RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Діамант Узбекистану

Діамант Узбекистану

Автор: 12.01.2020 | Узбекистан
Вирватися з холоду і снігу та опинитись у теплому, екзотичному місті... Коли зима перевалює за середину, про це мріє чи не кожен. Радимо вирушити в подорож до Бухари – міста в Узбекистані, яке справедливо називають одним з найгарніших в Азії. У Бухарі, як ніде, відчувається дух старовини – місту понад дві тисячі років. І чого воно тільки не бачило!

Александр Македонський і Тамерлан встановлювали тут владу, купці Індії, Ірану та Європи залагоджували в Бухарі ділові питання, армія Фрунзе бомбила місто, зміцнюючи в Середній Азії радянський режим...

Але ми рекомендуємо брати східний напрямок не тільки через багату історію. Навіть якщо ви далекі від вивчення сторінок минулого, вас обов'язково підкорить тутешня архітектура і неспішний ритм життя, який прискорюється лише на місцевих базарах – їх тут хоч греблю гати. bigstock-208048519.jpgФото emerging-europe.com

До слова, практично всі готелі зосереджено навколо озера Лябі-хауз. Примітно, що в них... можна торгуватись, тож таким чином легко заощадити 20 $ за добу! Схід – справа тонка! Тривалий час саме через Бухару пролягав Великий шовковий шлях, тому домовлятися про прийнятну ціну тут люблять і вміють. Головних базарів – чотири: Токі Саррофон, Токі Заргарон, Токі-Тельпак-Фурушон і Тім Абдулла-хан. Ще кілька століть тому кожен з них спеціалізувався на одному типі товару. Приміром, Тім Абдулла-хан – місце, яке славилося на всю Азію тканинами і килимами. А Токі Заргарон призначався для продажу ювелірних виробів. З часом тактика бухарських торговців змінилася. І тепер численних туристів не змушують по черзі відвідувати різношерсті базари – сьогодні кожен з них пропонує повний асортимент. Тому можна сміливо вибирати для себе один, щоб знайти всі найбажаніші східні товари.

Якщо колорит ринків краще демонструє настрій міста, то щоб побачити його обличчя, мандрівникам варто оцінити дивовижну мусульманську архітектуру: розкішні мечеті, караван-сараї і стародавні фортеці. Серед останніх варто виділити цитадель Арк – чи не головний символ влади узбеків, адже колись тут жили бухарські правителі. Укріплений кам'яними стінами тисячолітній Арк – це практично місто в місті. Утомившись від надокучливої спеки, ви зможете насолодитись прохолодою в тронній залі, мечеті або ж лазні еміра. Готуйтеся провести в цьому цікавому світі старовини щонайменше декілька годин, адже площа фортеці становить майже 4 га.8g18lluatqa11.jpgФото reddit.com

До списку культових місць Бухари сміливо можна включити і мавзолей Бахауддіна Накшбанда. Мусульмани кажуть: «Три походи сюди замінюють хадж до Мекки». А ось мечеть Чор-Мінор ви вже точно бачили на картинках – її вважають однією із найбільш упізнаваних споруд Узбекистану.

Європейському оку в Бухарі усе здаватиметься незвичним. Тому гуляти тут можна безкінечно. Або до того моменту, поки ваш ніс не відчує запаху, котрий доноситься з найближчої шашличної або чайхани. Пройти повз них вийде навряд чи, та й навіщо? Обов'язковий ритуал тут чаювання, яке не тільки помітно відрізняється від звичних нам пакетиків, але і відновлює сили. А шашлики і плов – синоніми Бухари гастрономічної.

Закінчити обід пропонуємо на тих-таки базарах. До обов'язкової програми входять фрукти й горіхи. Зверніть увагу на курагу – ми радимо не яскраво-помаранчеву, котра лежить на прилавках, а сухий з кісточками урюк. Саме його беруть місцеві – він неймовірно смачний.

