Багатогранна палітра світу у Києві. OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL вчетверте зібрав гостей та друзів. Частина 2

Для нас велика честь і радість, що з кожним роком дедалі більше посольств, діаспор, громадських організацій і волонтерів долучаються до нашого свята дружби народів і культур. Щодня ми отримуємо безліч ваших повідомлень з приємними спогадами, яскраві фото і дзвінки з теплими словами на адресу заходу. Так давайте ж пригадаємо, чим дивували гостей 7 жовтня в Колонному залі Київської міської ради.
Переступивши поріг мерії, гості потрапляли на яскраве свято, що звучало різними мовами і переливалося всіма відтінками світу. У кожному куточку їх зустрічали з усміхом і добрим словом.
OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL вчетверте зібрав гостей та друзів. Частина 1
Розкрила свої обійми господарка заходу Україна. У барвистій локації можна було познайомитися з традиційною технологією створення килимів і навіть самому спробувати зробити кілька стібків на справжньому ткацькому верстаті! Цій непростій майстерності навчала член Національного товариства майстрів народного мистецтва Валентина Ткач. Відповідний антураж в автентичному куточку був створений завдяки вишитим рушникам, старовинним вінкам, предметам побуту, представленим колекціонером Олександрою Герасимовою. Милим акцентом стали ляльки-мотанки, трепетно виготовлені майстринями з Маріуполя Світланою Мєшковою та Іриною Чаплинською. Тішили око три старовинних жіночих костюми.
За створення кримськотатарського куточка відповідало державне підприємство «Кримський Дім». На тканих полотнах знайшли своє місце глиняні витвори майстра Рустема Скибіна із зображенням краси природи Криму і показом традиційних мотивів півострова.
Піти з порожніми руками з української зони не довелося нікому. Усі охочі мали змогу створити собі на пам’ять вигадливу іграшку із різнотрав’я. взяти участь у майстер-класах вишикувалася черга з дітей і дорослих. Ще б пак! Такий виріб – це не лише приємне проведення часу, але й створений власноруч оберег.
У локації, що представляла культуру Палестини, гості мали змогу розглянути унікальні вироби з оливкового дерева, традиційні прикраси, а також сфотографуватися на пам'ять в арафатці з представниками країни в колоритних нарядах. А у Музеї різноманіття своє місце знайшли два витончених жіночих костюми, прикрашені вишивкою, в чомусь дуже схожі з нашою – українською.
По сусідству зустрічала яскрава Болгарія. Зазирнувши сюди, кожен гість міг зробити на пам’ять символ країни – троянду, в рамках спеціального майстер-класу. А спробувати країну на смак дала змогу дегустація національної страви – баниці.
Особливим колоритом був просякнутий куточок Пакистану, де яскраві тканини, візерунки й орнаменти злилися в різнобарвній палітрі. І вже за доброю традицією посольство підготувало для гостей розвагу – вишукані малюнки хною, за котрими вишикувалася черга з наших чарівних відвідувачок.
Осінь – час збирання врожаю. Саме цій темі було присвячено локацію Молдови. Гості могли пригоститися солодким виноградом і фруктами, ароматним вином і скуштувати національну випічку – плацинду.
Граційному ахалтекінському скакуну – одному із символів країни – було присвячено тематичну зону Туркменістану. Ну і, звичайно ж, неможливо було відірвати погляд від туркменських прикрас, котрі окрім виставки в локації доповнювали образи витончених танцівниць, що виконали народні туркменські танці.
Гостинний Узбекистан за традицією пригощав гостей ароматним пловом. А в затишній зоні, створеній за мотивами традиційного узбецького дому, можна було насолоджуватися зразками колоритного сузане, посуду, предметів побуту й елементів одягу.
Продовжуючи подорож країнами Середньої Азії, вирушаємо в Таджикистан. Наряди з неймовірною вишивкою, витончений посуд, тюбетейки, традиційні вироби – все це прикрасило таджицький стенд. А якими неймовірно смачними були місцеві страви!
