У Посольстві Узбекистану відбулася презентація для українських представників взуттєвої промисловості
На зазначеному заході узбецька сторона була представлена на рівні голови Асоціації «Узбекчармпойабзалі» (Узбекшкірвзуття) Шаріфа Шераліева у складі керівників підприємств взуттєвої промисловості і шкірпереробних підприємств Узбекистану.
На заході галузеву експозицію представили підприємства, що входять до структури Асоціації «Узбекчармпорйабзалі», які працюють у сегментах: взуття, шкірсировина, галантерейні вироби, спортивний інвентар та ін.
Ділову зустріч відкрив вітальним словом Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Абдуалієв, який ознайомив присутніх з поточним станом соціально-економічного розвитку Узбекистану і узбецько-українських торгівельно-економічних відносин. Посол також поінформував учасників заходу про стан розвитку шкіряної і взуттєвої промисловості Узбекистану, де підставою для реалізації великих проектів в галузі є потужна державна підтримка, яка надається на всіх рівнях.
Під час самої презентації голова Асоціації «Узбекчармпойабзалі» Шариф Шералієв розповів партнерам про проведені структурні перетворення, модернізації і диверсифікації шкіряно-взуттєвої промисловості, розширення обсягів і номенклатури випуску готової експортоорієнтованої продукції з високою доданою вартістю.
За його словами, вжиті заходи на підтримку галузі дозволили понад 770 виробничих підприємствам, які займаються переробкою сировини і виробництвом взуття, шкіряно-галантерейної продукції з доданою вартістю, вийти на зовнішні ринки. Наголосивши, що сьогодні підприємства галузі розширюють географію експорту, в даний час продукція галузі експортується в більш ніж десять країн, такі, як Італія, Південна Корея, Туреччина, Китай, Пакистан, Індія, Росія, Казахстан.
За результатами проведених зустрічей між Асоціаціями «Узчармпойабзалі» і «Укршкірвзуттєпром» було підписано Меморандум про співпрацю.
Прибулим з Узбекистану керівникам взуттєвої промисловості було організовано відвідування взуттєвих фабрик і шкіропереробних підприємств України.
У свою чергу президент Торгово-промислової палати України Г.Чижиков, вітаючи учасників Ділової зустрічі, підкреслив, що нове Керівництво Узбекистану сьогодні проводить сучасну політику, в тому числі в питаннях лібералізації валютного ринку, що дає можливість вивести узбецько-українські економічні відносини на новий рівень. Узбекистан сьогодні шукає нові ринки і нові можливості, і Україна може стати тим хорошим трампліном і майданчиком для виведення готової продукції, через створення спільних підприємств, на нові ринки.
Перспективність співпраці з узбецькою стороною відзначив президент асоціації «Укршкірвзуттєпром» А.Бородиня. Для підприємств галузі України, Узбекистан в першу чергу цікавий як можливий постачальник матеріалів для шкіряної промисловості і серйозний партнер для спільного виготовлення взуття. Сьогодні в Україні склався дефіцит шкіряних матеріалів. Крім цього, певний інтерес може також представляти поставка напівфабрикатів взуття з Узбекистану і випуск готової продукції з подальшим експортом на ринки Європи і Канади.
Голова «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт зазначила, що задоволена підсумками Ділової зустрічі, проведеної в березні цього року в Києві за участю підприємств текстильної галузі двох країн, де Узбекистан презентував свій потенціал в текстильній галузі. Завдяки таким заходам активізувалася двосторонні бізнес відносини між текстильниками двох країн. Помітно, що прийняті Урядом Узбекистану з підтримки текстильної галузі дають конкретні результати, зокрема в українському ринку. Спостерігається суттєве збільшення обсягу узбецького експорту в Україну, у взаємній торгівлі продукцією текстильної галузі сальдо плюсова стало на користь Узбекистану.