В 2007-ому році французький електропоїзд TGV POS установив світовий рекорд швидкості серед рейкового транспорту. Цей «літак з платформи» розігнався до 574 кілометрів за годину. Сьогодні говоримо про головні швидкоходи планети.
Певно, рекорди б'ють і анонімно, а в деяких гаражах сидять маловідомі герої, котрі збирають диво-двигуни та встановлюють нові швидкісні межі. Проте ми говоримо лише про офіційні дані. Розпочнімо наш рейтинг з найпопулярнішого транспорту – автомобіля. Якщо ви ганяєте по 60 кілометрів за годину на своєму «звірі» без глушника і наражаєте на небезпеку оточуючих, вважаючи себе зухвалим хлопцем з «Форсажу» на «затюнингованій тачці», то на жаль, це не так. Насправді, любителі драйву при грошах їздять на SSC Tuatara, яка навіть швидша за знамениту Bugatti Veyron Super. Розганяючись до 100 кілометрів усього за 2,5 секунди, автівка може розвивати швидкість до 443 км/год, що є абсолютним рекордом серед серійних машин. Коштує це диво півтора мільйона доларів.Фото photosrail.ch
З чотирьох коліс перенесемося до двох, тим паче, мотоцикли шустріші, ніж авто. Найшвидший з них – Dodge Tomahawк – розганяється до 480 кілометрів за годину, а сотню він набирає взагалі за 1,8 секунди. Таких монстрів випустили всього десяток, і в кінці 2013 року 9 з них було продано по 550 тисяч доларів за одиницю. За відгуками власників цих мотоциклів, вони вельми вибагливі до якості палива й керувати ними можуть тільки справжні професіонали – робота найпотужнішого двигуна дуже відчувається під час руху, тому рулити треба впевнено. До речі, теоретично Tomahawк може розігнатися до 613 км / год.Фото blogcdn.com
Їхні менші брати, велосипеди, теж можуть «дати газу». Шведська компанія «Exotic Thermo Engineering» встановила на ровера компактну ракетну установку, яка дозволила французові Франціссу Гіззі розігнатися до швидкості 263 кілометри за годину. Серійне виробництво ще не запущено, та й сумніви нас терзають: чи потрібно воно взагалі? Бадьоро покрутити педальки звичайного велика ще нікому не шкодило – ані людині, ані природі.Фото Фото seriouswheels.com
Залишаємо сушу і злітаємо. Тим паче, в небі немає заторів і світлофорів. Хоча гіперзвуковий літак Х-43А навряд чи б їх помітив. Апарат, розроблений фахівцями NASA, Orbital Sciences Corporation і MicroCraft Inc на вигляд, може, і не лякає – розмах крил півтора метра, а завдовжки машина всього три з половиною. Однак у неї інша перевага – швидкість: 11230 кілометрів за годину. Складно усвідомити, але ця цифра в 9,6 разів більша від швидкості звуку. На сьогоднішній день літак, на конструювання якого пішло близько чверті мільярда доларів, продовжує тестові польоти, і, як запевняють розробники, попереду нові рекорди.Фото retrotrials.com
Наш огляд був би неповним без підкорювачів водних просторів. Ще у 80-х минулого століття з вітерцем ганяв легендарний і засекречений SES-100B – американський військовий корабель на повітряній подушці. Його вага становила близько 100 тонн, і при цьому судно розганялося до 170 кілометрів за годину, що ошелешує навіть через 30 з гаком років. На жаль, фотографій цього швидкохода практично немає та інформації про нього замало – транспорт все ж армійський, до того ж один такий. І все ж його швидкість офіційно занесена до Книги рекордів Гіннеса і досі є рекордною.
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Добре це чи ні, та подорожі до далеких планет і зірок поки що залишаються тільки на сторінках наукової фантастики та у фільмах голлівудського кінопрому. Хоча можливість космічного туризму підібралася впритул, все ж до Юпітера і Сатурна ще ой як не близько.
Нерідко природа посилає людям випробування. Час від часу стихію доводиться приборкувати і підкорювати. Зі спорудженням мостів водні перепони перестали бути для людства проблемою. Та що ж робити, коли населений пункт розділений яром або ущелиною? Не скрізь же прокладеш заповітний місток з опорами.
Провівши всього годину в польоті, я раптом дізнався, що опинився в місті, де є найстаріше в континентальній Європі метро. І це ще не все, чим примітна будапештська підземка. OUTLOOK вирушає на прогулянку метрополітеном одного з найгарніших міст світу. Спускаємось?
У цьому випуску ми розповімо про жінок у Китаї, які мали свою мову, про жінку, яка зачинила свою квартиру на 70 років, а також про мистецтво графіті, скульптуру і місто, яке визнали історичним пам'ятником. Впевнені, вам сподобається!
Добірка цього тижня насичена фото і відео матеріалами з різних куточків нашої планети. Хто налаштовує годинники у Букінгемському палаці? Як звучить Чорнобиль? Чи можливо у незвичний спосіб оглянути околиці міста Чунцинь? Ці та інші цікавинки ви сьогодні дізнаєтесь!
