Діамант Узбекистану
Александр Македонський і Тамерлан встановлювали тут владу, купці Індії, Ірану та Європи залагоджували в Бухарі ділові питання, армія Фрунзе бомбила місто, зміцнюючи в Середній Азії радянський режим...
Але ми рекомендуємо брати східний напрямок не тільки через багату історію. Навіть якщо ви далекі від вивчення сторінок минулого, вас обов'язково підкорить тутешня архітектура і неспішний ритм життя, який прискорюється лише на місцевих базарах – їх тут хоч греблю гати. Фото emerging-europe.com
До слова, практично всі готелі зосереджено навколо озера Лябі-хауз. Примітно, що в них... можна торгуватись, тож таким чином легко заощадити 20 $ за добу! Схід – справа тонка! Тривалий час саме через Бухару пролягав Великий шовковий шлях, тому домовлятися про прийнятну ціну тут люблять і вміють. Головних базарів – чотири: Токі Саррофон, Токі Заргарон, Токі-Тельпак-Фурушон і Тім Абдулла-хан. Ще кілька століть тому кожен з них спеціалізувався на одному типі товару. Приміром, Тім Абдулла-хан – місце, яке славилося на всю Азію тканинами і килимами. А Токі Заргарон призначався для продажу ювелірних виробів. З часом тактика бухарських торговців змінилася. І тепер численних туристів не змушують по черзі відвідувати різношерсті базари – сьогодні кожен з них пропонує повний асортимент. Тому можна сміливо вибирати для себе один, щоб знайти всі найбажаніші східні товари.
Якщо колорит ринків краще демонструє настрій міста, то щоб побачити його обличчя, мандрівникам варто оцінити дивовижну мусульманську архітектуру: розкішні мечеті, караван-сараї і стародавні фортеці. Серед останніх варто виділити цитадель Арк – чи не головний символ влади узбеків, адже колись тут жили бухарські правителі. Укріплений кам'яними стінами тисячолітній Арк – це практично місто в місті. Утомившись від надокучливої спеки, ви зможете насолодитись прохолодою в тронній залі, мечеті або ж лазні еміра. Готуйтеся провести в цьому цікавому світі старовини щонайменше декілька годин, адже площа фортеці становить майже 4 га.Фото reddit.com
До списку культових місць Бухари сміливо можна включити і мавзолей Бахауддіна Накшбанда. Мусульмани кажуть: «Три походи сюди замінюють хадж до Мекки». А ось мечеть Чор-Мінор ви вже точно бачили на картинках – її вважають однією із найбільш упізнаваних споруд Узбекистану.
Європейському оку в Бухарі усе здаватиметься незвичним. Тому гуляти тут можна безкінечно. Або до того моменту, поки ваш ніс не відчує запаху, котрий доноситься з найближчої шашличної або чайхани. Пройти повз них вийде навряд чи, та й навіщо? Обов'язковий ритуал тут чаювання, яке не тільки помітно відрізняється від звичних нам пакетиків, але і відновлює сили. А шашлики і плов – синоніми Бухари гастрономічної.
Закінчити обід пропонуємо на тих-таки базарах. До обов'язкової програми входять фрукти й горіхи. Зверніть увагу на курагу – ми радимо не яскраво-помаранчеву, котра лежить на прилавках, а сухий з кісточками урюк. Саме його беруть місцеві – він неймовірно смачний.
Час у Бухарі тече по-особливому – розслаблений і неквапливий ритм східного життя захоплює так, що залишається тільки дивуватися, як же пролетів цілий день? Головне пам'ятати, що це не парадні Ташкент і Самарканд. Тут треба блукати вуличками і завулками, розглядати будинки, людей. Тоді ви обов'язково захопитися цим діамантом Узбекистану.Фото iloveasia.travel
І насамкінець декілька порад, які допоможуть зробити вашу подорож ще яскравішою:
Будьте готові до дуже суворої узбецької митниці – перевіряє абсолютно все. Але краще витратити на це якийсь час, а потім насолоджуватися Сходом, повірте!
Таксисти не відмовляться від спроби заробити понад норму. Важливо пам'ятати: поїздка містом не може коштувати дорожче 5–7 $.
Середня ціна обіду на одну людину – 10 $.
Якщо бухарці запросять вас до себе за стіл – не відмовляйтеся, гостинність – атрибут Сходу.
У місті є чудовий парк Самані. Більшість атракціонів там – радянського виробництва, але все ще в належному стані. Безпечна ностальгія.
Головне фото universaltravel.com.sg