Недорого і креативно: найоригінальніші хостели світу
Дім-літак
Для туристів, що прилітають у Стокгольм і ще не визначилися з місцем зупинки, кілька років тому збудували тематичний хостел, використавши як фундамент списаний Боїнг-747. Його назва Jumbo Jet, а розташований він поблизу аеропорту Арланда. Це місце особливо підійде тим, хто летить через шведську столицю транзитом і не хоче проводити ніч у терміналі в очікуванні наступного рейсу. Та, щоб опинитися тут, кімнату слід зарезервувати заздалегідь, оскільки в ньому всього 27 номерів, і вони практично ніколи не пустують. А вже люкс, сконструйований в кабіні пілота, точно не буває вільним, якщо тільки його не забронювати за кілька місяців.
Експрес до океану
Якщо ви боїтеся літати, і літаки, які навіть міцно стоять на землі, все одно лякають, найкращим виходом буде зупинка в Santos Express. Цей хостел має вигляд поїзда, котрий вже не рухається. Більше того, його «вічна стоянка» прекрасна, оскільки розташована на території затоки Моссел Бей, що уПАР. У 30-ти метрах пляж, у п’яти хвилинах ходьби – міські пам’ятки, що ще треба? Туристи можуть зняти як багатомісні номери в загальному вагоні-кімнаті, так і люкси-купе. Краєвид звідусіль відкривається вражаючий.
Поближче до ядра
В австралійському містечку Кубер-Педі вже понад тридцять років працює найглибший хостел планети Radeka Downunder. Збудували його в колишній опаловій шахті. Дивовижно, але коли влітку в цих місцях стоїть неймовірна спека, гості готелю насолоджуються комфортною температурою, яка не піднімається вище за 22 градуси.
Гість чи в’язень?
Столиця Словенії Любляна поступово стає новим маршрутом Європи. Тому все, що стосується подорожей, тут розвивається дуже активно, щоб люди, які вирішили поїхати сюди, не пожалкували щодо свого вибору. Тому і до хостелів тут підхід ґрунтовний і креативний. Найкращим прикладом тому може служити вже легендарна, у минулому – сувора військова в’язниця, побудована ще за часів Австро-Угорської імперії. На початку двотисячних словенські художники і дизайнери перевтілили цю, на той час, покинуту будівлю і спорудили в ній креативний хостел на двадцять номерів, кожен з яких - колишня тюремна камера. І хоча про минулі часи нагадують подекуди ґрати і специфічні вікна, атмосфера тут однозначно творча і приязна.
Лігво Фродо
Перед мексиканськими архітекторами, що зводили хостел неподалік від національного парку Тепостеко, стояло завдання придумати недорогий і швидкий за часом будування об’єкт. З огляду на те, що вийшло, вони надихалися фільмами «Володар перснів», адже Tubo Hotel найбільше нагадує будиночки гобітів. Основний матеріал, який було використано – перероблені бетонні труби. На кожному відрізку – компактний двомісний номер. Загалом їх двадцять, і вони практично завжди зайняті туристами, що приїхали в Тепостеко.
Хто на дереві живе?
Знову відчути себе підлітком і згадати улюблену всіма «халабуду» можна в турецькому хостелі. Тут на вас чекають дивовижні апартаменти на деревах і екзотичні бунгало з душем і кондиціонером для любителів комфорту. Окрім житла мандрівникам пропонують маршрути по заповідному парку Олімпос, поїздки на каное і білосніжний пляж. За легендою, на знаменитій горі мешкають химери, і горить вічний вогонь, украдений у богів. Щзо стосується першого – питання відкрите, а от вогонь точно є: газ, що періодично виривається з гірської породи при контакті з киснем починає горіти, тому нічні фаєр-шоу постояльцям забезпечені.
Серед степу
Бодай на одну ніч можна стати кочівником, зупинившись у постійно рухомому монгольському ранчо. Воно ніби спеціально створене для авантюристів і шукачів пригод. Бронюючи койко-місце, не забудьте поцікавитися, де буде перебувати кочовий готель у цей час. Окрім житла, різного розміру наметів, гостей чекають незабутні кінні прогулянки, виключно натуральні продукти і можливість пополювати. Така подорож напевно запам’ятається надовго.
Старовинні апартаменти
Дуже часто з рекламною метою, говорячи про готелі чи хостели, розказують, скільки їм років: мовляв, у нас величезний досвід і традиції. Або ж згадують відомого архітектора, котрий створював об’єкт. Весь цей маркетинг тьмяніє, коли йдеться про турецький хостел Yunak Evleri, що на території знаменитої Каппадокії. Усе тому, що тамтешні «кімнати» з’явилися ще у 5-6 століттях нашої ери як укриття для стародавніх племен. А саму цю красу створював не хто інший, як матінка-природа. А сучасна людина тільки довела її роботу до вимог туристів – провела Інтернет, облаштувала санвузли і завезла меблі. І тепер ця система печер об’єднана в невеликий хостел, котрий по праву може вважатися найдавнішим у світі.
Вкажи дорогу
Point Montara, розташований на каліфорнійському узбережжі Тихого океану, має величезну популярність завдяки краєвидам, що відкриваються звідти. Комфортабельний хостел як свою головну локацію використовує колишній маяк, збудований ще 1875 року. Коли необхідність у ньому відпала, близько сорока років тому, тоді й вирішили збудувати притулок для туристів. Окрім запаморочливих пейзажів до послуг гостей дикі пляжі, серфінг і навіть можливість на власні очі побачити китів, що припливають до самого берега. До речі, незважаючи на те, що маяк уже давно не використовується, сигнальна система оповіщення, котрій уже понад сто років, прекрасно працює й досі.