Гайдусобосло: скупатися в золоті
Дослідження та археологічні знахідки свідчать про те, що землі, де розкинувся Гайдусобосло, приваблювали різні народи протягом багатьох століть, тому люди оселилися тут ще в давнину.
Колись ці території були володіннями дворян-землевласників, на які зазіхали турки й татари, грабуючи їх. Однак угорці знову і знову поверталися в ці краї і щоразу потерпали від загарбників, які не давали місцевим порядкувати і жити спокійно.Фото hajduszoboszlo.hu
Після декількох століть періодичних розорень, а пізніше й вогню революції та визвольної війни у Гайдусобосло настав час великих звершень. І тільки-но місто розвинуло інфраструктуру з декількома заводами, банком та успішним сільським господарством, як грянула Перша світова війна. Тож містянам знову довелося добряче докласти рук, щоб відновити зруйноване.
І, напевно, сама земля вирішила віддячити народові, який, попри всі біди, не покинув рідного краю, а щоразу заліковував його рани. Тож одного чудового дня під керівництвом Ференца Паваї-Вайни геологи виконували свою повсякденну роботу з пошуку корисних покладів. Аж ось під час глибинного буріння свердловини на поверхню вирвалась вода дивного коричневого кольору зі специфічним запахом і температурою 73⁰С.
Читайте також: Тримай хвилю! Найцікавіші курорти Мексики
Це було 26 жовтня 1925 року – у день, що назавжди змінив життя міста Гайдусобосло і всієї туристичної Угорщини. Люди тоді ще нічого не підозрювали, однак використовували воду для купання і прання. А вже незабаром господині помітили, що вода сприятливо впливає на їхнє самопочуття, запевняючи, що болі в суглобах і спині вщухають.Фото solvex.by
Інформація про цілющу воду миттєво розлетілася містом, а згодом і країною. Ванни заходилися приймати всі, кому не ліньки. Коли ж до магічної рідини дотягнулися руки з пробірками, то почались довгі і серйозні дослідження. Науковці довели, що джерела справді мають лікувальні властивості. Було вирішено перетворити місто на курортний осередок. Спочатку відкрили купальні, потім почали додавати діагностичні та консультаційні послуги фахівців, розширювали рекреаційні зони, удосконалювали інфраструктуру.
За гармонійне поєднання приємного з корисним Гайдусобосло часто називають аптекою природи і меккою ревматиків.Фото panadea.com
Від дня курортного народження минуло вже 90 років, а Гайдусобосло і досі на піку популярності. Нині це не просто містечко з термальними джерелами, а справжній всесвітньо визнаний курорт, де можна не лише полікуватися, а й добряче відпочити. Адже тепер тут є купальні, спа-зони, безліч басейнів для будь-якого віку і величезний аквапарк, який, до речі, став першим аквапарком в Угорщині.
Крім водних процедур, відпочивальникам пропонують відвідати й інші місця, варті уваги. Ось хоча б Дім дзвонів, найновіший витвір архітектури, який уже встиг стати одним із ключових у місті. Сьогодні там зберігається близько півсотні унікальних дзвонів. А сама будівля теж вельми цікава, адже її архітектор Золтан Рац створив з неї цілу систему символів. Усі елементи споруди, їхнє розміщення, колір та оздоблення несуть у собі приховані тексти і сенси.Фото hajduszoboszlo.hu
Музеї порадують тих, хто не байдужий до історії. Можна відвідати Музей середньовічного князя Трансільванії Іштвана Бочкаї, Фермерський будинок і Музей архітектури та побуту. Любителі живопису зможуть помилуватися творами у Музеї сучасного мистецтва, де зібрано роботи угорських митців і зарубіжних авторів.
Багато тут і храмів, які увібрали в себе найкращі риси відомих архітектурних стилів.
А на своїх майданчиках Гайдусобосло знайомить жителів і гостей міста з народною музикою, джазом та оперетами. Неповторну атмосферу курорту створюють також численні ресторани, кав’ярні та бари, де можна розслабитись і насолодитися національною кухнею.
Словом, Гайдусобосло зцілює тіло і душу. Тож гайда купатися!
Головне фото hajduszoboszlo.hu