RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Вебфорум з прав дітей на освіту у період пандемії під егідою Фонду "Zamin", очолюваного дружиною Президента Узбекистану

Вебфорум з прав дітей на освіту у період пандемії під егідою Фонду "Zamin", очолюваного дружиною Президента Узбекистану

Вчора, 19 листопада 2020 року, Міжнародний громадський фонд «Zamin», Представництва ООН і ЮНІСЕФ в Узбекистані спільно організували міжнародний вебфорум на тему «Права дітей на освіту: актуальність, безперервність і інновації в умовах пандемії».

Під час заходу обговорено проблеми, які постали для сфери освіти в період пандемії, а також актуальність і можливість впровадження інноваційних альтернативних освітніх методів.

На форумі з промовою виступила Голова опікунської ради Міжнародного громадського фонду "Zamin", перша леді Республіки Узбекистан, Зіроат Мірзійоєва. У своєму зверненні вона привітала учасників форуму зі Всесвітнім днем дітей і висловила задоволення широким спектром учасників форуму, включаючи керівництво ООН, офіційних осіб міжнародних організацій, представників дипломатичного корпусу в Узбекистані, членів громадського суспільства, наукової спільноти. Учасники вебфоруму, святкуючи 75-ту річницю утворення Організації Об'єднаних Націй і 31-ту річницю прийняття Конвенції ООН про права дитини 20 листопада, а також Міжнародний день захисту дітей, стверджували, що настав час повторити обіцянку дітям про їхні права. Зокрема, особливості щодо права дітей на освіту, їжу, одяг, житло, захист від усіх форм насильства.

Під час проведення форуму було визначено, що пандемія COVID-19 привела до найбільшого в історії збою в системі освіти і поставила під загрозу реалізацію мети Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року. За оцінками експертів, діти з обмеженими можливостями, діти з малозабезпечених сімей та жителі сільської місцевості, найімовірніше, постраждають від цього процесу більше за інших.

Спікерами стали: Генеральний директор відділення ООН у м Женева, заступник генерального секретаря ООН Тетяна Валова, Спеціальний представник Генерального секретаря ООН по Центральній Азії, глава Регіонального центру ООН по превентивній дипломатії для Центральної Азії Наталія Герман, Регіональний директор по країнах Європи і Центральної Азії Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Афшан Хан, Голова Сенату Олій Мажліса Республіки Узбекистан Танзи Нарбаєва, Заступник Прем'єр-міністра Республіки Узбекистан з питань соціального розвитку Бехзода Мусаєв, а також інші представники.

За результатами вебфоруму було прийнято резолюцію, основними постулатами якої є:

реалізація Четвертої Цілі сталого розвитку "Забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх ";

заклик до координації освітньої політики між усіма країнами в період пандемії, обміну передовим досвідом, розширення кола зацікавлених сторін, зміцненню і розвитку співробітництва в пріоритетних галузях спільної політики;

зміцнення партнерства для розв'язання конкретних проблем, з якими стикаються діти, шляхом формування і просування їх прав відповідно до Конвенції ООН про права дитини;

реалізація Рамкової програми ЮНЕСКО-ЮНІСЕФ-Світового банку-ВПП-УВКБ ООН по відновленню роботи шкіл, забезпеченню безперервності навчання шляхом усунення освітніх прогалин і запобігання невідвідування шкіл, розробку і реалізацію відповідних програм у сфері захисту дітей від інфекційних захворювань;

