Ці Сі - свято закоханих у Китаї
У період династії Сун (960-1279) і династії Юань (1206-1368) у столиці влаштовувалися галасливі ярмарки, на яких продавалися спеціальні подарунки та речі до свята Ці Сі. В давнину Ці Сі було одним з найулюбленіших свят. В наші дні в китайських селах ще збереглися деякі традиції свята Ци Сі, але в містах звичаї вже втратили колорит або повністю зникли.
В останні роки свято Ці Сі користується великою популярністю у міської молоді, яка відзначає його як день закоханих. Під час цього свята китайські дівчата ворожать: коли зірка Вега підніметься високо в небі, треба покласти голку на поверхню води, і якщо вона не потоне, значить, дівчина вже готова знайти чоловіка. Дівчата можуть загадати будь-яке бажання в цей день, але, кажуть, що тільки одне на рік.
Великою популярністю в цей день користуються «любовні листи на бамбуку», оформлені з декількох десятків бамбукових пластинок, з'єднаних воєдино, на яких дрібним шрифтом написані послання. Довжина бамбукових листів становить чотири метри, діаметр згортка близько 12 см. Крім того, великим попитом користуються прикраси з порцеляни з синіми візерунками і вишиті шовкові хустки, які продаються у великих кількостях, ніж ляльки, запальнички і портмоне.
Свято Ці Сі також називають Днем «прохання для себе передвістя». У минулі часи дівчата, вбравшись в новий одяг, у дворі будинку зверталися з проханням про винахідливість до Ткалі. Вони виставляли фрукти і баштанні овочі. Сьогодні незалежні жінки мегаполісів також намагаються в цей день бути слухняними і доброчесними. Багато дівчат вишивають хрестиком які-небудь вироби для своїх хлопців, які означають зв'язок між ними.
Японці, запозичивши традицію в древньому Китаї, 7 липня відзначають подібне свято фестиваль Танабата.