Із Ташкента з любов’ю
Кам’яне місто – так перекладається з узбецької назва столиці – відомий на весь світ уже кілька тисяч років, адже він був найважливішим торговим пунктом знаменитого Шовкового шляху, а чутки про його розкіш і багатство викликали страшенні заздрощі у ворогів. Тому практично кожна держава в регіоні протягом такої тривалої історії Ташкента влаштовувала не одну жорстоку війну за контроль над ним. Сьогодні в Узбекистані, на щастя, ніхто не воює, тому двомільйонний Ташкент живе своїм спокійним життям і тішить як місцевих жителів, так і туристів, котрих з кожним роком стає дедалі більше і більше.Фото ru.wikipedia.org
Якщо говорити про архітектуру, насамперед виділяються мавзолеї, медресе і мінарети. Будівлі з назвами, котрі важко вимовити приїжджим, такі як Кукельдаш, комплекси Шейхантаур і Зангі-ата, ансамбль Хазрет Імам, насправді не просто споруди, навпроти яких слід неодмінно зробити селфі. Тут відчуваються краса, сила і могутність.
Епохальне місце – ринок Чорсу, справжній східний базар, де можна купити практично все, що є в Середній Азії – від ароматних і соковитих фруктів до неймовірно красивих і приємних на дотик халатів, тканин і прикрас. Недарма кажуть, що сюди приходять не лише за покупками, а скоріше за атмосферою і можливістю побачити, що ж таке справжня торгівля. Тому навіть не думайте планувати на Чорсу «годинку-півтори»: ви і не помітите, як мине щонайменше півдня.
Загалом місто не має вигляду старого, хоч у цьому випадку нещастя допомогло. Після серйозного землетрусу 1966 року його дуже швидко реконструювали, і свою лепту в це внесли всі радянські республіки. Тому не дивуйтеся, коли цілі мікрорайони будуть називати, приміром, «українським» або «литовським», хоча представників цих національностей там не зустрінеш. Назви – данина поваги будівельникам із цих країн. Гуляючи ташкентськими вулицями, квітучими скверами чи катаючись підземкою, між іншим, першою у всій Середній Азії, їй вже майже сорок років, складно повірити, що цей величезний мегаполіс лежав у руїнах всього півстоліття тому.Фото wanderlust.co.uk
Черговим випробуванням ні саме місто, ні його жителів не злякати, тому сьогодні можна сміливо сказати, що Ташкент впевнено крокує вперед, стаючи комфортнішим і приємнішим для життя, зберігаючи свої родзинки і самобутність.
Урбаністам теж нудно не буде. Історична частина Ташкента не має нічого спільного з діловими кварталами, сучасними «сіті», де можна знайти торгові центри, цікаві ресторани, кав’ярні і громадські простори.
Головне фото silkroaddestinations.com