Час у Бухарі тече по-особливому – розслаблений і неквапливий ритм східного життя захоплює так, що залишається тільки дивуватися, як же пролетів цілий день? Головне пам'ятати, що це не парадні Ташкент і Самарканд. Тут треба блукати вуличками і завулками, розглядати будинки, людей. Тоді ви обов'язково захопитися цим діамантом Узбекистану.dae0b3d311abac2e9bda0c24ca46c66e.jpgФото iloveasia.travel

І насамкінець декілька порад, які допоможуть зробити вашу подорож ще яскравішою:

Будьте готові до дуже суворої узбецької митниці – перевіряє абсолютно все. Але краще витратити на це якийсь час, а потім насолоджуватися Сходом, повірте!

Таксисти не відмовляться від спроби заробити понад норму. Важливо пам'ятати: поїздка містом не може коштувати дорожче 5–7 $.

Середня ціна обіду на одну людину – 10 $.

Якщо бухарці запросять вас до себе за стіл – не відмовляйтеся, гостинність – атрибут Сходу.

У місті є чудовий парк Самані. Більшість атракціонів там – радянського виробництва, але все ще в належному стані. Безпечна ностальгія.

Головне фото universaltravel.com.sg

Вам это будет интересно:
Із Ташкента з любов’ю
Бувають такі популярні на Землі місця, про які можна сміливо заявити – сюди їдуть повалятися на пляжі або подивитися на пам’ятки архітектури, ну а туди – на шопінг. Про Ташкент подібного точно не скажеш – надто він багатоликий і різноманітний, тому банальна фраза, що кожен тут знайде своє, працює по повній програмі.
Дипломатія в умовах карантину. Вручення вірчих грамот новопризначеними послами
11 грудня Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Австралії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Монголії, Норвегії, Пакистану, Таджикистану, Таїланду, Таджикистану та Філіппін. На церемонії були присутні заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.
Вебфорум з прав дітей на освіту у період пандемії під егідою Фонду "Zamin", очолюваного дружиною Президента Узбекистану
Вчора, 19 листопада 2020 року, Міжнародний громадський фонд «Zamin», Представництва ООН і ЮНІСЕФ в Узбекистані спільно організували міжнародний вебфорум на тему «Права дітей на освіту: актуальність, безперервність і інновації в умовах пандемії».
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
OUTLOOK пощастило побувати в гостинній країні Узбекистан і сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
ВІДЕО: Ремесла Узбекистану. Шиття золотом
OUTLOOK пощастило побувати в гостинному Узбекистані і ближче познайомитися з ремеслами цієї дивовижної країни. Сьогодні ми розповімо вам про мистецтво шиття золотом, яке здавна вважалось мистецтвом знаті,. Розкажемо ми й про те, які матеріали використовує майстер, в чому секрети і унікальні особливості цього ремесла. Відчувайте світ з нами!
ВІДЕО: Ремесла Узбекистану. Вироби з соломки
OUTLOOK пощастило побувати в гостинному Узбекистані і ближче познайомитися з ремеслами цієї дивовижної країни. Сьогодні ми розповімо вам про мистецтво виготовлення виробів з соломки, про те, які матеріали використовує майстер, в чому секрети і унікальні особливості цього ремесла. Відчувайте світ з нами!
Свято весни. Посольства восьми країн відсвяткували у столиці України NOWRUZ 2019
19 березня 2019 року в Києві відбулося святкування Міжнародного дня NOWRUZ. Ініціаторами проведення офіційного святкування у Колонному залі Київської державної адміністрації стали вісім посольств іноземних держав, акредитованих в Україні, а саме: Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Іран, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Таджикистан, Турецької Республіки та Республіки Узбекистан.
Завершення каденції Посла Узбекистану в Україні Алішера Абдуалієва
Життя дипломата завжди пов'язане зі зміною локацій та країн для роботи. Період діяльності Посла на посаді може бути обрахований не лише у проміжку часу, який він провів у державі перебування, але й реалізованих проектах, у налагоджених зв'язках та встановлених контактах.
Традиції узбекської кераміки та сакральний зміст візерунків. Дружина Посла Узбекистану познайомила учасниць Ambassadors Spouses Club із національними ремеслами
Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Узбекистану в Україні Гульноза Абдуалієва провела дружню зустріч для клубу дружин послів Ambassadors Spouses Club, в рамках якої познайомила гостей із узбекською школою художньої кераміки, яка є одним з найбільш древніх і найцікавіших видів прикладного мистецтва Узбекистану.
Новинки від дипмісії. У Києві проводять екскурсії по Посольству Узбекистану в Україні
Посольство Республіки Узбекистан в Україні починаючи з травня поточного року, спільно з туристичними агентствами України запустило програму «Знайомство з Узбекистаном через будівлю посольства».
В Україні представлений туристичний потенціал Узбекистану
З ініціативи дипломатичного представництва Узбекистану, з метою збільшення туристичного потоку з України в Республіку Узбекистан шляхом популяризації національного турпродукту в будівлі дипмісії організована туристичний ярмарок.
У Посольстві Узбекистану пройшла зустріч Ambassador's Spouses Club Kiev
Посольство Узбекистану в Україні та Ambassador's Spouses Club Kiev ознайомили українську громадськість та іноземних гостей з національним мистецтвом узбецького народу, традиціями і правилами, створених руками народних творців, ремісниками з Узбекистану.
У Посольстві Узбекистану відбулася презентація для українських представників взуттєвої промисловості
Посольством Узбекистану в Україні за підтримки асоціації «Узчармпойабзалі» і асоціації «Укршкірвзуттєпром», а також Торгово-промислової палати України, «Укрлегпром» та Союзу українських підприємців проведена Узбецько-українська ділова зустріч, в роботі якої взяли участь понад 60 представників з понад 23 підприємств шкіряної і взуттєвої промисловості двох країн, а також представники Торгівельних мереж України.
Посольство Узбекистану представило в Україні продукцію автомобілебудівної галузі
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан Алішер Абдуалієв ознайомив гостей з лінійкою автомобілів, створеною підприємствами структури «Узавтопром». Подвір’я Посольства перетворилося на демонстраційний майданчик можливостей автівок RAVON: R-2, R-4 і Ravon-Gentra.
Посол Узбекистану Алішер Абдуаліев провів прийом на честь Дня Незалежності та 25-річчя дипломатичних відносин
Надзвичайний і Повноважний Посол Узбекистану в Україні Алішер Абдуаліев провів урочистий прийом на честь 26-ої річниці Незалежності своєї країни і 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Узбекистаном і Україною.
У Посольстві Узбекистану пройшов концерт, присвячений Дню медичного працівника України
Посольство Узбекистану з нагоди Дня медичних працівників України організувало для колективів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України та Національного музею історії України у Другій світовій війні музичний вечір «Музика-мистецтво без кордонів».
У Посольстві Узбекистану відбулася узбецько-українська ділова зустріч
У Посольстві Республіки Узбекистан в Україні відбулася Узбексько-українська ділова зустріч, в роботі якої взяли участь представники понад 50 підприємств текстильної, хімічної, електротехнічної та будівельної галузей економіки двох країн.
ВІДЕО: Ремесла Узбекистану. Дивовижні вироби з гарбуза
Коли говорять про пляшку - мають на увазі гарбуз. Думаючи про музичний інструмент рубаб - згадують гарбуз. Купуючи люстру - як варіант також розглядають гарбуз. І коли вибирають клітку для папуги - то знову-таки мова йде про гарбуз. Цей баштанний овоч в Узбекистані має широке використання і не тільки у вигляді каші ... Завдяки посольству Узбекистану OUTLOOK пощастило побувати в цій привітній країні і познайомитися з дивовижними місцевими ремеслами.
У Посольстві Узбекистану пройшла зустріч Ambassador's Spouses Club Київ
В рамках святкування 25-річчя незалежності Узбекистану в Посольстві цієї країни відбулася презентація національної кухні, де дипломати максимально намагалися відобразити майстерність кулінарії узбецького народу. У заході взяли участь дружини керівників дипломатичного корпусу іноземних держав в Україні та запрошені гості.
У Посольстві Узбекистану нагородили учасників V Міжнародного бієнале дитячих малюнків «Радості Ташкента»
15 листопада Посольство Республіки Узбекистан в Україні організувало церемонію вручення нагород українським учасникам V Міжнародного бієнале дитячих малюнків «Радості Ташкента».
Закрыть
Outlook facebook page