RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Із Ташкента з любов’ю

Із Ташкента з любов’ю

Автор: 04.04.2021 | Узбекистан
Бувають такі популярні на Землі місця, про які можна сміливо заявити – сюди їдуть повалятися на пляжі або подивитися на пам’ятки архітектури, ну а туди – на шопінг. Про Ташкент подібного точно не скажеш – надто він багатоликий і різноманітний, тому банальна фраза, що кожен тут знайде своє, працює по повній програмі.

Кам’яне місто – так перекладається з узбецької назва столиці – відомий на весь світ уже кілька тисяч років, адже він був найважливішим торговим пунктом знаменитого Шовкового шляху, а чутки про його розкіш і багатство викликали страшенні заздрощі у ворогів. Тому практично кожна держава в регіоні протягом такої тривалої історії Ташкента влаштовувала не одну жорстоку війну за контроль над ним. Сьогодні в Узбекистані, на щастя, ніхто не воює, тому двомільйонний Ташкент живе своїм спокійним життям і тішить як місцевих жителів, так і туристів, котрих з кожним роком стає дедалі більше і більше.Tashkent-City_name_statue.jpgФото ru.wikipedia.org

Якщо говорити про архітектуру, насамперед виділяються мавзолеї, медресе і мінарети. Будівлі з назвами, котрі важко вимовити приїжджим, такі як Кукельдаш, комплекси Шейхантаур і Зангі-ата, ансамбль Хазрет Імам, насправді не просто споруди, навпроти яких слід неодмінно зробити селфі. Тут відчуваються краса, сила і могутність.

Епохальне місце – ринок Чорсу, справжній східний базар, де можна купити практично все, що є в Середній Азії – від ароматних і соковитих фруктів до неймовірно красивих і приємних на дотик халатів, тканин і прикрас. Недарма кажуть, що сюди приходять не лише за покупками, а скоріше за атмосферою і можливістю побачити, що ж таке справжня торгівля. Тому навіть не думайте планувати на Чорсу «годинку-півтори»: ви і не помітите, як мине щонайменше півдня.

Загалом місто не має вигляду старого, хоч у цьому випадку нещастя допомогло. Після серйозного землетрусу 1966 року його дуже швидко реконструювали, і свою лепту в це внесли всі радянські республіки. Тому не дивуйтеся, коли цілі мікрорайони будуть називати, приміром, «українським» або «литовським», хоча представників цих національностей там не зустрінеш. Назви – данина поваги будівельникам із цих країн. Гуляючи ташкентськими вулицями, квітучими скверами чи катаючись підземкою, між іншим, першою у всій Середній Азії, їй вже майже сорок років, складно повірити, що цей величезний мегаполіс лежав у руїнах всього півстоліття тому.mosque-2.jpgФото wanderlust.co.uk

Черговим випробуванням ні саме місто, ні його жителів не злякати, тому сьогодні можна сміливо сказати, що Ташкент впевнено крокує вперед, стаючи комфортнішим і приємнішим для життя, зберігаючи свої родзинки і самобутність.

Урбаністам теж нудно не буде. Історична частина Ташкента не має нічого спільного з діловими кварталами, сучасними «сіті», де можна знайти торгові центри, цікаві ресторани, кав’ярні і громадські простори.

