Новинки від дипмісії. У Києві проводять екскурсії по Посольству Узбекистану в Україні
З урахуванням історичного значення самої споруди та наявності в ній предметів культури і мистецтва ряд місцевих турагентств включив відвідування будівлі в свої маршрути.
Так, щонеділі з 19:00 по 20:30 проходить екскурсія, проведена Послом Узбекистану Алішером Абдуалієвим і його дружиною Гулнозой Абдуалієвой.
На кінець червня по зазначеній програмі посольство відвідало понад 360 осіб, 47 з них вирушили в Узбекистан в рамках спеціального туру. Екскурсія включає відвідування музейної кімнати зарубіжних установ Узбекистану, де виставлена велика кількість національних ляльок в традиційних костюмах всіх регіонів країни, ювелірних прикрас, тканин, музичних інструментів, зразків різьблення по дереву і ганчу.
Розташована в історичному центрі Києва на перетині шляхів між такими історико-культурними пам'ятками, як Софія Київська, Михайлівський собор, Андріївська церква, і перетвориться в останні роки будівля приваблює неприхований інтерес киян і гостей столиці України.
За словами експертів, з недавніх пір посольство Узбекистану стало одним з улюблених місць екскурсоводів, котре, демонструє українцям і зарубіжним туристам прекрасні роботи майстрів, не може не розповісти і про саму країну, її багатовікову історію.
Особливий інтерес і захоплення викликають ворота - творіння народного майстра з Хорезмской області Курбанбаем Ісмаїлова, а також альтанка, виготовлена руками народного майстра з Ферганської області Мухаматалі Юнусова.
Поруч з будівлею посольства, на шірокомформатном моніторі в цілодобовому режимі транслюються барвисті інформаційно-пізнавальні відеоролики, присвячені культурній спадщині і сучасному розвитку Узбекистану, після перегляду яких багатьох відвідує бажання побувати в самій країні, а представники бізнесу можуть зацікавитися в налагодженні співпраці.
Пройшовши у внутрішній двір диппредставництва, відвідувачі одразу ж змогли оцінити масштабні зміни, що відбулися в цій частині споруди. Прекрасний різьблений лежак роботи майстра Мухаматалі Юнусова, оформлення входу і мозаїка на ганку передають атмосферу Узбекистану.
Оновлений вигляд фойє викликає змішане відчуття офіційності, величності і в той же час затишку. Тут представлені роботи умільців-ремісників, а бірюзові стіни і декоративне ліплення від народного майстра Мансуржона Муродова створюють обстановку неповторної східної вишуканості.
За словами гостей Посольства, сьогодні східні мотиви різьблення по ганчу все більше входять в моду і задають тон. Європейські дизайнери грають на контрастах, оформляючи приміщення загостреними арками і наскрізний ажурною різьбою, додаючи більше колориту. Саме цим зумовлена і зростаюча популярність ресторанів і готелів в східному стилі по всьому світу.
Просуваючись далі, відвідувачі зможуть ознайомитися з прекрасними роботами заслуженого діяча мистецтв Узбекистану Алішера Алікулова і українських художників, які зробили величезний внесок у світову науку і культуру, а також величні споруди епохи Темурідов, неповторнеу пишність яких знають у всьому світі.
Інформація надана Посольством Узбекистану в Україні