Головне фото kun.uz

Вам это будет интересно:
Новини іноземних дипустанов в Україні
Квітень 2021 року - місяць святкування Великодня західного і східного обрядів, початок Рамадану, а також місяць активної роботи посольств у культурних та політичних напрямах. Добірка таких новин - далі у статті.
Із Ташкента з любов’ю
Бувають такі популярні на Землі місця, про які можна сміливо заявити – сюди їдуть повалятися на пляжі або подивитися на пам’ятки архітектури, ну а туди – на шопінг. Про Ташкент подібного точно не скажеш – надто він багатоликий і різноманітний, тому банальна фраза, що кожен тут знайде своє, працює по повній програмі.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні
Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Ірану в Україні
19 лютого 2010 року на 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено Резолюцію «Міжнародний день NOWRUZ». Відповідно до неї Генеральна Асамблея ООН закликає держави-члени «докладати зусиль для підвищення рівня інформованості щодо NOWRUZ та організовувати щорічні заходи до цього свята». Тому сьогодні OUTLOOK про традиції святкування NOWRUZ...
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом лютого відбулась низка подій, які організували або до яких долучились іноземні представництва, акредитовані в Україні. Пропонуємо до вашої уваги підбірку деяких з них.
Розширення складу почесних членів Харківського дипломатичного клубу
11 лютого в Харківському дипломатичному клубі відбулося засідання Асамблеї Громадської організації «Харківський дипломатичний клуб» за участі Почесних консулів Албанії Шахіна Омарова, Бразилії Сергія Куцевляка, Грузії Олександри Чихладзе та Казахстану Еміна Наджафлі.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом 25-27 січня відбулась низка заходів за участі посольств, акредитованих в Україні. У цій підбірці новин ми зібрали найбільш знакові двосторонні зустрічі, візити, святкування та дні пам'яті, до яких долучились представництва іноземних держав.
Заява посла Австралії з нагоди Національного дня
Посол Австралії в Україні Брюс Едвардс у своєму зверненні з нагоди Національного дня зазначив основні виклики, з якими Австралія зіткнулась у 2020 році, а також запевнив, що "разом ми змінимо ситуацію на краще".
Дипломатія в умовах карантину. Вручення вірчих грамот новопризначеними послами
11 грудня Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Австралії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Монголії, Норвегії, Пакистану, Таджикистану, Таїланду, Таджикистану та Філіппін. На церемонії були присутні заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.
Гуманітарна допомога від Об’єднаних Арабських Еміратів у часи пандемії
З нагоди 49-го Національного Дня і в рамках посилення міжнародного співробітництва у боротьбі з поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 Посольство ОАЕ в Україні передало понад 1,5 мільйона експрес-тестів на COVID-19 (IgM/IgG) та масок для українських державних установ...
Гендиректорка OUTLOOK Дарія Карякіна про роль громадських ініціатив в сфері культурної дипломатії
18 листопада Генеральна директорка проекту OUTLOOK, громадська діячка Дарія Карякіна взяла участь у якості експертки у транскордонному проекті «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Грузія».
Четвертий міжнародний турнір із гольфу «Ambassador’s Cup»
Гольф-турнір «Ambassador’s Cup» - спортивне змагання для дипломатичних гостей, яке уже кілька років поспіль організовує ДП «ГДІП» спільно із гольф-центром “Kozyn”.
Посол Індії Партха Сатпатхі відкрив пам'ятник Махатмі Ганді в столиці
З нагоди 150-річчя Махатми Ганді Посольство Республіки Індії в Києві у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка відкрило бронзовий пам’ятник Махатми Ганді у Ботанічному саду імені О.В. Фоміна.
Посольства відзначили Європейський день мов-2020!
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
World Cleanup Day-2020 за участі іноземних дипломатів
19 вересня, на запрошення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Надзвичайні та Повноважні посли Австрії, В’єтнаму, Естонії, Індонезії, Малайзії, Німеччини, Північної Македонії, Португалії, Словенії, Словаччини, Фінляндії та Японії долучились до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» у столичному парку «Муромець».
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
OUTLOOK пощастило побувати в гостинній країні Узбекистан і сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
74-ий День незалежності Індії відсвятували в Києві
15 серпня Посольство Індії відзначило 74-й День незалежності. Надзвичайний і Повноважний Посол Партха Сатпатхі підняв Державний прапор і у своїй промові побажав усім членам індійської громади в Україні щасливого Дня незалежності.
Дипломатія в умовах карантину. Новопризначені посли п'яти держав вручили вірчі грамоти
Вчора, 30 липня, відбулись церемонії вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському послами Данії, Афганістану, Литви, Чорногорії та Саудівської Аравії
Закрыть
Outlook facebook page