького – це не просто центральна і найважливіша вулиця Дніпра, він є ще й уособленням багатовікової історії міста.
Протягом 25-27 січня відбулась низка заходів за участі посольств, акредитованих в Україні. У цій підбірці новин ми зібрали найбільш знакові двосторонні зустрічі, візити, святкування та дні пам'яті, до яких долучились представництва іноземних держав.
Посол Австралії в Україні Брюс Едвардс у своєму зверненні з нагоди Національного дня зазначив основні виклики, з якими Австралія зіткнулась у 2020 році, а також запевнив, що "разом ми змінимо ситуацію на краще".
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Коли ми чуємо вираз «місто на воді», одразу на думку спадає Венеція, чи не так? Неквапливі гондоли, вузенькі вулички по обидва боки, ніжне світло сонця, що заходить, і старовинна архітектура створюють той п’янкий романтичний коктейль, котрий приваблює туристів з усього світу.
11 грудня Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Австралії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Монголії, Норвегії, Пакистану, Таджикистану, Таїланду, Таджикистану та Філіппін. На церемонії були присутні заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.
Сьогодні виповнюється 120 років з дня народження відомої української художниці - Катерини Білокур. Її талант був визнаний за життя, її роботами захоплювався Пабло Пікассо, а в наші дні її картини виставлені у музеях, а Google присвячує їй свій дудл. А розпочиналось все за тоталітарних часів, коли всі сфери людського життя контролювались...
Добірка цього тижня сповнена загадковістю, красою та величчю духу... У ній поєднане мистецтво архітектури і живопису, сила духу людини із можливістю відчути аромат "старої Європи". Про все це - читайте далі!
З нагоди 49-го Національного Дня і в рамках посилення міжнародного співробітництва у боротьбі з поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 Посольство ОАЕ в Україні передало понад 1,5 мільйона експрес-тестів на COVID-19 (IgM/IgG) та масок для українських державних установ...
Фарби, які роблять картини незабутніми... Емоції, які додають скульптурам душі... Різнобарвна краса, створена природою... Про все ми хочемо вам сьогодні розповісти!
У цьому випуску ми розповімо про жінок у Китаї, які мали свою мову, про жінку, яка зачинила свою квартиру на 70 років, а також про мистецтво графіті, скульптуру і місто, яке визнали історичним пам'ятником. Впевнені, вам сподобається!
Вчора, 19 листопада 2020 року, Міжнародний громадський фонд «Zamin», Представництва ООН і ЮНІСЕФ в Узбекистані спільно організували міжнародний вебфорум на тему «Права дітей на освіту: актуальність, безперервність і інновації в умовах пандемії».
18 листопада Генеральна директорка проекту OUTLOOK, громадська діячка Дарія Карякіна взяла участь у якості експертки у транскордонному проекті «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Грузія».
Добірка цього тижня насичена фото і відео матеріалами з різних куточків нашої планети. Хто налаштовує годинники у Букінгемському палаці? Як звучить Чорнобиль? Чи можливо у незвичний спосіб оглянути околиці міста Чунцинь? Ці та інші цікавинки ви сьогодні дізнаєтесь!