У Посольстві Узбекистану відбулася узбецько-українська ділова зустріч
За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан в Україні Алішера Абдуаліева, зазначена зустріч організовується за ініціативи Посольства за підтримки ДАК «Узбекенгілсаноат» (Узбеклегпром) і асоціації «Укрлегпром» та має на меті збільшити двосторонні інвестицій і торгові потоки.
Як зазначив Посол Узбекистану, сьогодні спостерігається пожвавлення інтересу бізнесу обох сторін, особливо після ратифікації Верховною Радою Протоколу щодо застосування ЗВТ СНД щодо Узбекистану. Його продовженням став ряд двосторонніх контактів, узбецько-український бізнес форум, проведений в минулому в Києві, які знайшли підтримку і були організовані Посольством Узбекистану. Сьогоднішня ініціатива повинна систематизувати ті напрацювання, які вже є, і продовжити їх розвиток.
В рамках заходу узбецькі підприємства продемонстрували зразки вітчизняної експортоорієнтованої продукції текстильної, автомобільної, електротехнічної та харчової галузей економіки республіки.
На заході галузеву експозицію представили підприємства, що входять до структури ДАК «Узбекенгілсаноат», які працюють в сегментах - пряжа, нитка, тканина, полотно, махрові, готова продукція та ін.
Програма Ділової зустрічі охопила широкий спектр актуальних питань розвитку текстильної галузі, профільні фахівці-практики текстильних підприємств отримали унікальну можливість зустрітися і ознайомитися з експозиціями, але і знайти конкретні технології і обладнання для свого виробництва, провести попередні переговори щодо закупівлі продукції.
Під час презентації начальник управління моніторингу експорту продукції і координації діяльності зовнішньоторговельних компаній АТ «Узбекенгілсаноат» Дж.Рустамбеков детально ознайомив учасників з експортними та інвестиційними можливостями текстильної галузі Узбекистану. За інформацією Дж.Рустамбекова за підсумками першого півріччя 2016 р. частка легкої промисловості в розвитку економіки Узбекистану в обсязі промислової продукції склало - 3,3%, у виробництві непродовольчих споживчих товарів - понад 14,0%.
Запорукою досягнення високих виробничих показників є здійснювана в нашій країні ефективна політика щодо залучення іноземних інвестицій і технологій, модернізації, технічного і технологічного оновлення виробництв, розвитку малого бізнесу та приватного підприємництва - підсумував Дж.Рустамбеков.
На думку почесного голови Укрлегпрому В.Ізовіт, обрана стратегія Уряду Узбекистану щодо розвитку легкої промисловості є потужним імпульсом і доводить, що Узбекистан впевнено увійшов в світове текстильне співтовариство.
За словами президента Укрлегпрому Т.Ізовіт досвід і програма Державної підтримки розвитку легкої промисловості Узбекистану гідна наслідування і вона може служить прикладом при підготовці галузевої програми України.
За результатами проведених зустрічей між АТ «Узбекенгілсаноат» та Українською асоціацією підприємств легкої промисловості підписаний Меморандум про співпрацю.
В цілому в рамках проведених двосторонніх зустрічей підписані комерційні контракти на поставку в Україну автотранспортних засобів, текстильних виробів, електропобутової техніки, тютюнової продукції, мінеральних добрив на загальну суму понад 47,4 млн. Дол. Також підписано контракт на поставку в Узбекистан технологічного обладнання підприємства « Дніпропрес »для структури« Узпахтасаноат »(Узхлопкопром) на суму 2 млн. дол.
Поряд з цим між АТ «Узкімёсанот» і компанією «GFT Ltd» підписано Меморандум щодо організації виробництв на території Узбекистану рідких добрив і біопрепаратів.
Разом з цим представники «Кува Агроінвест» з виїздом в м.Львів відвідали виробничі площі підприємств «TBFruit» і «Голден Фрут», де обговорили питання співпраці з випуску концентратів соків, шляхом переробки фруктів і овочів, а також кондитерських виробів з сушених фруктів на базі підприємства «Кува Агроінвест» у Ферганській долині Узбекистану.
З метою здійснення системних поставок сухофруктів, свіжої та переробленої плодоовочевої продукції на український ринок між АТ «Узагроекспорт» і ТОВ «Б.Т.С.-імпорт» досягнуто домовленості про заснування спільного Торгового дому ТОВ «Укр-Уз Агроекс-Їм» в Києві .
Ініціатори заходу переконані, що подібні зустрічі і виставки дозволять розширити можливості між Узбекистаном і Україною, буде сприяти збільшенню двосторонніх інвестицій і торговельних потоків, рівень яких на даний момент далекий від потенційних можливостей наших економік.