Про Пікассо як про самобутнього художника, графіка та скульптора нам так чи інакше відомо все або майже все, тоді як інші його іпостасі опинилися на другому плані. Ілля Еренбург одного разу дуже коротко описав відносини Пабло Пікассо зі своєю епохою: «ХХ століття знайшло в ньому власного експерта-динаміта, філософа та поета».
Добірка цього тижня у своїй більшості стосується фотографій і вони вас однозначно вразять! Тут зібрані як знімки фотохудожників ХХ століття, так і переможця цьогорічного конкурсу аерофотозйомки Drone Awards. А от завершимо підбірку елементом сучасних реалій...
У цій рубриці ми коротко розповімо про ТОП-5 найбільш вражаючих новин зі сфери культури, які вразили суспільство за останній тиждень. Ми впевнені, нам є чим вас вразити!
Ні для кого не секрет, що наш світ сповнений парадоксів. Outlook намагається в них розібратися, тому сьогодні ми розповімо про збройні сили найбільш мілітаризованої країни світу, яка при цьому вже понад два століття ні з ким не воює. Наш матеріал про армію Швейцарії.
Сьогодні OUTLOOK розповідає про черговий надихаючий приклад того, як мрія стає справою всього життя. Створення одного з найбільш успішних каналів за всю історію телебачення Discovery Channel, а слідом і величезної медіа-корпорації Discovery Communications – просто не може не мотивувати на власні великі справи.
OUTLOOK вивчив найяскравіші пакистанські свята. Не даремно ж кажуть: як народ гуляє, так він і живе. Дивовижна гра історії. Пакистан на політичній карті світу з’явився порівняно недавно, але назвати цю державу «молодою» язик не повертається.
У тих куточках Землі, про які зараз піде мова, люди живуть за особливими правилами природи. Тут дощі не трапляються зненацька, а морози не приходять несподівано. Усе набагато серйозніше. І якщо одного разу вас занесе в один з них – будете вже підготовлені і, можливо, згадаєте OUTLOOK з вдячністю.
Перша частина прислів’я «Готуй сани влітку…» для жителів одного з регіонів Португалії навряд чи може бути актуальною. Навіщо чекати снігу, якщо ті відмінно їздять по асфальту. Про це та про інші незвичайні види транспорту – від громадського бюджетного до ексклюзивного елітного – ми й розповімо вам сьогодні.
Сьогодні ми пропонуємо вам вирушити з нами в курортну частину Грузії, в околиці красивого й затишного курортного містечка Боржомі, де вже кілька століть розливають одну з найпопулярніших і найкорисніших мінеральних вод у світі – легендарний «Боржомі».
Німецьке місто Вупперталь, згідно зі статистикою, не входить навіть в десятку найпопулярніших туристичних місць Німеччини. Окрім легендарної танцівниці Піни Рауш, котра працювала тут, однойменного футбольного клубу і всесвітньовідомого кінорежисера Тома Тиквера, чия кар’єра розпочиналася у міських кіноклубах, Вупперталю, здається, більше нічим похизуватися. Утім, як тільки дізнаєшся про місцевий транспорт, місто зі своєю унікальною підвісною монорейкою стає жаданим для мандрівників.
Плескати в долоні, терти статуї чи обходити предмети п'ять разів проти годинникової стрілки – чого тільки не роблять туристи, аби прискорити виконання заповітного бажання. Бодай раз пережити подібне доводилося кожному. За загальну суму монеток, кинутих у фонтани та водойми за все мандрівницьке життя, купити машину, може, і не вдасться, та на велосипед вистачило б точно. Здійснювати безглузді вчинки та викидати гроші на воду змушують місцеві перекази й туристичні гіди. Напевно, при влаштуванні на роботу головний критерій відбору – вміння вигадувати історії, котрі не поступаються за масштабом фантазії Шарля Перро та братів Грімм...
Японці вирощують сакуру, поїдають тоннами рис, майстерно скручують роли, розгулюють у кімоно і... вважають поганим тоном НЕ плямкати за столом. Якщо з першими фактами стійко асоціюються жителі Країни, де сходить сонце, то про останній знають далеко не всі. А проте, крім незвичайних правил етикету, у цього народу є ще цілий десяток тільки їм притаманних особливостей.
Більше ніж півстоліття у світі існує традиція зближувати деякі міста - віддаючи їм статус "споріднених". Точкою відліку у зближенні територіальних утворень прийнято вважати початок Другої світової війни. Ентузіастки з Ковентрі – великого промислового центру Англії, що пережив інтенсивне бомбардування фашистами, – відправили в радянський Сталінград, аналогічний за рівнем індустріального розвитку і кількістю населення, лист, у якому схвалювали протистояння Гітлеру. На що отримали не менш теплу і вдячну відповідь.
З моменту створення першого літака пройшло більше ста років, але цей комфортабельний вид транспорту досі викликає тремтіння в колінах у багатьох його пасажирів. Сьогодні ми підготували для вас добірку найбільш захоплюючих авіашоу, які щорічно проходять по всьому світу. І вже повірте від деяких з них у вас дійсно піде земля з-під ніг.