Національний текстиль, посуд і навіть традиційні музичні інструменти створили атмосферу затишної юрти в локації, що представляла Казахстан. А чак-чак і баурсакі, що вже так полюбилися нашим гостям, допомагали підсолодити настрій. У концертній програмі музичний номер казахською мовою подарувала гостям заслужена артистка України Інеш Кдирова.
Зачаровувала духом загадкового Сходу зона ОАЕ. Тамтешні пахощі, струм переливів тканин, вишукані прикраси відкрили завісу таємничості і на якийсь час перенесли гостей у цю чарівну країну.
Не маючи візи і квитка на літак на нашому фестивалі можна було опинитися в будь-якому куточку планети. Загадкова Індонезія манила до себе фантастичними масками, статуями дивовижних птахів і ніжними мелодіями національних інструментів. А скільки частувань підготувало посольство, тут і традиційний курячий шашлик, і рисові чіпси, приправлені місцевими прянощами, і навіть індонезійські солодощі.
Острівець спекотної Африки в осінньому Києва облаштувався в локації Судану. Гостей чекали гостинні суданці в національних нарядах. Ремісничі вироби із шкіри, трав і глини, а також напої абре й арадеб, котрі там просто самому не приготувати, чудово поєднувалися з національними солодощами басбуса.
Неможливо було пройти повз летючі сарі, барви холі, квіткові троянди, що прикрасили фігурки індуїстських богів: вони заповнили зону Індії. Кожна гостя могла залишити тут собі на пам'ять символічну точку бінді і малюнок мехенді на долоні. Яскравим доповненням стали й заворожливі танцювальні номери, продемонстровані на сцені.
Чи ви куштували справжній чай мате? Якщо були гостем нашого фестивалю, то, звісно ж, так! Майстер-клас із приготування напою з подальшою дегустацією підготували дипломати в тематичній зоні Аргентини. Зі сцени енергійним духом латиноамериканської країн запалювали танцюристи, що виконували пристрасне танго.
Дізнатися, як пишеться ваше ім’я вірменською, можна було в локації цієї держави. Представники Вірменської діаспори створили колоритну автентичну зону, де пригощали солодощами і розповідали про свою культуру.
Кому в зонах країн розваг видалося недостатньо, у центрі зала безперервно працювали майстер-класи, всі «учні» котрих могли опанувати ази бенгальської і корейської каліграфії, розписи корейських масок і віял. А для наших відвідувачок працювала ще одна атракція, де можна було навчитися зав’язувати хіджаб. Спритній майстерності навчали представниці Всеукраїнського товариства мусульманок.
Але навіть це ще не все. Для найбільш допитливих, тих, хто прагне відкривати для себе світ, було створено Музей різноманіття, де свої національні надбання – картини, вироби ремесел, костюми, прикраси, музичні інструменти і навіть пригощання – представили Афганістан, Азербайджан, Білорусь, Угорщина, Киргизстан, Австралія, Корея, Ірак, Чорногорія, країни африканського континенту, Румунія, Ліван, Малайзія.
А споглядати всі культури, пробувати, вчитися новому можна було, насолоджуючись мелодіями і па національних пісень і танців, представлених у безперервному чотиригодинному концерті!
Ми безмежно вдячні всім вам – нашим гостям – за те, що розділили це свято з нами! Особливу вдячність висловлюємо всім посольствам-учасникам, діаспорам, артистам, майстрам-ремісникам, волонтерам. Без вас це свято не було б настільки яскравим і пам’ятним.
Ще раз дякуємо нашому співорганізатору Київській міській раді за сприяння і підтримку, а також нашим партнерам – Торговому центру «Епіцентр», Промислово-будівельній групі «Ковальська», Будівельній компанії «Ліко-холдинг», ГДІП, Волонтерській організації «Global Youth», Київському молодіжному центру.
Ми впевнені, що це свято і кожен, хто долучився до нього, внесли свою лепту у велику справу, що працює на благо підтримання дружніх відносин між країнами і народами, толерантності і взаємоповаги!
Чекаємо вас на наступних наших заходах! А поки насолоджуйтесь новою фотодобіркою!