У світі відзначається Жирний вівторок
У деяких країнах «Марді Гра» називають не тільки сам Жирний вівторок, але і весь попередній посаді карнавальний період, який розпочинається на Богоявлення (6 січня) або відразу після нього. Жирний вівторок - кульмінація карнавалу. Карнавал перед постом в католицьких країнах - це свого роду аналог нашої Масниці.
Цей карнавал прийнято святкувати в дуже багатьох країнах Європи і Америки, загальні для всіх країн традиції святкування - карнавальні ходи і представлення і рясні бенкети. У Європі на Марді Гра прийнято готувати традиційні «жирні» (здобні) солодощі: млинці, пончики, булочки з кремом, пиріжки.
Назва «Марді Гра» найбільш поширене у франкомовних країнах, а також в США. У Сполучених Штатах Америки особливе значення свято має для жителів Нового Орлеана, де в цей день прийнято влаштовувати тривалий карнавал і велике народне гуляння.
В англомовних країнах (Великобританія, Ірландія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, деякі штати США) цей день називають «покаятися вівторком» або «млинець днем». У Жирний вівторок англійські господині печуть млинці, а деякі беруть участь в «млинцевих бігах».
У деяких регіонах Німеччини, Австрії, Швейцарії, а також в Ліхтенштейні і Ельзасі карнавал перед початком Великого посту носить назву «Фастнахт». Святкування його починають після Богоявлення, однак офіційно Фастнахт починається в Брудний четвер - четвер перед Попільної середовищем - і досягає кульмінації в Жирний вівторок.
У Польщі карнавальний тиждень також починається з четверга, вона носить назву мясопуст або Запусти, а Жирний вівторок у Польщі називають Залишки або Куций вівторок. У Чехії мясопуст, також званий Залишки, Фашанк або Шібржінкі, починається з Богоявлення (Трьох королів). А в країнах Північної Європи (Норвегія, Данія, Естонія і Латвія) свято називається Вастлавьі (спотворене Фастнахт).