RU  UK  EN
Статьи  >  День водяного в Росії

День водяного в Росії

Автор: 03.04.2015 | Росія, традиції
За давнім звичаєм, 3 квітня після зимової сплячки прокидається Водяний, русалки та інша водна живність.

Це день називають водопілля або іменини Водяного.

Свято зародилося на Русі ще за часів язичництва. Слов'яни вірили, що якщо задобрити водяного і всю його братію, то весь рік буде хороший улов, а ріки не будуть розливатися.

Щоб вшанувати духу води рибалки чистили водойму від гілок, листя, заздалегідь купували у циган коня і як дар топили її в річці. В даний час обряд став більш гуманним - старовіри виливають у річку бочонок масла, трохи вина, кидають жменю тютюну, шматочки хліба. Іноді все це супроводжується грою на музичних інструментах або співом.

Вважається, що якщо на наступний день лід на річці розійдеться, то Водяний почув прохання людей і буде оберігати водні угіддя і забезпечувати хороший улов. Якщо ж водний господар залишиться голодним, то він може топити човни, ламати млини, так що до свята водопілля ставилися з особливою повагою.

Вам это будет интересно:
Європейський день сусідів
В 2000 році в Парижі було прийнято рішення про введення в Європі нового свята – Дня сусідів.
Китай святкує Новий рік
Китайці живуть за місячно-сонячним календарем, який відрізняється від нашого. Рік Собаки і стихія Землі набирає чинності 16 лютого 2018 року.
День кандзі в Японії
Щороку 12 грудня в Японії відзначається День кандзі, або День ієрогліфів. У цей день оголошують так званий «кандзі року», який жителі Японії обирають голосуванням.
День арабської мови
День арабскої мови відзначається з 2010 року. Тоді напередодні Міжнародного дня рідної мови департамент ООН зі зв'язків з громадськістю запропонував заснувати власне свято для кожного з шести офіційних мов організації.
День поминання всіх покійних
Традиційно 2 листопада, слідом за Днем всіх святих, католицька церква відзначає День поминання всіх покійних вірних. На відміну від Дня всіх святих, це, перш за все, поминання померлих рідних і близьких.
Сліпий петербуржець організував екскурсії з закритими очима
Житель Санкт-Петербурга Олексій Орлов, який втратив зір кілька років тому, організував екскурсії з закритими очима. Про це повідомляє місцевий інформаційний портал «Місто +». Під час прогулянки чоловік вчить туристів орієнтуватися по місту за запахами і звуками. Проект отримав назву «Відчутний Петербург».
В Запорожжі відсвяткували День арабської мови
У п’ятницю, 18 грудня о 14:00, у ресторані готелю «Intourist» пройшов тематичний захід, присвячений Дню арабської мови.
Іспанських школярів навчатимуть кориді
Міністерство освіти Іспанії запропонувало ввести в школах вивчення кориди як факультативного заняття.
Свято португальської кориди
4 серпня відзначають День народження португальської кориди.
Славне 12 серпня в Шотландії
Дата 12 серпня - одна з найпрестижніших і дорогих подій у житті спортивних ентузіастів сільської місцевості. Оскільки в цей день відкривається сезон полювання на шотландську куріпку.
О-бон. Поминання покійних у Японії
З 9 по 17 серпня в Японії проходить одне з найважливіших будистських свят О-бон, присвячене поминанню покійних.
Ці Сі - свято закоханих у Китаї
Свято Ци Сі - одне з найромантичніших традиційних китайських свят. Воно відзначається ввечері 7-го дня 7-го місяця за традиційним Місячним календарем.
У світі відзначається Жирний вівторок
Жирний вівторок (Марді Гра) - це вівторок перед початком католицького Великого посту, що передує Великодню. Цим святом закінчується «жирна тиждень» - останній тиждень, коли можна їсти скоромну їжу.
Керівників метро Москви зобов'язали їздити у підземці
Начальник метрополітену Москви Дмитро Пегов зобов'язав своїх заступників регулярно їздити на роботу в підземці.
Фієста де ла Мама Негра в Еквадорі
Офіційна назва свята, яке святкують сьогодні в Еквадорі - Фестиваль де ла Мадонна де ла Мерсед, і відзначається він в пам'ять про роль Мадонни Милосердної в порятунку Латакунга від страшного виверження вулкана Котапаксі.
У Бразилії плем'я індіанців вперше вийшло на зв'язок з цивілізацією
Група індіанців, що ніколи раніше не вступала в контакт з представниками цивілізації, вийшла з ізоляції та поспілкувалася з людьми із зовнішнього світу, повідомляє національний індіанський фонд Бразилії.
Свято непомерлих в Іспанії
Щорічно, 29 липня, в іспанському містечку Ас-Невес, розташованому на північному заході країни, в Галісії, проходить свято - фієста Санта-Марта-Рібартеме, або «хода непомерлих".
День святого Олафа в Норвегії
Сьогодні в Норвегії стартує десятиденне свято святого Олафа, присвячене королю держави, правлячому в 11 столітті.
Гелагеца в Мексиці
Гелагеца або понеділок на пагорбі - це свято, яке проходить в останній понеділок липня. Воно присвячене корінним народам Мексики і є важливою культурною подією для регіону.
Фестиваль Тендзін-мацурі в Японії
З трійки «топових» літніх свят Японії найбільш видовищним є Тендзін-мацурі, що проходить в Осаці.
Закрыть
Outlook facebook page