З трійки «топових» літніх свят Японії найбільш видовищним є Тендзін-мацурі, що проходить в Осаці.
Він прославляє просвіту та мистецтво видатного вченого і придворного поета Сугавара Мітідзане. Його божественна сутність шанується в святилищі Теммангу, яке служить центром всіх церемоній святкування. Саме сюди стікаються натовпи японських студентів, які, з одного боку, бояться строгих екзаменаційних правил, а з іншого боку, хочуть весело провести час до настання іспитів. Перший день свята - підготовчий.
По всій Осаці влаштовуються традиційні японські вистави: вистави лялькового театру бунраку, виступи барабанщиків, танцюристів і виконавців музики кагура. Головне шоу починається на другий день. Воно відкривається церемонією рікутоге, в ході якої багатотисячна процесія з людей, одягнених у старовинні придворні костюми несе священний паланкін - микоси з святині Теммангу до мосту Тендзінбасі. У сутінках хода закінчується біля яскраво прикрашених човнів, кількість яких перевищує сотню.
На човнах запалюють смолоскипи, і починається Фунатоге - барвистий водний парад. Човни рухаються вниз по річці Окава, між зелених паркових набережних, а між ними, як світлячки, метушаться дрібні суденця. Шоу феєрверків додає ще звуків, блиску і фарб у святкову атмосферу.
Перед глядачами розгортається сцена з життя стародавньої Японії, точніше - стародавньої Осаки. Коли Фунатоге повертається в святилище Теммангу, мільйонний натовп починає ритмічно ляскати в долоні і вигукувати слова, що прославляють «Осака ики» - той унікальний стиль міського життя, який, як вважається, був притаманний місту в епоху Едо (1603-1867) і сильно відрізнявся від звичаїв Токіо та інших місць.
Щорічно 29 квітня в Японії відзначається державне свято - День Сева. Воно відзначається в день народження імператора Хірохіто в пам'ять про період його правління.
«Ханами» перекладається c японської як «милування квітами». Це - національна традиція. Навесні, коли зацвітає сакура, майже все населення Японії спрямовуються в парки, щоб насолодитися цим приголомшливим за красою видовищем.
В Японії, Кореї і Тайвані 14 березня відзначають так званий Білий день - своєрідна «відповідь» на 14 лютого, коли в цих країнах жінки підносять подарунки чоловікам. А чоловіки дарують жінкам.
В Японії туристична фірма пропонує відвідувачам спеціального ресторану First Airlines можливість віртуально злітати в Париж, Нью-Йорк, Рим або на Гаваї, не покидаючи межі Токіо.
Почнемо з того, що слово «два» по-японськи звучить «ні». У деяких випадках, один з яких і став приводом для установи неформального Дня кішки, «два» може вимовлятися грайливо - «нян». Випадково чи ні, але японці вважають, що кішка нявкає не інакше як «нян-нян-нян». А далі - все просто і логічно. «Нян-Нян-Нян» - це «два-два-два», а «два-два-два», відповідно, - це двадцять друге число другого місяця.
Маски, танці і традиційна музика - це все карнавал в Ліму, невеликому і затишному містечку на півдні Франції. Карнавал триває цілих три місяці, правда, виступи проходять тільки по вихідним.
Зимовий фестиваль форелі в Хвачхон є прекрасним місцем, де можна насолодитися зимовою риболовлею. Щороку тисячі туристів приїжджають сюди, щоб і рибки поїсти, і на санчатах покататися.
Кожного року зимове сонцестояння припадає на період між 21 і 22 грудня. В день зимового сонцестояння найкоротший день і найдовша ніч у році. Після зимового сонцестояння дні стають довшими, а ночі коротшими.
Щороку 12 грудня в Японії відзначається День кандзі, або День ієрогліфів. У цей день оголошують так званий «кандзі року», який жителі Японії обирають голосуванням.
День арабскої мови відзначається з 2010 року. Тоді напередодні Міжнародного дня рідної мови департамент ООН зі зв'язків з громадськістю запропонував заснувати власне свято для кожного з шести офіційних мов організації.
Сучасну Японію неможливо уявити без періоду Мейдзі, а про період Мейдзі неможливо розповідати, не згадуючи імператора Мейдзі (3 листопада 1852 - 30 липень 1912, 122-й імператор Японії). День культури збігається з днем його народження і є державним святом.
Традиційно 2 листопада, слідом за Днем всіх святих, католицька церква відзначає День поминання всіх покійних вірних. На відміну від Дня всіх святих, це, перш за все, поминання померлих рідних і близьких.
Що ви знаєте про Японію? Якщо ваші знання обмежені тільки суші і квітучою сакурою, то ви будете здивовані, що в цій країні проходить один з найкращих фестивалів повітроплавання в світі. Це Міжнародний фестиваль повітряних куль в Сазі, на який з'їжджаються не тільки пілоти, а й туристи з усіх країн.
Кілька десятків тисяч верблюдів, тисячі торговців у колоритних національних костюмах і безкраї піски Великої індійської пустелі - це не що інше, як Pushkar Mela, або Ярмарок верблюдів в Пушкарі. Щорічно цей ярмарок привертає близько 40 тисяч відвідувачів, вона триває 5 днів і включає в себе безліч цікавих і захоплюючих заходів.
Нормандія - справжній рай для шанувальників морепродуктів. У цій історичній області Франції, а точніше в її регіоні Нижня Нормандія, щорічно проходить Фестиваль морських гребінців. Зазвичай дні фестивалю припадають на кінець жовтня - початок листопада
Cinekid - це найбільший фестиваль кіно, телебачення і нових медіа для дітей від 4 до 14 років. Він проводиться з 1986 року в столиці Нідерландів, Амстердамі, під час осінніх шкільних канікул.