Офіційна назва свята, яке святкують сьогодні в Еквадорі - Фестиваль де ла Мадонна де ла Мерсед, і відзначається він в пам'ять про роль Мадонни Милосердної в порятунку Латакунга від страшного виверження вулкана Котапаксі.
«Чорна Мама» - це поклоніння і Діві Марії, і африканським божествам одночасно, характерне для місцевого варіанту католицтва. Завойовники-іспанці, прагнучи дістатися до багатих мінеральних ресурсів, нав'язали місцевому населенню свою релігію, але їх віра зазнала змін, змішавшись з тубільної вірою в духів, а після - з традиціями рабів, яких привозили сюди з Африки та інших регіонів Південної Америки. Тому Фієста де ла Мама Негра поєднує в собі традиції іспанців, майя, аймара, інків і африканських племен. А ще це ідеальний привід для веселощів.
Квітуче ринкове містечко Латакунга окупують святкові процесії, в яких беруть участь колоритні персонажі - зайве свідчення еклектичності свята: мавританський король, ангел зірок, камісонас (трансвестити в розкішних нарядах), лос хуакос (представники доколумбової традиції), іспанські конкістадори і духи в білих масках. А оточує їх нескінченну кількість клоунів, танцюристів в маскарадних костюмах, музикантів, що марширують оркестрів. Все це разом представляє абсолютно фантастичне видовище.
Під час свята поглинається величезна кількість місцевого делікатесу - чугчукарас. Це блюдо складається зі смаженої свинини, шкурок бекону, картоплі, маїсу і овочевих бананів. Ще одна місцева гастрономічна пам'ятка - куй (морська свинка), але це не для гидливих. З що проходять процесій у натовп кидають солодощі і ємності з вином.
Кульмінація свята настає, коли Мама Негра прибуває верхом з ляльками на руках, що символізують їй дітей. Не підходьте надто близько - на ходу вона розбризкує на юрбу молоко і воду зі своїх величезних грудей. А клоуни з її свити можуть без жодного попередження окропити глядачів міцним алкоголем. І нарешті, не можна не згадати видовищну демонстрацію піротехніки.
Маски, танці і традиційна музика - це все карнавал в Ліму, невеликому і затишному містечку на півдні Франції. Карнавал триває цілих три місяці, правда, виступи проходять тільки по вихідним.
Зимовий фестиваль форелі в Хвачхон є прекрасним місцем, де можна насолодитися зимовою риболовлею. Щороку тисячі туристів приїжджають сюди, щоб і рибки поїсти, і на санчатах покататися.
Кожного року зимове сонцестояння припадає на період між 21 і 22 грудня. В день зимового сонцестояння найкоротший день і найдовша ніч у році. Після зимового сонцестояння дні стають довшими, а ночі коротшими.
Щороку 12 грудня в Японії відзначається День кандзі, або День ієрогліфів. У цей день оголошують так званий «кандзі року», який жителі Японії обирають голосуванням.
День арабскої мови відзначається з 2010 року. Тоді напередодні Міжнародного дня рідної мови департамент ООН зі зв'язків з громадськістю запропонував заснувати власне свято для кожного з шести офіційних мов організації.
Традиційно 2 листопада, слідом за Днем всіх святих, католицька церква відзначає День поминання всіх покійних вірних. На відміну від Дня всіх святих, це, перш за все, поминання померлих рідних і близьких.
Що ви знаєте про Японію? Якщо ваші знання обмежені тільки суші і квітучою сакурою, то ви будете здивовані, що в цій країні проходить один з найкращих фестивалів повітроплавання в світі. Це Міжнародний фестиваль повітряних куль в Сазі, на який з'їжджаються не тільки пілоти, а й туристи з усіх країн.
Кілька десятків тисяч верблюдів, тисячі торговців у колоритних національних костюмах і безкраї піски Великої індійської пустелі - це не що інше, як Pushkar Mela, або Ярмарок верблюдів в Пушкарі. Щорічно цей ярмарок привертає близько 40 тисяч відвідувачів, вона триває 5 днів і включає в себе безліч цікавих і захоплюючих заходів.
Нормандія - справжній рай для шанувальників морепродуктів. У цій історичній області Франції, а точніше в її регіоні Нижня Нормандія, щорічно проходить Фестиваль морських гребінців. Зазвичай дні фестивалю припадають на кінець жовтня - початок листопада
Cinekid - це найбільший фестиваль кіно, телебачення і нових медіа для дітей від 4 до 14 років. Він проводиться з 1986 року в столиці Нідерландів, Амстердамі, під час осінніх шкільних канікул.
Дівалі, що на санскриті означає «вогненне гроно» - фестиваль вогнів, повсюдно відзначається в Індії і що символізує перемогу світла над темрявою, добра над злом. Доводиться на початок місяця Картік (жовтень-листопад) і святкується протягом п'яти днів.
Під час проведення фестивалю історичний центр міста заповнюється найвідомішими кухарями та гурманами зі всього світла, готовими витратити свої гроші на делікатесні білі трюфелі.
У Нормандії, де виробляють знамениту яблучну горілку кальвадос і не менш знаменитий сидр, яблукам навіть присвячений спеціальний фестиваль. Яблучний фестиваль в Нормандії проходить в місті Вімутье і привертає щорічно натовпи шанувальників цих фруктів.
Щорічно в Хорватії в місті Ловран і оточуючих його селах Лігане і Добричі проводиться протягом трьох жовтневих уїк-ендів фестиваль Марунада - фестиваль, присвячений каштанам-Марун. Каштани цього сорту вважаються одними з кращих у світі і ростуть тільки в хорватському регіоні Кварнер, де і розташоване місто Ловран.
Фестиваль світла в Берліні - масштабне світлове дійство, коли історичні та архітектурні пам'ятки міста ночами служать об'єктами світлових інсталяцій. Він проходить щорічно, починаючи з 2005 року, в другій половині жовтня і триває 10 днів.
Фестиваль в Мельбурні є одним з провідних заходів, присвячених мистецтву в Австралії, що представляють унікальні міжнародні події в області танцю, театру, музики й образотворчого мистецтва протягом 17 днів в жовтні кожного року. Цьогорічне святкування відбувається з 5 по 22 жовтня.