Візит дипломатів до міста Острог
Програма візиту була насиченою та передбачала екскурсію Національним університетом «Острозька академія», зустріч із професорсько-викладацьким складом, спілкування зі студентами у форматі Дипломатичного форуму, огляд Замкової гори, Музею книги та друкарства.
Зустрічав гостей ректор «Острозької академії», професор, Герой України – Ігор Пасічник разом із деканом Факультету міжнародних відносин Аллою Атаманенко, колегами та студентами. Після короткої, але змістовної вітальної промови ректора кандидат історичних наук, директор Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк та її науковий співробітник Віталій Бондарчук провели для гостей екскурсію навчальним закладом, зокрема музеєм університету, показали виставку скульптур Мартіли Пилипенко (американської мисткині українського походження), стародруків, експозицію, присвячену трипільській культурі, печери монастиря капуцинів та храм, що міститься у стінах університету.
Після пізнавальної екскурсії студенти академії поспілкувалися з високоповажними гостями у форматі Дипломатичного форуму. Під час зустрічі Надзвичайні і Повноважні Посли іноземних держав, представники дипломатичних місій, міжнародних організацій відповідали на питання студентів та ділилися своїми враженнями від подорожі. Мовою спілкування для учасників обрали англійську. Дипломатів вразив високий рівень підготовки молоді та широке коло інтересів.
Ба більше, під час зустрічі було встановлено ювілейний десятий для Академії та перший для ГДІП рекорд України у категорії «Масові заходи», про що свідчить відповідний сертифікат. Вперше на платформі закладу вищої освіти одночасно зустрілися представники дипломатичного корпусу та співробітники іноземних дипломатичних і консульських установ, що представляли максимальну кількість країн світу, а саме 17. Під час форуму також відбулася посвята Павла Кривоноса, генерального директора ДП «ГДІП» у почесні професори кафедри міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія».
«Нашим завданням було ознайомити дипломатів і послів з феноменом Острозької академії в українській освіті та культурі. Під час візиту й спілкування зі студентами дипломати переконалися, що Острозька академія – це вже бренд і для того, аби отримати якісну освіту не обов’язково їхати у великі міста», – зазначив Павло Кривонос.
Нгуєн Ань Туан, Надзвичайний і Повноважний Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам
– Думаю, що це надзвичайно корисна та пізнавальна подорож. Окрім візиту до Острозької Академії, нам вдалося відвідати багато інших історичних місць у Острозі, а саме: замок, Замкову гору, храм, музеї. Мені дуже сподобалось в яких умовах навчаються студенти у Острозькій Академії. У мене склалося позитивне враження про візит, спілкування з молоддю та екскурсію. Сподіваюся, що наступного разу, коли ГДІП знову організує такого типу подорож – я зможу долучитися.
Гвідо Граувельс, радник і консул Посольства Королівства Бельгія
– Це була дуже цікава подорож до міста, яке мене вразило, – Острог. Офіційний візит став чудовою нагодою відкрити для себе цей куточок і послухати розповідь про його історичну вагу. Ми зустрілися з багатьма цікавими людьми і дуже доброзичливими й розумними студентами. Справді, молодь нас охопила своєю увагою, вони чекали на нас у кожному коридорі. Я також був вражений високим рівнем запитань студентів і їхнім володінням англійською мовою. Я щиро зрадів, коли побачив актову залу, заповнену вщент для участі у “Дипломатичному форумі”.
До цієї подорожі я не знав про історичну важливість міста, академії, Музею книги та друкарства. Вважаю, що варто повернутися сюди і подивитися усе ще раз у спокійній атмосфері та більш детально. Я був спантеличений, коли почув про Антверпен. Це місто є також центром друкарства, історії. Звісно, що Біблія, надрукована 1581 року в Острозі, надзвичайно важлива пам’ятка, але я був дуже вражений, що у музеї є й інші книги такого рівня важливості, надруковані в Антверпені. Дякую ГДІП за організацію цієї подорожі. Це чудова ідея. Я перекажу своїм колегам, що вони багато втратили, що не відвідали цей край.
Заза Надірадзе, віце-консул Посольства Грузії
– Наш офіційний візит був надзвичайно цікавим. Дякую вам, організаторам, за цю поїздку. Академія була чудова, з багатою історією та добрим майбутнім. Викладачі та ректор, яких я сьогодні побачив особисто, справді можуть виховувати чудових професіоналів на благо України.
Бакір Ахмед Азіз Аль-Джаф. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Ірак
– Насамперед, дякую ГДІП, панові Павлу Кривоносу і його команді за організацію візиту. Сьогодні останній день зими і холодно, проте це була дуже важлива поїздка. Ми прожили один день з наукою, університетом, його молоддю та історією міста, поза політикою. Ми побачили важливі результати роботи, зробленої у минулому багатьма відданими українцями і людьми, які в різні часи жили в Україні. Сьогодні ми побували усередині багатьох різних напрямів діяльності цього університету. Усі добре і з користю провели час, тож щиро раді, що сьогодні ГДІП, наші партнери, колеги, дипломати, посли – як одна сім`я. Ми були дуже щасливі. Це для нас історичний день.