Головне фото silkroaddestinations.com

Вам это будет интересно:
Дипломатія в умовах карантину. Вручення вірчих грамот новопризначеними послами
11 грудня Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Австралії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Монголії, Норвегії, Пакистану, Таджикистану, Таїланду, Таджикистану та Філіппін. На церемонії були присутні заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.
Вебфорум з прав дітей на освіту у період пандемії під егідою Фонду "Zamin", очолюваного дружиною Президента Узбекистану
Вчора, 19 листопада 2020 року, Міжнародний громадський фонд «Zamin», Представництва ООН і ЮНІСЕФ в Узбекистані спільно організували міжнародний вебфорум на тему «Права дітей на освіту: актуальність, безперервність і інновації в умовах пандемії».
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
OUTLOOK пощастило побувати в гостинній країні Узбекистан і сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
ВІДЕО: Ремесла Узбекистану. Шиття золотом
OUTLOOK пощастило побувати в гостинному Узбекистані і ближче познайомитися з ремеслами цієї дивовижної країни. Сьогодні ми розповімо вам про мистецтво шиття золотом, яке здавна вважалось мистецтвом знаті,. Розкажемо ми й про те, які матеріали використовує майстер, в чому секрети і унікальні особливості цього ремесла. Відчувайте світ з нами!
ВІДЕО: Ремесла Узбекистану. Вироби з соломки
OUTLOOK пощастило побувати в гостинному Узбекистані і ближче познайомитися з ремеслами цієї дивовижної країни. Сьогодні ми розповімо вам про мистецтво виготовлення виробів з соломки, про те, які матеріали використовує майстер, в чому секрети і унікальні особливості цього ремесла. Відчувайте світ з нами!
Діамант Узбекистану
Вирватися з холоду і снігу та опинитись у теплому, екзотичному місті... Коли зима перевалює за середину, про це мріє чи не кожен. Радимо вирушити в подорож до Бухари – міста в Узбекистані, яке справедливо називають одним з найгарніших в Азії. У Бухарі, як ніде, відчувається дух старовини – місту понад дві тисячі років. І чого воно тільки не бачило!
Свято весни. Посольства восьми країн відсвяткували у столиці України NOWRUZ 2019
19 березня 2019 року в Києві відбулося святкування Міжнародного дня NOWRUZ. Ініціаторами проведення офіційного святкування у Колонному залі Київської державної адміністрації стали вісім посольств іноземних держав, акредитованих в Україні, а саме: Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Іран, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Таджикистан, Турецької Республіки та Республіки Узбекистан.
Завершення каденції Посла Узбекистану в Україні Алішера Абдуалієва
Життя дипломата завжди пов'язане зі зміною локацій та країн для роботи. Період діяльності Посла на посаді може бути обрахований не лише у проміжку часу, який він провів у державі перебування, але й реалізованих проектах, у налагоджених зв'язках та встановлених контактах.
Традиції узбекської кераміки та сакральний зміст візерунків. Дружина Посла Узбекистану познайомила учасниць Ambassadors Spouses Club із національними ремеслами
Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Узбекистану в Україні Гульноза Абдуалієва провела дружню зустріч для клубу дружин послів Ambassadors Spouses Club, в рамках якої познайомила гостей із узбекською школою художньої кераміки, яка є одним з найбільш древніх і найцікавіших видів прикладного мистецтва Узбекистану.
Новинки від дипмісії. У Києві проводять екскурсії по Посольству Узбекистану в Україні
Посольство Республіки Узбекистан в Україні починаючи з травня поточного року, спільно з туристичними агентствами України запустило програму «Знайомство з Узбекистаном через будівлю посольства».
В Україні представлений туристичний потенціал Узбекистану
З ініціативи дипломатичного представництва Узбекистану, з метою збільшення туристичного потоку з України в Республіку Узбекистан шляхом популяризації національного турпродукту в будівлі дипмісії організована туристичний ярмарок.
У Посольстві Узбекистану пройшла зустріч Ambassador's Spouses Club Kiev
Посольство Узбекистану в Україні та Ambassador's Spouses Club Kiev ознайомили українську громадськість та іноземних гостей з національним мистецтвом узбецького народу, традиціями і правилами, створених руками народних творців, ремісниками з Узбекистану.
У Посольстві Узбекистану відбулася презентація для українських представників взуттєвої промисловості
Посольством Узбекистану в Україні за підтримки асоціації «Узчармпойабзалі» і асоціації «Укршкірвзуттєпром», а також Торгово-промислової палати України, «Укрлегпром» та Союзу українських підприємців проведена Узбецько-українська ділова зустріч, в роботі якої взяли участь понад 60 представників з понад 23 підприємств шкіряної і взуттєвої промисловості двох країн, а також представники Торгівельних мереж України.
Посольство Узбекистану представило в Україні продукцію автомобілебудівної галузі
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан Алішер Абдуалієв ознайомив гостей з лінійкою автомобілів, створеною підприємствами структури «Узавтопром». Подвір’я Посольства перетворилося на демонстраційний майданчик можливостей автівок RAVON: R-2, R-4 і Ravon-Gentra.
Посол Узбекистану Алішер Абдуаліев провів прийом на честь Дня Незалежності та 25-річчя дипломатичних відносин
Надзвичайний і Повноважний Посол Узбекистану в Україні Алішер Абдуаліев провів урочистий прийом на честь 26-ої річниці Незалежності своєї країни і 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Узбекистаном і Україною.
У Посольстві Узбекистану пройшов концерт, присвячений Дню медичного працівника України
Посольство Узбекистану з нагоди Дня медичних працівників України організувало для колективів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України та Національного музею історії України у Другій світовій війні музичний вечір «Музика-мистецтво без кордонів».
У Посольстві Узбекистану відбулася узбецько-українська ділова зустріч
У Посольстві Республіки Узбекистан в Україні відбулася Узбексько-українська ділова зустріч, в роботі якої взяли участь представники понад 50 підприємств текстильної, хімічної, електротехнічної та будівельної галузей економіки двох країн.
ВІДЕО: Ремесла Узбекистану. Дивовижні вироби з гарбуза
Коли говорять про пляшку - мають на увазі гарбуз. Думаючи про музичний інструмент рубаб - згадують гарбуз. Купуючи люстру - як варіант також розглядають гарбуз. І коли вибирають клітку для папуги - то знову-таки мова йде про гарбуз. Цей баштанний овоч в Узбекистані має широке використання і не тільки у вигляді каші ... Завдяки посольству Узбекистану OUTLOOK пощастило побувати в цій привітній країні і познайомитися з дивовижними місцевими ремеслами.
У Посольстві Узбекистану пройшла зустріч Ambassador's Spouses Club Київ
В рамках святкування 25-річчя незалежності Узбекистану в Посольстві цієї країни відбулася презентація національної кухні, де дипломати максимально намагалися відобразити майстерність кулінарії узбецького народу. У заході взяли участь дружини керівників дипломатичного корпусу іноземних держав в Україні та запрошені гості.
У Посольстві Узбекистану нагородили учасників V Міжнародного бієнале дитячих малюнків «Радості Ташкента»
15 листопада Посольство Республіки Узбекистан в Україні організувало церемонію вручення нагород українським учасникам V Міжнародного бієнале дитячих малюнків «Радості Ташкента».
Закрыть
Outlook facebook page