У Нью-Йорку на аукціоні Sothbey's за $ 9,5 млн була продана надзвичайно рідкісна поштова марка XIX століття з британської колонії в Південній Америці, повідомляє BBC News.
За даними видання, анонімний покупець придбав восьмикутну «Британську рожеву Гвіану» всього через дві хвилини після початку торгів.
Марка пурпурного кольору з зображеним на ній трищогловим кораблем і девізом колонії: «Ми даємо і отримуємо взамін», носила неофіційну назву «Принцеса філателії» і була створена в 1856 році в столиці сучасної Гайани Джорджтауні. Вона тричі виставлялася на аукціон і кожен раз продавалася за рекордною ціною. Останній раз вона пішла з молотка в 1980 році, її придбав за 935 тисяч доларів мультимільйонер Джон Дюпон, який у 1997 році був засуджений за вбивство і помер у в'язниці через 13 років.
Організатори торгів, що називали марку «найвідомішою у світі», оцінювали її в 10 - 20 мільйонів доларів. Раніше найдорожчою маркою вважалася шведська Treskilling Yellow («Жовтий трехскіллінговік»), яка була продана в 2010 році за більш ніж 2,3 мільйона доларів.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
У перші вихідні листопада на вулиці Лондона традиційно виїжджають старовинні автомобілі, щоб позмагатися не тільки в швидкості, але і в красі та грації.
Користувачі Інтернету вже не уявляють своє листування без смайликів. А чи знаєте ви, що у смайла навіть є день народження? Відзначають день народження смайлика 19 вересня.
Населення Нової Зеландії налічує трохи більше чотирьох мільйонів осіб. І без перебільшення можна стверджувати, що кожен житель цієї країни володіє, як мінімум, однією парою гумових капців.
З ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також ЮНЕСКО святкується щорічно 29 вересня Всесвітній день серця. Вперше цей день відзначили у 2000 році.
Рідкісний дорогоцінний камінь з однієї із самих найбільших колекцій світу, що став причиною десятирічного розбрату всередині однієї родини і побував в руках завзятих гравців і аристократів, виставлений на продаж вперше за столітній період.
Знімки з супутника підтверджують знищення одного з головних пам'ятників античності в Сирії - храму Бела - бойовиками терористичного угрупування «Ісламська держава».
День 28 серпня відомий в Сполучених Штатах Америки під неофіційною назвою «День мрії». Саме в цей день в 1963 році Мартін Лютер Кінг виголосив свою найвідомішу промову - «У мене є мрія» («I have a dream»).
27 серпня 1991 року Парламент Республіки Молдови ухвалив Декларацію про незалежність, наслідуючи приклад прибалтійських країн, Грузії, Вірменії та України. Через кілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.
Сотні пар зібралися на Таймс-сквер у Нью-Йорку, щоб повторити поцілунок моряка і медсестри, відображений на даній площі фотографом Альфредом Ейзенштадт, в День перемоги над Японією.