У Колонному залі ім. Лисенка Національної філармонії України за підтримки Посольства Латвійської Республіки в Україні та особисто Надзвичайного і Повноважного Посла Юриса Пойканса, в рамках Міжнародного концертного циклу «Елітні вечори камерної музики Євгенії Басалаєвої», відбувся Перший концерт "Україно-Латвійський діалог" нового міжнародного концертного проекту - «Фестиваль музики України і Північно-балтійських країн "UKRAINIAN AND NORDIC-BALTIC MUSIC FEST".
Мета фестивалю - зближення міжнародних культурних зв'язків України і Північно-Балтійських країн через спільні мистецькі заходи в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Діалоги культур». Цикл концертів музики України і Північно-Балтійських країн сприятиме діалогу культур через презентацію невідомих музичних зразків і шедеврів світової класики.
"Сьогодні в рамках концерту ви почуєте твори латвійських класиків. Може латвійська класична музика не так пізнавана в миру, але я сподіваюся, що за допомогою пані Басалаєвої, у Вас з'явиться можливість познайомитися з нею. І я сподіваюся, що завдяки Філармонії ми дамо старт такої чудової культурній програмі. Цей проект нам вдалося реалізувати практично за два-три місяці і я радий, що сьогодні ми дійшли до його презентації ", - зазначив пан Пойканс.
У свою чергу ініціатор проекту народна артистка Євгенія Басалаєва підкреслила, що давно мріяла виконати твори північно-балтійських композиторів. "Я вдячна посольствам іноземних держав за те, що завдяки їм світова музика стає ближче українському слухачеві", - сказала піаністка.
В рамках Першого концерту «Україно-Латвійський діалог» було представлено музику латвійських і українських композиторів у виконанні народної артистки України Євгенії Басалаєвої (фортепіано), народної артистки України Ірини Калиновської (орган), Київського камерного ансамблю «Контрасти Київ-Класік», ансамблю ударних інструментів «АРС НОВА» під керівництвом заслуженого артиста України Георгія Черненко.
У першому відділі «Подорож фортепіанної мініатюри» прозвучали твори кінця XIX і початку ХХ століть латвійських композиторів Язепс Вітолса, Яніса Медіньша і українських композиторів Федора Якименка, Віктора Косенка, Миколи Колесси.
У другому відділі прозвучали твори латвійських композиторів: «Фантазія» для органу соль мінор Альфредса Калниньша та прем'єрне виконання в Україні Концерту для органу і фортепіано «Concerto innocento» Маргерса Заріньш.
Спеціальним присвятою для Латвії стало виконання Ноктюрна «Бажані зірки» для фортепіано та органу сучасного українського композитора Віталія Годзяцького.
Повсякденне життя африканських племен може видаватися дивним навіть для мешканців цього континенту. І тільки природа і допитливі мандрівники лишаються наодинці з колоритом і незвичністю побуту етносів за межею мегаполіса.
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Мандрівка в Латвію обриває ланцюг повсякденності, впускаючи у світ потаємні фантазії, котрим немає виходу в коловороті буднів. Блукаючи у вікових соснах, свіжий балтійський бриз млосно перебирає струни очікування чогось незвичного. Мрії справді збуваються – тільки треба знати, де загадувати бажання.
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Прибалтика – гарне місце для недорогого туризму в Європі. Вона відома, крім усього, і своєю мінливою погодою. Води і вітри Балтики дають про себе знати несподіваними опадами, та це не привід сидіти в номері: довкола безліч дивовижних музеїв, а об’їхати всі три країни за кілька днів не така вже й велика проблема.
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
Магазини, супермаркети, ринки – всі ці місця невід’ємна частина життя будь-якої людини на нашій планеті. Здавалося б, що в них незвичайного – кругом усе схоже, хіба що товари і ціни різняться в залежності від країни чи міста. Насправді все не зовсім так – до деяких базарів слід діставатися вплав… Про них ми і розповімо.
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
За організації та ініціативи Міністерства закордонних справ України, Народного дому «Україна» та проєкту OUTLOOK у співпраці з українськими громадами за кордоном відбулася міжнародна акція з відзначення Дня Державного Прапора та 30-ї річниці Незалежності України.