У Новій Зеландії відзначають Національний день капців
Новозеландці ходять в капцях по дому, відправляються на прогулянку, на пляжну вечірку, їздять в них на транспорті, іноді навіть надягають капці на роботу. Цікаво, що саме в Новій Зеландії і винайшли це універсальне взуття! Все почалося з Морріса Йока, бізнесмена з Нової Зеландії, який побував у Японії і надихнувся місцевим взуттям.
Прості гумові сандалі до того запали в душу Морісу, що повернувшись додому, він і його син Ентоні почали виробництво цього нехитрого взуття в 1957 році. Гуму Морріси імпортували з Гонконгу, а виготовляли сандалі в майстерні-гаражі. У 1987 році його бізнес був викуплений, і сьогодні власником сандального виробництва є компанія Сенфорд Индастрис.
В результаті 23-річного дослідження північних пляжів Нової Зеландії було встановлено, що до берегів Зеленого континенту значно більше прибивається капців на ліву ногу, ніж на праву! Цьому феномену є навіть наукове пояснення. Так, одна з теорія говорить, що перевага лівих капців може бути пов'язана з тим, яким чином більшість рибалок і яхтсменів виштовхують свої човни на воду: рибалки забираються на борт з правої ноги, а лівою відштовхуються від землі. Може бути, тому частіше і втрачається саме лівий сланець.
Сьогодні Національний день капців відзначають і в школах, і в офісах. У деяких офісах менеджери заохочують співробітників приходити на роботу в сланцях не тільки для того, щоб висловити гордість за цей корисний винахід, а й просто - заради жарту.
Крім того, в цей день збирають пожертви для серферной берегової охорони. Вже понад 100 років ці професіонали патрулюють пляжі (зрозуміло, в капцях!) І самовіддано рятують нерозумних плавців. Варто, однак, відзначити, що сьогодні капці перестали бути такими дешевими, як раніше, коли їх можна було купити всього за пару доларів. Раніше будь-хто міг дозволити собі купити навіть кілька пар на рік. Але незважаючи на подорожчання улюбленого взуття, щоліта ківі відправляються «підкорювати» пляжі в своїх улюблених гумових капцях.